Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
kretyn2020

rola ojca po rozwodzie

Polecane posty

hejka

Mam pytanie, jak wasi faceci wywiązują się po rozwodzie z roli ojca?Moj ex nie dzwoni do dziecka już tydzień, dziecko przeżywa a on nic. Dzwonię do *** co to robi, a on że nie ma czasu. Jak odbierał słyszałam kobiecy śmiech. Serio? Jakaś baba ważniejsza od naszego dziecka? Szlag mnie trafia. Jak to wygląda u was? żal mi dziecka, płakać mi się chce. Co mu powiedzieć, jak to tłumaczyć? pierwszy raz w życiu nie wiem... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, ...2020 napisał:

hejka

Mam pytanie, jak wasi faceci wywiązują się po rozwodzie z roli ojca?Moj ex nie dzwoni do dziecka już tydzień, dziecko przeżywa a on nic. Dzwonię do *** co to robi, a on że nie ma czasu. Jak odbierał słyszałam kobiecy śmiech. Serio? Jakaś baba ważniejsza od naszego dziecka? Szlag mnie trafia. Jak to wygląda u was? żal mi dziecka, płakać mi się chce. Co mu powiedzieć, jak to tłumaczyć? pierwszy raz w życiu nie wiem... 

Załóż sprawę w sądzie o niewywiązywanie się z obowiązków rodzica. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Skb napisał:

Załóż sprawę w sądzie o niewywiązywanie się z obowiązków rodzica. 

nie chce go zmuszac do kontaktow zal mi tylko dziecka bo zmusiłam go juz do brania dziecka na noc raz na jakis czas. widzenia jak tylko najkrocej oczywiscie z komputerem bez ograniczen dla dziecka zeby miec spokoj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ...2020 napisał:

nie chce go zmuszac do kontaktow zal mi tylko dziecka bo zmusiłam go juz do brania dziecka na noc raz na jakis czas. widzenia jak tylko najkrocej oczywiscie z komputerem bez ograniczen dla dziecka zeby miec spokoj. 

Masz dwójkę dzieci do wychowania syna i ex męża. Co masz zamiar z tym zrobić? Dać mu spokój kosztem dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Skb napisał:

Masz dwójkę dzieci do wychowania syna i ex męża. Co masz zamiar z tym zrobić? Dać mu spokój kosztem dziecka?

Na widzenia zabiera dziecko jesli nie czuje potrzeby miec kontaktu tel pomiedzy nimi to trudno przyjdzie moment ze przyjedzie po dziecko a ono mu powie nie jade bo nie bedzie z nim zwiazane i go odrzuci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Skb napisał:

wychowania ex męża.

rozwiodlam sie zeby miec spokoj nie utrzymuje kontaktu nie mam zamiaru wychowywac tylko dziecka zal ale cos mu to wytlumacze i dzieki za rade szkoda ze nikt nie podzieli sie wlasnym doswiadczeniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2020 o 13:23, ...2020 napisał:

rozwiodlam sie zeby miec spokoj nie utrzymuje kontaktu nie mam zamiaru wychowywac tylko dziecka zal ale cos mu to wytlumacze i dzieki za rade szkoda ze nikt nie podzieli sie wlasnym doswiadczeniem 

Nie na forum publicznym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. 

Miałam podobnie. Do sprawy rozwodowej mąż się zarzekał, że będzie się widywał z dziećmi. Z synami. Ale po rozwodzie trwało to zaledwie kilka miesięcy. Potem mąż poznał jakas kobietę. I od tamtego czasu tylko sporadycznie się z nimi kontaktował mimo że ma ustalone widzenia. Na dzień dzisiejszy, synkowie nie widzieli się z ojcem już rok czasu.. Rozwód był w 2018 r

. Trzymam kciuki. Myśl o dobru dziecka, ono jest najważniejsze. W końcu samo zobaczy, że taty nigdy nie ma, a jego twarz tak naprawdę przypomina ekran komputera bądź telefonu kom. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać jakich wartościowych mężów miałyście - współczuję dzieciakowi. Rozwodnicy nie zdają sobie sprawy jakie zmiany w psychice robi rozwód (bez względu na powód). Dodatkowo dokłada nie interesowanie się dzieckiem przez ojca lub granie nim przez matkę. Taki dzieciak nigdy nie będzie jak inne , to szczególnie widać w szkole, na dworze (plac zabaw, plaża). Powinno być karane obligatoryjne zaniedbywanie lub uniemozliwianie kontaktów z dzieckiem i to srogą karą finansową. Tak wiem nasze prawo rozwodowe jest delikatnie mówiąc ,,chora" z jednej strony bardzo promując matki a z drugiej facetom nieodpowiedzialnym umożliwiając bezkarność. Nie jeden tatuś przeżywa rozpacz z wydzielanego mu czasu lub cyrków matki (dziadkowie też dokładają do pieca) a drugi jest zadowolony i kombinuje jakby się wykręcić.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienisz go do Miłości rodzicielskiej. Poprostu nie "czuje" tego, nie dojrzał do roli ojca. To smutne ale tak poprostu jest.

Możesz w rodzinie poszukać pozytywnego wzorca męskiego (wujek, w miarę nowoczesny dziadek, kolega z pracy) który będzie miał z dzieckiem kontakt. To nie zastąpi Ojca ale może trochę załagodzić, taki plaster na ranę aby mniej bolało 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam po przejściach i ..odpuściłem parę kobietek ,bo wedle nich poświęcałem swoim dzieciakom za dużo czasu ,a gdy je przyprowadziłem ,to niby były ok ,ale potem teksty ,że dzieciaki już odchowały i nie chcą nowych . Dzieci są moje i pożegnałem te kobiety. Rozwiodłem się -nie wyszło ,ale dzieci są moją rodziną ,czymś - kimś co po mnie pozostanie . Wiem,że moja była żona czasem mnie wykorzystuje co do dzieci ,ale od tego jest ojciec aby spędzał z dzieciakami czas,a mało go jest ,zaraz będą nastolatkami i żegnaj tata. Wbrew pozorom mało czasu jest ,a wiem ,że dzieciaki przeżyły brak taty . Mają mnie zawsze i wszędzie ,dzwonią z pytaniami ,"kłopotami " , zabieram je gdzie się da -chyba jestem lepszym ojcem niż byłem mężem . Cena to brak kobiety ,ale kto sieje wiatr zbiera burzę . Rola ojca? Pokazać ,ze nawet gdy dorośli się obrażą na siebie ,to się szanują . Dzieci widzą więcej niż myslimy 

Edytowano przez Johny
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×