Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Cześć. Mam już mętlik w głowie. Córcia skończyła 4 mies, karmię ją mm i już od 9 dni dostaje warzywka. Od samego poczatku nie miała problemów i wcina jak szalona. Od jutra chce jej zastąpić jeden posiłek mleczny właśnie zupką warzywną bo bardzo jej smakuje. I teraz czytam ze niby za szybko to wprowadzanie warzyw, że powinna kilka łyżeczek, a gdzie indziej piszą że to dziecko decyduje ile zje i skoro je tzn że chce.. ogólnie je tak: 5:00- 150ml, 8:30- 120ml, 11:30- 150ml, 14:00- 150ml (tutaj chce jej podać zupkę), 16:30-150ml, 19:30- 150ml mleka+łyżeczka kleiku kukurydzianowego. Jak wasze dzieci jedzą w tym wieku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do 6 miesiąca życia tylko mleko. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój przez 5 miesiecy tylko mleko. Potem przez miesiac zaczelam mu podawac codziennie po łyżeczce warzywek (ziemniak, marchewka, dynia), potem po lyzeczce owocow. Dopiero po ukonczeniue 6 msc zaczelam dawać jakieś mieszanki. Syn je chetnie, ale niewielkie ilości, wiec kazdy taki inny posilek obowiazkowa "dopycha" mlekiem. Cóż, taki ma system. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do 6m tylko mleku (KP) teraz rozszerzamy. Jets zainteresowany I jest w stanie zjeść dużo ale jak dawałam mu nowe warzywko czy owoc to mimo iż mu smakowało to dostał kilka łyżeczek tylko (np smoothie truskawkowe jak zrobiliśmy sobie z mężem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Córka do 6 miesiąca była na piersi. Później przerzuciłam ją na mm i zaczęłam rozszerzać dietę. Marchewka jej nie wchodziła, tylko brokuła hahaha.

Teraz ma 9 miesięcy i dostaje 3 razy mleko i 2 razy normalny posilek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Zdecydowanie za wcześnie chcesz zastąpić jeden posiłek mleczny normalnym. Też dawałam córce warzywa pod koniec 4 miesiąca ale to bylo na zasadzie jednej lub kilku łyżeczek, żeby zaznajomiła się z nowymi smakami. Obecnie ma 7mcy i jeden normalny posiłek + kaszka +3x mleko (czasami 4x na rzecz kaszki). Zjadać cały posiłek normalny zaczęła w 6 mcu. 

Edytowano przez 13trzynascie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×