Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Annn2020

Menu niemowlaka

Polecane posty

Co dajecie lub dawaliście do jedzenia swoim 7-9 miesięcznym dzieciom? Mała nie chce jeść żadnych blendowanych "papek". Lubi musy owocowe choć woli sama mielić owoce lekko rozdrobnione. Na gotowe obiadki nawet nie spojrzy. A mi już trochę brakuje pomysłów co i w jakiej formie jej podawać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym wieku, to dobrze że chce czegoś mniej papkowatego 🙂 ciesz się, bo ja muszę walczyć o zmiany w konsystencji na grubsze frakcje

Krupnik, tarte warzywka duszone z mięsem, kluski lane na rosole, ryba duszona w pomidorach, możesz pomidorówkę zrobić z ryżem i jej nie blendować... przepisów jest multum

Jeśli posiada już jakieś uzębienie, to możesz też próbować nie tylko tarte ale też drobną kostkę

Do tego daj jej spróbować to co Wy jecie

Edytowano przez Gość_2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie robiłam małej papek. Na samym początku rozwalałam trochę widelcem, a później, jak już siedziała to dawałam np. kawałki warzywa w całości. Ugotowany na parze brokuł, marchewkę, kalafior itd. Nie karmiłam też, jadła/je sama rękami. Na obiad kawałki ugotowanego mięsa, z ziemniakami i np marchewka. Makaron w sosie z pomidorów. Makron ze szpinakiem. Kus kus z warzywami.

Jak robiłam zupę to musiały być kawałki warzyw, bo wybierała je palcami, inaczej nie chciała jeść. Wodnistą część dostawała łyżeczką.Córka od początku radziła sobie z gryzieniem, ale wiadomo - każde dziecko inne. Polecam poczytać o metodzie BLW - więcej sprzątania, ale u nas się sprawdziła. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mojej córce dopiero teraz 11 miesięcy wyszły żeby. Wcześniej jak dostała coś co nie było papką to się dusiła. Do około 9 miesiąca wszystko blendowalam. Na parze gotowałam różne mięsa, warzywa lub robiłam zupki. Chociaż po 10 miesiącu córka przestała jeść mięso. Jak zje łyżeczkę z wołowiną od razu wypluwa. Akceptuję tylko kurczaka i indyka. Warzywa to raczej wszystkie je. Dopiero teraz zaczęłam rozdrabniać jej wszystko widelcem bo ma 4 zeby. Każde dziecko jest inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×