Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość piromankazpasleckiej

Zacynamyyyyy (Koreanka)

Polecane posty

Gość piromankazpasleckiej

Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądnęłam ledwo kilka filmików. Sympatyczna, na pewno oglądne więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piromankazpasleckiej

Kurczę, tez uważam ze super sympatyczna ale tak beznadziejnie mówi po polsku, że to szok. Ja z racji swojego wykształcenia (filolog) przyjmowałam delegację polonistów z 3 roku studiow licencjackich którzy mówili już świetnie po polsku:) a była to delegacja z Węgier... ta dziewczyna jest na magisterce(?) a nie ogarnia NIC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piromankazpasleckiej

Sympatyczna jest, ale strasznie nie ogarnia polskiego... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowano przez chhmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.Jest baaardzo sympatyczna, a jej content jest relaksujący i zabawny. Problem jest z jej polskim. Zdaję sobie sprawę z tego, że a) nie każdy ma zdolności językowe b) niektórzy blokują się przy wymowie, mimo że doskonale znają język - ze względu na różnicę między wymową obydwu języków. No ale dużo Koreańczyków z social mediów mówi po polsku lepiej.

np. koreańskie przyjacólki, przyjaciele Kotube (halo, nie mówię o niej samej!! wiem, że mieszka w Polsce kupę lat), gadają po polsku w vlogach  z podróży do wietnamu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piromankazpasleckiej

Dokładnie. Sama miałam do czynienia z polonistami z Węgier i Finlandii i na 3 roku studiow już biegle mowili po polsku 😮 (a ona chyba jest po mgr?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piromankazpasleckiej

Cholera cały czas mi wyskakuje zawartość do zatwierdzenia przez moderatora xddd pisze o tym ze miałam do czynienia z polonistami z innych krajów niekoniecznie słowiańskich i na 3 roku lic mówili już płynnie a tutaj jest żenada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, piromankazpasleckiej napisał:

Cholera cały czas mi wyskakuje zawartość do zatwierdzenia przez moderatora xddd pisze o tym ze miałam do czynienia z polonistami z innych krajów niekoniecznie słowiańskich i na 3 roku lic mówili już płynnie a tutaj jest żenada 

jak tak masz to napisz w komentarzu np kropkę albo byle co, a potem zedytuj go wpisując co chciałaś. tez tak przed chwilą miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piromankazpasleckiej

Ooo! Dzięki za protip<3

Przed chwilą, chhmm napisał:

jak tak masz to napisz w komentarzu np kropkę albo byle co, a potem zedytuj go wpisując co chciałaś. tez tak przed chwilą miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piromankazpasleckiej
5 minut temu, Dobranocpaństwu napisał:

Ja ją lubię. Fajna, sympatyczna dziewczyna. A jeśli chodzi o język to przecież są napisy w każdym odcinku 🙂

Ja ją bardzo lubię, tylko polski ma masakryczny jak na tyle lat nauki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Język polski a koreański to zupełnie dwie różne bajki, więc nie dziwi mnie jej polski. Azjaci mówiący po polsku gadają o wiele gorzej niż Europejczycy, wystarczy obejrzeć np. filmy Gonciarza z Japończykami czy inne kanały Koreańczyków po polsku. Jak chcecie posłuchać fenomenalnej polszczyzny w wydaniu cudzoziemca, to polecam np. Roman,Fan, Polszy - ostatnio znalazłam jego kanał i jestem w szoku. Koreanki nie oglądam, bo dziecinny ten content. 

Edytowano przez Gnida

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ją rozumiem. Niestety nie każdy ma zdolności językowe. Uczyłam się niemieckiego od zerówki bardzo intensywnie przez kilkanaście lat i się poddałam. Nie byłam w stanie ogarnąć tego języka, pomimo kontaktu z Niemcami. A dziś to już w ogóle nic nie powiem. Za to angielski bardzo szybko opanowałam. Wydaje mi się, że jej polski po prostu nie wchodzi. Bez względu na to ile się uczy. A dziewczyna bardzo sympatyczna. I jej rodzice też mega mili :) z uśmiechem oglądałam ich wspólne filmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

problem polega na tym, że Bartek zna dość dobrze koreański (lepiej niż Mijin polski) i z tego co pamiętam, w którymś filmie mówili, że między sobą rozmawiają przede wszystkim po koreańsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piromankazpasleckiej

Znam ludzi krótko po ukończeniu japonistykę/koreanistyki, którzy normalnie ze swoimi partnerami rozmawiają w tych językach i mówią płynnie. Na litość boska jak można po tylu latach nauki zastanawiać się co to jest nadawca, a co to odbiorca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, piromankazpasleckiej napisał:

Znam ludzi krótko po ukończeniu japonistykę/koreanistyki, którzy normalnie ze swoimi partnerami rozmawiają w tych językach i mówią płynnie. Na litość boska jak można po tylu latach nauki zastanawiać się co to jest nadawca, a co to odbiorca 

Będąc na erasmusie (też kierunek filologiczny), miałam niektóre zajęcia z Azjatami i jezyk obcy w ich wykonaniu to na prawdę ciężką rzecz. Wszyscy byliśmy już na studiach magisterkich, ale to jak mówiłam ja, albo ktoś inny z Europy i oni to niebo a ziemia. Niektórzy nie ogarniali na tyle, że cały czas mieli włączonego tłumacza google, żeby nagrywać to co mówi wykładowca i tłumaczyć na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piromankazpasleckiej

Aż tak bym nie generalizowała. Pracuję z Malezyjczykami, Chińczykami i Koreańczykami. Wszyscy perf angielski. 🙂 Mijin jest absolwentką filologii polskiej. Poziom tej uczelni musi być fantastyczny

Edytowano przez piromankazpasleckiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Japończykom o wiele łatwiej mówić po polsku niż Koreańczykom - niby to i to podobne, ale w rzeczywistości to zupełnie inne języki o różnym brzmieniu. Japoński jest miększy, koreański bardziej krztuszący, może dlatego ciężko im mówić językiem słowiańskim. Co nie zmienia faktu, że tak jak mówiłam, nawet jakieś randomowe koleżanki Kotube radzą sobie z polskim duuuużo lepiej niż Koreanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Japończykom o wiele łatwiej mówić po polsku niż Koreańczykom - niby to i to podobne, ale w rzeczywistości to zupełnie inne języki o różnym brzmieniu. Japoński jest miększy, koreański bardziej krztuszący, może dlatego ciężko im mówić językiem słowiańskim. Co nie zmienia faktu, że tak jak mówiłam, nawet jakieś randomowe koleżanki Kotube radzą sobie z polskim duuuużo lepiej niż Koreanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piromankazpasleckiej

Sprawdziłam - uczelnia niepubliczna. Dużo to mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, piromankazpasleckiej napisał:

Sprawdziłam - uczelnia niepubliczna. Dużo to mówi.

Hankuk jest niepubliczny? W sumie fajnie wiedzieć. Wydawało mi się do tej pory, że to publiczna uczelnia, bo moja była wykładowczyni tam wyjechała jako lektorka polskiego ponad rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielu Polaków nie potrafi mówić poprawnie w swoim ojczystym języku i też zamieni słowa. Mało tego, jedna taka youtuberka, która niby uczy polskiego w szkole przyszpitalnej powiedziała, że nie trzeba czytać książek. Wiec tu Koreanki bym się nie czepiała. Lepiej mówi niż nie jeden rodowity Polak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Etażerka

Czytam to i łapię się za głowę, bo piszą tu ludzie, którzy oglądają tylko pdski yt, bo nie znaja a n g i e l s k i e g o nawet na średnim poziomie. Dobrze, że jest chociaż jedna Koreanka, która mówi do was po pdsku, bo nic innego nie wchodzi dla was w grę 😜

 

Edit: Serdecznie nie pozdrawiam moreacji kafe, która blokuje przymiotniki pochdzące od nazw krajów i trzeba wymyslac.

Edytowano przez Etażerka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piromankazpasleckiej
2 godziny temu, Etażerka napisał:

Czytam to i łapię się za głowę, bo piszą tu ludzie, którzy oglądają tylko pdski yt, bo nie znaja a n g i e l s k i e g o nawet na średnim poziomie. Dobrze, że jest chociaż jedna Koreanka, która mówi do was po pdsku, bo nic innego nie wchodzi dla was w grę 😜

 

Edit: Serdecznie nie pozdrawiam moreacji kafe, która blokuje przymiotniki pochdzące od nazw krajów i trzeba wymyslac.

Śmiała teza. Czym poparta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filologia nie polega na nauce języka. Bardziej uczy się o kulturze, literaturze, budowie języka itp. Niektórzy absolwenci filologii z Polsce też nie mówią biegle w językach, o których się uczyli.

W Korei nie ma tego podziału, że uczelnia prywatna to gorsza - poczytaj o Korea University albo Yonsei University - 2 z 3 topowych uczelni i są prywatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest też kwestia tego, jaki język jest naszym ojczystym i jakiego się uczymy. W koreanskim nie ma odmiany przez przypadki, a w większości języków europejskich jest, więc moim zdaniem średnio ma sens porównywanie studentów filologii z Europy uczacych się jezyków europejskich do tych z Azji.

Dla mnie dziewczyna bardzo ładna i sympatyczna, ale content trochę zbyt dziecinny, jak to ktoś powiedział, więc nie oglądam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, piromankazpasleckiej napisał:

Sprawdziłam - uczelnia niepubliczna. Dużo to mówi.

duzo, czyli co?

chyba tylko w polsce panuje wciaz kult uczelni publicznych jako tych “lepszych”. w wiekszosci krajow na swiecie nie ma czegos takiego jak darmowe studia i nawet na uczelniach publicznych sie za nauke placi. w innych krajach uczelnie niepubliczne sa uwazane za te bardziej prestizowe, bo stac na nie tych bogatszych i zwykle te uczelnie przygotowuja absolwentow LEPIEJ. nie tak jak u nas w polsce- ze placisz za papier. takze radze sie najpierw zapoznac z systemem studiow w korei na przyklad.  wyguglalam ten hankuk i znajduje sie nawet dosc wysoko w swiatowych rankingach uniwersyteckich -  a na pewno wyzej niz wiekszosc polskich publicznych uczelni 😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, piromankazpasleckiej napisał:

Sprawdziłam - uczelnia niepubliczna. Dużo to mówi.

In addition to Hankuk University of Foreign Studies's status as the best institution teaching internationalization in Korea, it is widely considered to be the best private university in the country, especially in Social Sciences and Languages. It is currently teaching 45 foreign languages.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2020 o 17:28, Etażerka napisał:

Czytam to i łapię się za głowę, bo piszą tu ludzie, którzy oglądają tylko pdski yt, bo nie znaja a n g i e l s k i e g o nawet na średnim poziomie. Dobrze, że jest chociaż jedna Koreanka, która mówi do was po pdsku, bo nic innego nie wchodzi dla was w grę 😜

 

Edit: Serdecznie nie pozdrawiam moreacji kafe, która blokuje przymiotniki pochdzące od nazw krajów i trzeba wymyslac.

Serio? Co ma piernik do wiatraka? Koreanka nagrywa na polski rynek, więc komentujemy jej polski. Ad personam w stronę kafeterianek nie wnosi nic do rozmowy - my nie jesteśmy osobami publicznymi jak Koreanka, żeby kogokolwiek interesowały nasze zdolności językowe 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×