Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
13trzynascie

9 mcy nie pełza, nie raczkuje, nie siada

Polecane posty

Mam świadomość że każde dziecko rozwija się w swoim tempie ale niestety z dnia na dzień coraz bardziej się martwię. Córka ma 8,5mca. Obracać się z pleców na brzuch zaczęła w 6 mcu po tym jak jej pokazałam jak. Do tej pory obraca się w każdą stronę, z pleców na brzuch i odwrotnie, kręci na brzuszku wokół siebie i to wszystko. Nie potrafi ruszyć do przodu mimo ze ja motywuje zabawkami, przykładam dłonie żeby próbowała sie odpychać itd. O raczkowaniu czy pełzaniu nie ma mowy. Nie usiadła sama do tej pory i nie kwapi się do tego. Posadzona w miarę siedzi ale potrafi kiwać się. Próbowałam juz różnych rzeczy żeby ją zmotywować, bezskutecznie. Poza tym jest bystrym, kontaktowym dzieckiem. Widzę postępy dzieci koleżanek w podobnym wieku i jest ogromna różnica. Pełzają, siedzą, raczkują, inne juz w 10 mcu chodzą (wg mnie to za wcześnie). Nie chcę przesadzać, nadmiernie panikować i porównywać corki, ale wolałabym nie przegapić czegoś. Pediatrę mam dopiero za miesiąc przy kolejnym szczepieniu, chciałam wtedy zagaić temat (wcześniej nie stwierdzila nic nieprawidłowego w rozwoju). Juz mam mętlik w głowie, rozważałam nawet wizytę u neurologa dziecięcego. Codziennie liczę na jakiś przełom ale niewiele sie dzieje, nadal tylko kręcenie na brzuchu i obroty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja córka zaczęła raczkowac jak skończyła 9 miesięcy i niedługo później samodzielnie siadać. Nigdy jej nie sadzałam, dlatego trochę jej zajęło, żeby nauczyć się utrzymać równowagę. Także tak to wyglądało, długo, długo nic, a później w kilka dni nadrobiła wszystko. 

Gdy już nauczyła się raczkowac do przodu (wcześniej przez miesiąc raczkowała do tyłu 🤦‍♀️) to praktycznie od razu stanęła przy meblach i zaczęła przy nich chodzić.

Spokojnie, twoja córka też wszystko nadrobi. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować z wizytą u neurologa. U nas było podobnie i wyszło obniżone napięcie osiowe, niestety przez koronawirusa nie poszliśmy na rehabilitację, pierwsza wizyta przed nami. Mały usiadł samodzielnie kończąc 11 mc, wcześniej stabilnie siedział posadzony przez nas, zaraz potem zaczął dynamicznie pełzać (wcześniej niemrawo się podciągał, jeśli bardzo mu zależało na zabawce), a jakiś tydzień później przeszedł do raczkowania. Teraz niemrawo się próbuj podciągać, jakby chciał próbować wstawać.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nie pełza jutro może raczkować 😊tak to z tymi dziećmi jest. Myślę, że wizyty u pediatry masz, więc zauważyłby, gdyby cokolwiek było nie tak. Niektóre dzieci po prostu potrzebują więcej czasu 😊 jak się denerwujesz, możesz się umówić do lekarza. 

Edytowano przez ReniaW
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, ReniaW napisał:

Dzisiaj nie pełza jutro może raczkować 😊tak to z tymi dziećmi jest. Myślę, że wizyty u pediatry masz, więc zauważyłby, gdyby cokolwiek było nie tak. Niektóre dzieci po prostu potrzebują więcej czasu 😊 jak się denerwujesz, możesz się umówić do lekarza. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×