Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Aniazielona

Aparat ruchomy ortodonta

Polecane posty

Dlaczego ortodonta może zalecić nagle przekręcanie śruby o pół obrotu a nie cały obrót? Czy to nie jest przypadkiem nabijanie na kasę żeby dłużej się szczęka rozszerzała i noszenie trwało dłużej co za tym idzie, kolejne wizyty i kolejna kasa? Chodzę z dzieckiem prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W leczeniu ortodontycznym nie chodzi o to, żeby było szybko. Czasem lepiej, żeby coś było wolno, a nie byle jak. Przy tak drogim leczeniu, kilka stówek w jedną, czy drugą stronę to już żadna różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Aniazielona napisał:

Dlaczego ortodonta może zalecić nagle przekręcanie śruby o pół obrotu a nie cały obrót? Czy to nie jest przypadkiem nabijanie na kasę żeby dłużej się szczęka rozszerzała i noszenie trwało dłużej co za tym idzie, kolejne wizyty i kolejna kasa? Chodzę z dzieckiem prywatnie.

Zęby to kości - nie da się ich po prostu przekręcić byle szybko, to jest stopniowy proces, który musi trwać. Leczenie ortodontyczne to parę lat, a nie miesięcy.  Zbyt duży nacisk powodowałby ból i  miałby negatywne skutki.  

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale do tej pory przekręcanie o cały obrót nie powodowało bólu, w pierwszy dzień czuła większy nacisk ale nie taki, który nawet sprawiałby dyskomfort. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widocznie tym razem postęp korekty był mniejszy i ortodonta zwolnił tempo. I bardzo dobrze, chyba, że chcesz zrobić krzywdę swojemu dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto podważać taktyki ortodonty, skoro się go wybrało. Zakładam, że robiłaś jakiś reaserch i postawiłaś na sprawdzonego specjalistę. Ja, kiedy szukałam dla siebie ortodonty, szukałam długo i intensywnie, aż w końcu trafiłam na Rock Your Smile. Po konsultacji wiedziałam, że to będzie najlepsza decyzja. W leczeniu zdaję się całkowicie na swoją panią doktor, bo wiem, że to świetny fachowiec, a ja o ortodoncji wiem raczej niewiele 🙂 A jeśli zachowanie lekarza budzi Twoje wątpliwości, zawsze możesz skonsultować dziecko gdzieś indziej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×