Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
tege155

pytanie związane z wyjazdem za granicę w czasie ciąży

Polecane posty

witam proszę o dodanie pytania : mam pytanko jestem w 5 miesiącu ciąży jestem na zwolnieniu lekarskim pobieram pieniądze od z ZUS, l4 nie leżące , chce wyjechać do mojego męża za granicę tam zostać , czy jeśli wyjadę to stracę wszytko to co tu dostaje dodam tam nie będę pracowała i nic nie pobierała, i tam chce urodzić jak to z przedłużeniami zwolnienia czy muszę stawiać się w pl wtedy u lekarza bo dostaję różnie zwolnienia raz na miesiąc raz na 2 tyg  tak mniej więcej? ktoś mi coś podpowie co do tej kwestii ?? dodam tam jest cała rodzina jak i ojciec dziecka chce tam przebywać z nimi  lecz nie chce stracić zus do końca ciąży ktoś mi podpowie proszę o pomoc tutaj siedzę sama na wynajmie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czytałam na forum prawnym że zus nie ma takiego paragrafu "Jeśli jakaś "pani w ZUSie" twierdzi, że nie wolno Ci wyjechać, to proś o podstawę prawną takiego zakazu." ZUSowi nic do tego gdzie przebywasz w czasie zwolnienia. Skontrolować mogą tylko prawidłowość wykorzystania zwolnienia , natomiast nie mogą Ci nakazać przebywania w konkretnym miejscu." na forum prawnym takie coś otrzymałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tege155 napisał:

czytałam na forum prawnym że zus nie ma takiego paragrafu "Jeśli jakaś "pani w ZUSie" twierdzi, że nie wolno Ci wyjechać, to proś o podstawę prawną takiego zakazu." ZUSowi nic do tego gdzie przebywasz w czasie zwolnienia. Skontrolować mogą tylko prawidłowość wykorzystania zwolnienia , natomiast nie mogą Ci nakazać przebywania w konkretnym miejscu." na forum prawnym takie coś otrzymałam.

Mogą skontrolować. A Ty nie możesz wyjechać w czasie l4, zwłaszcza za granicę na stałe, bo tracisz prawo do zasiłku. I tak, musisz się stawiać w Polsce u lekarza żeby przedłużać zwolnienie. Jeśli nie przedłużysz to ZUS nie ma podstaw do wypłaty pieniędzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, BitchNaughty napisał:

Mogą skontrolować. A Ty nie możesz wyjechać w czasie l4, zwłaszcza za granicę na stałe, bo tracisz prawo do zasiłku. I tak, musisz się stawiać w Polsce u lekarza żeby przedłużać zwolnienie. Jeśli nie przedłużysz to ZUS nie ma podstaw do wypłaty pieniędzy. 

Chyba można wyjechać, np do innego miasta, do rodziny, ale napewno trzeba to zgłosić w ZUS. Nie wiem jak jest z wyjazdem za granicę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Iwna napisał:

Chyba można wyjechać, np do innego miasta, do rodziny, ale napewno trzeba to zgłosić w ZUS. Nie wiem jak jest z wyjazdem za granicę. 

cała moja rodzina jest za granicą na stałe jak i facet ja tu sama na wynajmie dlatego pytam bo nie uśmiecha mi się tutaj być samej no cóż to z 2 tygodnie przed urodzeniem dziecka pojadę do nich i urodzę za granicą i tak umowę mam do końca ciąży to tam już zarejestruje się na bezrobociu bo jestem też tam ubezpieczona . czy jeśli po urodzeniu dziecka tam tutaj muszę coś zgłaszać gdzieś ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BitchNaughty napisał:

Mogą skontrolować. A Ty nie możesz wyjechać w czasie l4, zwłaszcza za granicę na stałe, bo tracisz prawo do zasiłku. I tak, musisz się stawiać w Polsce u lekarza żeby przedłużać zwolnienie. Jeśli nie przedłużysz to ZUS nie ma podstaw do wypłaty pieniędzy. 

cała moja rodzina jest za granicą na stałe jak i facet ja tu sama na wynajmie dlatego pytam bo nie uśmiecha mi się tutaj być samej no cóż to z 2 tygodnie przed urodzeniem dziecka pojadę do nich i urodzę za granicą i tak umowę mam do końca ciąży to tam już zarejestruje się na bezrobociu bo jestem też tam ubezpieczona . czy jeśli po urodzeniu dziecka tam tutaj muszę coś zgłaszać gdzieś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może poczekać  jak sie dziecko urodzi i wtedy zasiłek macierzyński przenieść do Państwa w którym przebywa mąż? Przecież jest taka możliwość. Albo dowiedzieć się czy jest możliwość przeprowadzki i dostarczać zwolnienie od niemieckiego lekarza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×