Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Madlen

Poprawna forma

Polecane posty

Pełnię funkcję Chrzestnej. Kupiłam kilka prezentów i oczywiście szykuję kopertę.  Zastanawia mnie tylko w jakiej formie napisać życzenia na obrazie...  Mam rodzinę i malutkiego synka.  Czy sformułownie,  że życzenia są od matki chrzestnej  z rodziną lub z wujkiem .X.  i synkiem jest poprawną formą czy lepiej napisać tylko od siebie.  Byłaby to dedykacja tylko na obrazie z aniołem stróżem,  bo na pocztówce będzie od wszystkich. 

Pytam się bo się pośpieszyłam i już wypisałam że od wszystkich,  ale zastanawiam się czy nie zmienić wpisu. 

Jak Wy drogie kaffereterianki wypisywałyście życzenia chrześniakom?   Jeszcze jedne pytanie - " Czy różaniec jest dobrym upominkiem na chrzest? " bo chce go dołączyć do obrazka. 

Z góry dziękuję za odpowiedzi,  bo wiem że są tu życzliwe kaffereterianki, a na te mniej życzliwe bez jakiegokolwiek taktu i kultury nie zwracam uwagi.  Pozdrawiam 

Edytowano przez Madlen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie na obrazie powinnaś wpisać życzenia tylko od siebie. Co do różańca, to wiem,że panuje taki przesąd,że różańca w prezencie sie nie daje, bo to zwiastuje ciężkie życie. Osobiście w takie rzeczy nie wierzę, poza tym różaniec plus wiara chrześcijańska idą w parze, a pech z powodu takiego prezentu w ogóle nie ma sensu, bo to jest symbol tej że wiary....ALE ludzie wierzą w różne rzeczy. Może kup ilustrowana bibile, jakiś medalik z aniołkiem czy coś...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że na obrazie powinna być tylko Twoja dedykacja i osobna kartka z życzeniami od całej reszty rodziny. Zamiast różańca też proponowałabym ładnie wydaną biblię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×