Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
szuszfanka

Jess Polonez i Fruit of Veclaim

Polecane posty

23 minuty temu, Lillkaa napisał:

Ale są też pozytywne przykłady jak np Joanna Glogaza. Polecam posłuchać wywiadu u Szafrańskiego, w którym opowiada o swojej marce 

Glogaza to jest dla mnie fenomen- co wejdę na stronę jej sklepu to ZAWSZE jest wszystko wykupione. Więc wchodzę bardzo rzadko bo po co mam oglądać napis „wyprzedane” pod każdym produktem. No i ceny są spore, nie ma co ukrywać. 

28 minut temu, Lillkaa napisał:

Mnie nie dziwi, ludzie kupują droższe t-shirty. Sama bym nie kupiła, bo akurat te od niej nie są w moim stylu. Ale sama staram się kupować rzeczy polskich marek, uszyte w Polsce itd. i ogólnie to byłabym delikatnie mówiąc wkur*****, bo nie po to place więcej hajsu, żeby się później dowiedzieć, że mój hajs jednak nie wspiera polskich firm. Tu moim zdaniem nie chodzi nawet o jakość tych tshirtow, gdyby ona kupowała gotowce od polskiej szwalni i je przerabiała, to nie byłoby takiego hałasu. Trzeba zdać sobie sprawę, że są ludzie, którzy są w stanie przepłacać za to, że coś jest wyprodukowane lokalnie.

Doskonale rozumiem Twój punkt widzenia- też bym się wkooorwiła jakbym płaciła sporo za ciuchy, bo one(wg twórców) są produkowane w Polsce, a polskie stawki są większe, materiały droższe itd a tu wychodzi na to, że marka bierze koszulki najgorszego sortu Made in Morocco i usuwa metki. To już H&M jest bardziej transparentny- jeśli o to chodzi.

31 minut temu, Dark Evil napisał:

Glogaza to jest dla mnie fenomen- co wejdę na stronę jej sklepu to ZAWSZE jest wszystko wykupione. Więc wchodzę bardzo rzadko bo po co mam oglądać napis „wyprzedane” pod każdym produktem. No i ceny są spore, nie ma co ukrywać. 

Doskonale rozumiem Twój punkt widzenia- też bym się wkooorwiła jakbym płaciła sporo za ciuchy, bo one(wg twórców) są produkowane w Polsce, a polskie stawki są większe, materiały droższe itd a tu wychodzi na to, że marka bierze koszulki najgorszego sortu Made in Morocco i usuwa metki. To już H&M jest bardziej transparentny- jeśli o to chodzi.

Bo Glogaza nie idzie na masówkę, pewnie nie wyrobilaby się z szyciem w Polsce, gdyby chciała tak nasycić rynek. Posłuchaj sobie tego podcastu, to zobaczysz, że to nie jest łatwy kawałek chleba. 

Właśnie o to chodzi.  Ja nie mam nic przeciwko hm czy jakiemuś Reserved, oni jasno piszą na metce że z Bangladeszu, że poliester i decydujesz czy brać czy nie. Ja nawet nie mam nic przeciwko tym koszulkom z fruit. Prawda jest taka, że gdyby g***o nie wypłynęło, to Jessica dalej jechałaby z tym kłamstwem. Żenujące jest to, że te wszystki influenserki nazywają to błędem i to, że firma teraz próbuje wciskać kit o jakiejś współpracy. Tu nie chodzi nawet o jakoś tych koszulek, dla niektórych było ważne po prostu to, że to jest szyte w Polsce. 

• Thanks 1

21 minut temu, Lillkaa napisał:

Prawda jest taka, że gdyby g***o nie wypłynęło, to Jessica dalej jechałaby z tym kłamstwem. Żenujące jest to, że te wszystki influenserki nazywają to błędem i to, że firma teraz próbuje wciskać kit o jakiejś współpracy. Tu nie chodzi nawet o jakoś tych koszulek, dla niektórych było ważne po prostu to, że to jest szyte w Polsce. 

Najlepsze, że oprócz sprzedawania bajeczek o idei, astronomiczną cenę miały uzasadniać właśnie warunki prowadzenia całego procesu w PL.  Tym się podpierała w gadkach. Tymczasem organizowano calość procesu za parę zł, ubierano w opowieść o krajowej szwalni i magicznie puchło do 200 zł. Perfidna gra.

Jeszcze jedno, teraz widzę, ze nie przepuściło mi wcześniej posta (sorki za pisownę, inaczej nie wyświetla)

Podejście J do prowadzenia bizn esu. Zastanowiło mnie  to jeszcze przed aferką.  Przefajno wała. Wynajęła piekielnie drogie biuro, bu tik na głównej, żeby opychać w nim ciuchy jakości sin saya. Niedawno na IS płaakała widzom w ma nkiet, że boi się bo cz ynsz, a zdarzył się kryzys. Ja rozumiem że zapr acowała na renomę, miała luksusowe zlecenia, dużo pracy  itp. Ale czuję dy sonans - tu wielki świat tu dziecinada. Dla mnie brzmiało to trochę jak żeb raczek i granie na niskich inst ynktach: kupujcie, kupujcie, pomóżcie bo nie umiałam zaplanować budże tu. A niby czemu ktoś ma pomagać, bo dziewczyna ma ładne oczy? Prowadzenie biznesu  polegające na wyps ztykaniu się z kasy bez zostawienia odpowiedniej do potrzeb poduszki finans owej na wypadek jakiejkol wiek awa rii i zdarzeń losowych raczej nie popłaca. Po prostu zgubiła ją pycha. Wiele osiągnęła, nie przeczę,  ale chciała też zbyt wiele.

• Thanks 1

Najlepsze jest to, że te t-shirty w fruit kosztują może 10zl. Gdyby uszyła to w Polsce to z wszyta własną metka od razu, zapakowane itd nie zapłaciłaby za to tych 200zl, tylko pewnie nie więcej niż 30-50zl. Puściłaby t-shirty za 250zl, ludzie i tak by kupili, wyszłaby na swoje, bez wstydu, bez afery. To już jest takie skrajne dziadostwo, pazerność i cwaniactwo. Takie marki w mojej opinii nie powinny istnieć. Niech sprzedaje nawet chiński poliester za 1000zl, ale niech mówi otwarcie, ze to jest chiński poliester, a nie t-shirt uszyty w Polsce z bio bawełny fair trade itd. Na takie osoby mówi się "Grażyna biznesu"

Zwróćcie jeszcze  uwagę, że niektórzy jej ifluokolesie próbują usprawiedliwiać i tłumaczyć sprzedaż badziewnych gotowców za kilka stówek pandemią - co oczywiście nie ma związku. Takie tłumaczenie i wybielanie też jest obrzydliwe - bo kryzys dotyka wszystkich - ją i jej klientki i być może sporo osób decydowało się kupować te bluzki w tak ciężkich czasach za tak wysoką cenę - którą może i woleliby odłożyć - właśnie kierując się w swoich decyzjach tym, że pomogą utrzymać w Polsce miejsca pracy, budowało swoje poczucie solidaryzmu - a tu taki strzał w pysk. 

• Like 1

Napisano (edytowany)
15 minut temu, Zniesmaczony napisał:

Zwróćcie jeszcze  uwagę, że niektórzy jej ifluokolesie próbują usprawiedliwiać i tłumaczyć sprzedaż badziewnych gotowców za kilka stówek pandemią - co oczywiście nie ma związku. Takie tłumaczenie i wybielanie też jest obrzydliwe - bo kryzys dotyka wszystkich - ją i jej klientki i być może sporo osób decydowało się kupować te bluzki w tak ciężkich czasach za tak wysoką cenę - którą może i woleliby odłożyć - właśnie kierując się w swoich decyzjach tym, że pomogą utrzymać w Polsce miejsca pracy, budowało swoje poczucie solidaryzmu - a tu taki strzał w pysk. 

Dobra, dobra... ona te koszulki z Fruta sprzedawała już w grudniu, Radzka mówiła na swoim IG że ona kupiła koszulke w styczniu(przed pandemią w Polsce) i ma resztki wyciętej metki

Te usprawiedliwianie Dżesiki przez jej insta-kumpli jest żenujące. Dobrze że większości z tych dzbanów nie sledzę jak Skura, Elajza czy MG. 

Edytowano przez Dark Evil
  • Like 2

No tak, dlatego napisałam, że to oszustwo nie ma związku z pandemią i tym bardziej jest wyjątkowo obrzydliwe, szczególnie tego typu tłumaczenie się czy jej wyczynu przez innych.

Tak, pandemiczne były tylko dresiki, koszulki za 20 zł sprzedawane pod neonem na głównej ulicy wawy to dawno opracowany plan.

Chciałabym nadmienić, że tak uwielbiany przez blogerki i blogerki Daniel Wellington zrobił podobny numer. Zegarki są z tanich chińskich materiałów a logo jest dorabiane na końcu. 

Napisano (edytowany)

Pamiętam, że kiedyś w tesco kupiłam koszulke fruit, chyba za 9,99 zł 😄 

Swoją drogą, ciekawe ilu jutuberów wkręca podobne wałki...

Edytowano przez gość xyz

12 minut temu, Evvita124 napisał:

Chciałabym nadmienić, że tak uwielbiany przez blogerki i blogerki Daniel Wellington zrobił podobny numer. Zegarki są z tanich chińskich materiałów a logo jest dorabiane na końcu. 

O tym to chyba akurat każdy wiedział.

28 minut temu, dl-kaw napisał:

Tak, pandemiczne były tylko dresiki, koszulki za 20 zł sprzedawane pod neonem na głównej ulicy wawy to dawno opracowany plan.

Te dresy, co sie kulkują jeszcze przed pierwszym praniem, to też z Fruita

41 minut temu, Evvita124 napisał:

Gościu przynajmniej nie wciskał kitu, że są produkowane w jego kraju, a kupno zegarka wspomoże lokalnego przedsiębiorcę. On bardziej postawił na chwytliwy design i masową reklamę w social media, bez jakiś smętnych historyjek. 

5 godzin temu, WrobelekElemelek napisał:

natomiast czym jest zawód szanowany?

Programista? Informatyk? Tester? Inżynier? Chemik? 

Niektórym się wydaje, że świat składa się z lekarzy, prawników, influencerów i ew. mlionerów a reszta to jakieś dno społeczne. Bez najmniejszej refleksji jak to się dzieje że masz w ręku minikomputerek, w domu prąd, zdatną do picia wodę w kranie, całodobowy dostęp online do konta w banku, samochód, lekarstwa itd. itp. Masa ludzi pracuje w branżach, które kreują rzeczywistość.

• Like 1
  • Thanks 2

1 godzinę temu, Zniesmaczony napisał:

Zwróćcie jeszcze  uwagę, że niektórzy jej ifluokolesie próbują usprawiedliwiać i tłumaczyć sprzedaż badziewnych gotowców za kilka stówek pandemią

Obrzydliwe pustaki. Teraz chcą wzbudzić litość pandemią. 

A powinni być raczej na Polonez wsciekli, ja już raczej nigdy nie zaufam markom polskich influenserów i tej całej otoczce, nie dam sobie więcej wciskać kitu o jakości produktów, fair trade itd.

6 minut temu, bella napisał:

Programista? Informatyk? Tester? Inżynier? Chemik? 

Niektórym się wydaje, że świat składa się z lekarzy, prawników, influencerów i ew. mlionerów a reszta to jakieś dno społeczne. Bez najmniejszej refleksji jak to się dzieje że masz w ręku minikomputerek, w domu prąd, zdatną do picia wodę w kranie, całodobowy dostęp online do konta w banku, samochód, lekarstwa itd. itp. Masa ludzi pracuje w branżach, które kreują rzeczywistość.

Można wymienić jeszcze 100 innych zawodów. Lekarz i prawnik, to dwa pierwsze z brzegu przykłady. Nikt tu nie mówi, że świat składa się tylko z lekarzy i prawników 🤦 

6 minut temu, Lillkaa napisał:

Można wymienić jeszcze 100 innych zawodów. Lekarz i prawnik, to dwa pierwsze z brzegu przykłady. Nikt tu nie mówi, że świat składa się tylko z lekarzy i prawników 🤦 

Zgadza się. 
ktos tu nie rozumie ideologii przykładu. 

8 minut temu, Lillkaa napisał:

No właśnie dokładnie o tym pisałam 😉 Mogłam zacytować cała wypowiedź:

natomiast czym jest zawód szanowany? Lekarz? To nie wielki odsetek ludzi, to musza być ludzie z talentem,z głowa, z uporem aby chociażby przejść studia, nie każdy się nadaje.. uważam że lepiej być Maffashion z pasji niż lekarzem z przymusu.. 

mam nadzieję że teraz lepiej zrozumiesz intencję mojego wpisu, ta osoba zasugerowała jakoby szanowanym zawodem miał być tylko lekarz i że to jakaś niewielka grupka podczas gdy w kolejce do zawodów szanowanych można wymienic całą masę takich gdzie potrzebny jest talent, głowa, upór 😉

Ps nie atakuję nikogo personalnie jakby co

• Thanks 2

1 minutę temu, WrobelekElemelek napisał:

Zgadza się. 
ktos tu nie rozumie ideologii przykładu. 

Ciekawe, że za przykład zawsze wymienia się lekarzy lub prawników jako kontrę dla influencerów 😉

Dla mnie nawet jakby przepraszała na kolanach jest skreslona. Nie ma szans po czymś takim żebym coś u niej kiedykolwiek kupiła. 

16 minut temu, bella napisał:

Ciekawe, że za przykład zawsze wymienia się lekarzy lub prawników jako kontrę dla influencerów 😉

Takie prawo pierwszego skojarzenia. Dla przykładu, cały program Familiada opiera się na pierwszym skojarzeniu, dlatego masz kilka sekund na odpowiedz, jakby każdy zaczął rozkminy tylko po to aby wypaść na osobę z szerokim horyzontem to nie miałoby to sensu, no i tak tez to zadziałało u mnie 😁

Jakikolwiek zawód to nie wstyd, każdy kto uczciwie pracuje zasługuje na szacunek. Jeśli influencer, youtuber czy bloger przynosi ludziom radość i rozrywkę, to zasługuje na szacunek i na godną wypłatę. Oszuści natomiast, na szacunek nie zasługują.

No i inna sprawa to napompowane sztucznie zarobki infuencerów, którzy oprócz wypinania dupsk na insta nie robią nic pożytecznego.

Jak ja patrzę na te niektóre „influenserki” np. taka Elajzę  to jestem na 100% pewna źe one sie do żadnej pracy nie nadają- nawet do sprzątania. To jest ten typ ludzi co pierwszego dnia przychodzi do pracy na kasie, a drugiego przybiega z ZLA. A potem biegnie do ZUSu starać się o rentę „na głowę”.

5 godzin temu, edusia... napisał:

Ciekawe, czy Nikola znów będzie Pudla straszyć konsekwencjami, bo znów o niej napisali. W dodatku w komentarzach ludzie jadą po pani lekarz.

Widziałam też że wspomina o aferze z Jess portal natemat i wymienia maegin i przytacza jej wypowiedzi. Oj smród się rozszedł niezły...

Elajza to powinna się nazywać E-łajza, bardziej do niej pasuje. Wredne pretensjonalnie i nieobyte babsko. Kiedyś  za czasów studiów miałam nieprzyjemność obsługiwać ją w  restauracji. Minęło z 6 lat a ja nadal czuje niesmak 😂

Gość

Czuje się wywołana do tablicy, nie będę cytować wszystkich wypowiedzi, bo za dużo ich.

tak jak koleżanka zauważyła, lekarz i programista to pierwsze co przyszło mi do głowy, jak w familiadzie, zaiste, nie wymieniłam swojego zawodu, jestem malarka (ogólnie artystka), gdyż szanować go będzie tylko pewna grupa osób, a inna gardzić i to moim zdaniem jest jak najbardziej ok

inna koleżanka napisała, ze każdej osobie uczciwie zarabiającej należy się szacunek, nie uważam tak, nie wiem za co miałabym kogoś szanować, będzie mi on raczej obojętny, to tak jak z językiem angielskim, jego znajomość nie jest dzisiaj żadnym osiągnięciem 

kwestia uczciwości trochę dla mnie kłóci się z byciem influencerka, to jest reklama ciągła, namawianie do kupowania więcej i więcej co działa na szkodę społeczeństwa i nie, nie szanuje tego zawodu 

co do samej Jess, to każdy ma prawo myśleć co chce, ale uczciwość to słowo odległe od niej w tym momencie 

19 minut temu, biblioMakeUp napisał:

Czuje się wywołana do tablicy, nie będę cytować wszystkich wypowiedzi, bo za dużo ich.

tak jak koleżanka zauważyła, lekarz i programista to pierwsze co przyszło mi do głowy, jak w familiadzie, zaiste, nie wymieniłam swojego zawodu, jestem malarka (ogólnie artystka), gdyż szanować go będzie tylko pewna grupa osób, a inna gardzić i to moim zdaniem jest jak najbardziej ok

inna koleżanka napisała, ze każdej osobie uczciwie zarabiającej należy się szacunek, nie uważam tak, nie wiem za co miałabym kogoś szanować, będzie mi on raczej obojętny, to tak jak z językiem angielskim, jego znajomość nie jest dzisiaj żadnym osiągnięciem 

kwestia uczciwości trochę dla mnie kłóci się z byciem influencerka, to jest reklama ciągła, namawianie do kupowania więcej i więcej co działa na szkodę społeczeństwa i nie, nie szanuje tego zawodu 

co do samej Jess, to każdy ma prawo myśleć co chce, ale uczciwość to słowo odległe od niej w tym momencie 

Bo każdemu człowiekowi należy się szacunek? Chyba, że oszukuje i kradnie? Tobie też należy się szacunek. Szanuj bliźniego swego 😉

Ktoś na insta ukłuł ciekawą przeróbkę nazwy marki na VCLEIAM (czyt. wklejam)- w cudze bluzy swoje nadruki.

Mnie to bawi 😄

DLa mnie marka już nieistnieje i wstydziłabym się nosić na piersi logo Veclaim tak jak i Logo Gałgana mojej idolki.

• Haha 2

Gość
9 minut temu, Etażerka napisał:

Bo każdemu człowiekowi należy się szacunek? Chyba, że oszukuje i kradnie? Tobie też należy się szacunek. Szanuj bliźniego swego 😉

Nie podążam za ta zasada. 
plus gadaliśmy o zawodach, a nie o ludziach ogolnie

to nie znaczy ze kimś gardzę, po prostu nie mam za co darzyć go szacunkiem, jest mi obojętny, ale kwestia nomenklatury być może nam się tu po prostu nie zgadza

influencerki i jutuberki to w moim mniemaniu najgorsze zawody świata, ale jest wolność słowa i myśli 🙂

5 minut temu, biblioMakeUp napisał:

Nie podążam za ta zasada. 
plus gadaliśmy o zawodach, a nie o ludziach ogolnie

to nie znaczy ze kimś gardzę, po prostu nie mam za co darzyć go szacunkiem, jest mi obojętny, ale kwestia nomenklatury być może nam się tu po prostu nie zgadza

influencerki i jutuberki to w moim mniemaniu najgorsze zawody świata, ale jest wolność słowa i myśli 🙂

Chyba w tych wszystkich influenserkach najgorsze jest to że z przeciętnych kobiet stają się mixem akwizytora, ulicznego naganiacza, panienki ze spotu telewizyjnego i narcyza

• Like 3

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się