Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
lawenda21

Czy Kościół Katolicki według was

Polecane posty

Nigdy. Nie po to przez dwa tysiaclecia od niego uciekal by teraz powrocic do korzeni.😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie znam się, nie orientuje się, zarobiona jestem 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najsensowniej byłoby gdyby zaczął uprawiać Zaratusztrianizm. To jedyna, sensowna religia, szanująca tak samo kobiety i mężczyzn, nie narzucającą głupich ograniczeń i mimo, że jest najstarszą religią monoteistyczną, na wskroś nowoczesna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Dobrosułka napisał:

To jest niezla religia i najstarsza monoteistyczna.  Wole jednak poganizm.  Monoteizm jest zawsze 'zazdrosny'.

Poganstwo jest " blizej natury". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, lawenda21 napisał:

Nawróci się kiedyś na Chrześcijaństwo ?

Nie. Ponieważ już w założeniu i przy założeniu kościoła jest on mieszaniną chrześcijaństwa z pogaństwem. Katechizm chrześcijanina, obrzędy w większości pogańskie.

 

10 minut temu, Dobrosułka napisał:

To jest niezla religia i najstarsza monoteistyczna.  Wole jednak poganizm.  Monoteizm jest zawsze 'zazdrosny'.

Najstarszą monoteistyczną religią, jest Judaizm.

Monoteizm zazdrosny? Nie zauważyłam tego czytając różne mitologie, za to starotestamentowy bóg sam się do tego przyznaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, AgsAgsAgs napisał:

Poganstwo jest " blizej natury". 

A KK nie? Przecież drą ryja o antykoncepcję, że jest to śmiertelny grzech przeciwko naturze 😄

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KK jest zbrodnicza, chciwa I pelna nienawisci organizacja nastawiona na uzyskanie jak najwiekszej wladzy. 
Czekam na jego upadek a nie nawrocenie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Einefremde napisał:

KK jest zbrodnicza, chciwa I pelna nienawisci organizacja nastawiona na uzyskanie jak najwiekszej wladzy. 
Czekam na jego upadek a nie nawrocenie . 

Poczekasz jeszcze trochę.Bo wg przepowiedni będzie panował islam w Europie.Skoro chrześcijaństwo się nie sprawdziło,na pewno Allah będzie ciekawszy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Avelinka napisał:

Poczekasz jeszcze trochę.Bo wg przepowiedni będzie panował islam w Europie.Skoro chrześcijaństwo się nie sprawdziło,na pewno Allah będzie ciekawszy

Naprawdę jesteś tak durna ze potrafisz tylko jedno goowno zastępować innym?

Przyjmij do wiadomości że są na świecie ludzie którzy chcą i potrafią żyć bez religii, nie potrzebują do życia bata, strachu, notorycznie wmawianego im poczucia winy, szczucia na innych ludzi, chęci wytykania błędów i karania innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.08.2020 o 01:11, Dobrosułka napisał:

Nie, najstarsza monoteistyczna religia jest Zaratusztrianizm- Sumeria.  Bog Ahura Mazda.

Monoteizm jest zazdrosny- moze byc tylko jeden bog i jeden zestaw czytanek i zachowan.  

Kurde teraz patrzę. Dobrze piszesz. Monoteizm, a mnie coś zaćmiło i "przeczytałam cię" politeizm 🤦‍♀️

No to co piszesz wcześniej, że chrześcijaństwo? 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dobrosułka napisał:

Zdarza sie.  Spoko.

Ta pierwsza monoteistyczna religia wygladala inaczej i niewiele z niej zostalo.  PRzeczytalam jakas ksiazke na ten temat i wedlug niej to zwyczaj podawania sobie rak wzial sie wlasnie z tej religi (zalaczony byl wizurek Ahury Mazdy podajacego reke), ale kurcze za nic nie moge sobie przypomniec co mial oznaczac- minelo juz wiele, wiele lat od tej lektury.

Pewnie coś podobnego do dzisiejszego znaczenia. Pokój i zgoda. Wklepałam skąd się wzięło i znalazłam to:

"Gest rozłożonych dłoni był używany przez większość plemion celem okazania pokojowych zamiarów praktycznie od zawsze. Pierwszy udokumentowany uścisk dłoni miał miejsce w IX wieku p.n.e. To właśnie wtedy, podczas porozumienia asyryjsko-babilońskiego, władca Asyrii Salmanasar III podał rękę babilońskiemu królowi Marduka-zakira-szumiemu I."

Więc jeśli Ahura Mazda był bogiem ludów irańskich, a Asyria i Babilon to ten obszar geograficzny, to bardzo prawdopodobne, że właśnie oznacza to zgodę, porozumienie i ble ble.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×