Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Hdjdh

Czy możliwe że przez zachowanie moich rodziców mam problemy psychiczne?

Polecane posty

Za 2 miesiące skończę 18 lat. Jednak może wytłumaczę od początku. Gdy miałam 9 lat moi rodzice się rozwiedli i przyznam że było mi z tym dobrze bo w końcu przestali się z sobą kłócić. Z drugiej strony źle się czułam gdy słyszałam jak się kłócili kto ma  mnie z sobą zabrać żadne z nim mnie nie chciało. Wcześniej jeszcze przed rozwodem w ogóle się mną nie interesowali robili wszystko byle mnie czymś zająć np.dawali telefon, słodycze, włączali bajki, kazali siedzieć spokojnie i cicho nie trwało to 1 czy 2 dni tylko cały czas. Po rozwodzie doszło do tego że zamiennie mieszkam raz u mamy raz u taty i nigdzie nie jest mi dobrze. Tata traktuje mnie jak służącą i nie mówię że nie mogę pomóc w domu ale nigdy nie chce ze mną nawet porozmawiać tylko cały czas daje mi pracę do zrobienia typu umyj podłogę, ugotuj obiad itd. Interesuje się mną tylko w taki sposób że daje mi jeść i kupuje ubrania czyli tak jakbym była jego pracownicą a on mi by płacił. Mama nie zwraca na mnie największej uwagi zawsze gdy przychodzę do niej to mi mówi coś w stylu nie zawracaj mi głowy rób co chcesz masz pieniądze pójdź sobie gdzieś i najlepiej nie pokazuj się do wieczora. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Essence

Obydwoje traktuja Cię źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Essence napisał:

Obydwoje traktuja Cię źle

To że mnie źle traktują to ja wiem. Prawdopodobnie dlatego że mnie nigdy nie chcieli ale zastanawiam się czy to przez nich mogę mieć zepsutą psychike. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób masz zepsuta psychikę ? Masz jakieś objawy, lęki czy depresje może Jakieś zdołowanie ze nikt się Tobą nie interesuje,  kompleksy ? Masz przyjaciół z którymi „ostro imprezujesz” czy raczej zamknęłaś się w sobie. To nie jest Twoja wina ze oni Ciebie  tak traktują, im na pewno tez jest przykro ze nie są idealnymi rodzicami. Może sami nie mieli dobrego przykładu jak być dobrymi rodzicami. Masz już 18 lat jesteś dorosła i możesz kreować swoje życie tak jak tylko chcesz. Niech to jak traktują Cię  Twoi rodzice nie ciągnie Cię w dol. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Rybkaa napisał:

W jaki sposób masz zepsuta psychikę ? Masz jakieś objawy, lęki czy depresje może Jakieś zdołowanie ze nikt się Tobą nie interesuje,  kompleksy ? Masz przyjaciół z którymi „ostro imprezujesz” czy raczej zamknęłaś się w sobie. To nie jest Twoja wina ze oni Ciebie  tak traktują, im na pewno tez jest przykro ze nie są idealnymi rodzicami. Może sami nie mieli dobrego przykładu jak być dobrymi rodzicami. Masz już 18 lat jesteś dorosła i możesz kreować swoje życie tak jak tylko chcesz. Niech to jak traktują Cię  Twoi rodzice nie ciągnie Cię w dol. 

Wiem że mam 18 lat i najchętniej bym od nich odeszła problem w tym że nie mam dokąd pójść. Wydaje mi się że mam problemy w nawiązaniu relacji z innymi ludźmi nie umiem się do nich odezwać po za tym w wieku 12 lat miałam depresję i nie wiem czy ona nie powróci bo od kilku dni zaczynam czuć się podobnie. Dodatkowo czuje że nie jestem nikomu potrzeba i do niczego się nie nadaję. 

Edytowano przez Hdjdh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak z edukacja u Ciebie ? Masz jakieś plany studia, szkoła ? Jak języki ? Jeżeli nie masz pomysłu na siebie to polecam Ci np prace z granica lub na statkach tam będziesz sama ze sobą i daleko id problemów będziesz mogła poznać siebie na nowo. Odłożysz pieniądze i kupisz sobie mieszkanie. Jeżeli masz jakieś konkretne plany zawodowe to wyjedź na studia wynajmij pokój akademik praca w weekendy swoją kasa !!! I już jesteś wolna ! Do ludzi nauczysz się z czasem zagadywać. Otworz się na świat i nie zamykaj się ! To podstawa ! Twoje życie w Twoich rękach. Możesz zrobić wszystko co chcesz. Nie masz pieniędzy to zarób, nie masz mieszkania to wynajmij nie stać Cię na mieszkanie to chociaż pokój cokolwiek uwolnij się od toksycznej atmosfery w domu. Masz jakieś zainteresowania ? Znajdź jakieś hobby, wtedy poznasz ludzi podobnych do siebie i z nimi na pewno będziesz miała dużo tematów 😉 Jeżeli masz depresje to idź koniecznie do lekarza bo to bardzo poważna choroba!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.06.2020 o 19:34, Rybkaa napisał:

W jaki sposób masz zepsuta psychikę ? Masz jakieś objawy, lęki czy depresje może Jakieś zdołowanie ze nikt się Tobą nie interesuje,  kompleksy ?

Masz już 18 lat jesteś dorosła i możesz kreować swoje życie tak jak tylko chcesz. Niech to jak traktują Cię  Twoi rodzice nie ciągnie Cię w dol. 

Nie musi mieć wyraźnych objawów, takie dzieciństwo = zaniżone poczucie własnej wartości i brak poczucia bezpieczeństwa. 

I to się ciągnie całe życie - np. nadmiernie zabiega się o akceptację, boi odrzucenia, nie potrafi postawić granic itd. Takie rzeczy nie są widoczne na pierwszy rzut oka, wychodzą na terapii, niestety mało osób się na nią decyduje, bo jest kosztowna. W naszym kraju tylko alkoholicy i narkomani mają darmową pomoc psychologiczną co krok, reszta musi słono płacić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×