Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Gość Gosc

Mój syn chce grać w Fortnite

Polecane posty

Dziewczyny mam mały problem. Mój syn chce grać w fortnite. Ma konsole ps3 ale tej gry tam nie ma. Od kilku tygodni suszy mi głowę proszę o pomoc. Po za tym drugie pytanie czy ta gra nie będzie zbytni brutalna dla dziecka w wieku 12 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja corka zaczęła w to grac w wieku 10 lat, tak samo jak połowa jej znajomych.

Ale faktycznie to jest gra na ps4. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brutalna nie. Nie bardziej niż przeciętna gra dla nastolatków. To nie problem Fortnite, ale to, że dzieciaki ładują tam grubą kasę..... tylko, żeby ich postać lepiej wyglądała 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorko, Twój syn ma 12 lat a nie 5 lat- to już nie jest malutka dzidzia. Z tego co wiem to ta gra jest oznaczona od 12 lat, więc teoretycznie jest to gra dla dzieci w jego wieku. Jeżeli jego koledzy w to grają a ty mu nie pozwolisz to może się czuć wykluczony a i tak będzie grał za Twoimi plecami np. u kolegi. Więc rozkminy czy jest za brutalna czy nie nic nie dadzą.

Ja osobiście jeżeli miałabym wątpliwości co do gry to grałabym razem z dzieckiem. Uważam, że nie ochronisz dziecka przed niektórymi zjawiskami/wpływami (bo jak będzie chciało to i tak po to sięgnie )ale za to możesz  dużo z nim rozmawiać na ten temat. Rozmawiać czy to jest złe czy dobre. Czy rozumie że to tylko gra. Co w tej grze mu się podoba a co nie? Tłumaczyć i rozmawiać i to jest podstawa

A nawet jeśli gra ma trochę agresji to co? Nie wiem skąd to przekonanie że jak już ktoś gra w gry gdzie jest agresja to z automatu staje się agresywny i aspołeczny. Sama lubię gry i jakoś z mieczem/karabinem nie ganiam po mieście;);)

Radzę się zapoznać jak kończyły się oryginalne bajki dla dzieci np. kopciuszek. Gołębie wydziobują oczy przyrodnim siostrom kopciuszka;)

 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Kitsune napisał:

Autorko, Twój syn ma 12 lat a nie 5 lat- to już nie jest malutka dzidzia. Z tego co wiem to ta gra jest oznaczona od 12 lat, więc teoretycznie jest to gra dla dzieci w jego wieku. Jeżeli jego koledzy w to grają a ty mu nie pozwolisz to może się czuć wykluczony a i tak będzie grał za Twoimi plecami np. u kolegi. Więc rozkminy czy jest za brutalna czy nie nic nie dadzą.

Ja osobiście jeżeli miałabym wątpliwości co do gry to grałabym razem z dzieckiem. Uważam, że nie ochronisz dziecka przed niektórymi zjawiskami/wpływami (bo jak będzie chciało to i tak po to sięgnie )ale za to możesz  dużo z nim rozmawiać na ten temat. Rozmawiać czy to jest złe czy dobre. Czy rozumie że to tylko gra. Co w tej grze mu się podoba a co nie? Tłumaczyć i rozmawiać i to jest podstawa

A nawet jeśli gra ma trochę agresji to co? Nie wiem skąd to przekonanie że jak już ktoś gra w gry gdzie jest agresja to z automatu staje się agresywny i aspołeczny. Sama lubię gry i jakoś z mieczem/karabinem nie ganiam po mieście;);)

Radzę się zapoznać jak kończyły się oryginalne bajki dla dzieci np. kopciuszek. Gołębie wydziobują oczy przyrodnim siostrom kopciuszka;)

 

Bracia Grimm to w ogóle się nie... przejmowali brutalnością w bajkach 😀 większość byłaby zaskoczona jak wyglądają oryginały. 

Edytowano przez Iwna
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.06.2020 o 11:37, Kitsune napisał:

Autorko, Twój syn ma 12 lat a nie 5 lat- to już nie jest malutka dzidzia. Z tego co wiem to ta gra jest oznaczona od 12 lat, więc teoretycznie jest to gra dla dzieci w jego wieku. Jeżeli jego koledzy w to grają a ty mu nie pozwolisz to może się czuć wykluczony a i tak będzie grał za Twoimi plecami np. u kolegi. Więc rozkminy czy jest za brutalna czy nie nic nie dadzą.

Ja osobiście jeżeli miałabym wątpliwości co do gry to grałabym razem z dzieckiem. Uważam, że nie ochronisz dziecka przed niektórymi zjawiskami/wpływami (bo jak będzie chciało to i tak po to sięgnie )ale za to możesz  dużo z nim rozmawiać na ten temat. Rozmawiać czy to jest złe czy dobre. Czy rozumie że to tylko gra. Co w tej grze mu się podoba a co nie? Tłumaczyć i rozmawiać i to jest podstawa

A nawet jeśli gra ma trochę agresji to co? Nie wiem skąd to przekonanie że jak już ktoś gra w gry gdzie jest agresja to z automatu staje się agresywny i aspołeczny. Sama lubię gry i jakoś z mieczem/karabinem nie ganiam po mieście;);)

Radzę się zapoznać jak kończyły się oryginalne bajki dla dzieci np. kopciuszek. Gołębie wydziobują oczy przyrodnim siostrom kopciuszka;)

 

Nie za bardzo się znam, a czy ta gra jest dostępna na komputer? I czy gdzieś mogę zobaczyć na przykład zdjęcia czy w grze nie ma krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.06.2020 o 10:24, ewelina.danielak napisał:

nie wiem co z konsolą, ale radzę sprawdzić jak brutalna jest ta gra, bo w dzisiejszych czasach wiele jest niebezpiecznych gier!

Właśnie o to mi chodzi. Nie chce aby syn wyrósł na terrorystę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.06.2020 o 13:32, Kirucia napisał:

Moja corka zaczęła w to grac w wieku 10 lat, tak samo jak połowa jej znajomych.

Ale faktycznie to jest gra na ps4. 

I jak się zachowuje po grze wszystko z nią normalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.06.2020 o 21:39, Obruswpaski napisał:

Tylko,że baśnie Grimm nie były tworzone z myślą o dzieciach,były dla dorosłych.

Były też tworzone z myślą o dzieciach. Dzieci miały się bać, aby zapamiętać, żeby zapamiętać i pewnych rzeczy nie robić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×