Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Malina321

Praca za granicą czy powrót do kraju

Polecane posty

Witam, mam 25 lat i od 4 wyjeżdżam z mężem do pracy za granicę. Nie mamy stałego miejsca pracy i bylismy już w kilku miejscach. Wybudowaliśmy dom który jest aktualnie w stanie do wykonczenia (plytki,ściany, meble).Marzymy żeby wprowadzić się jak najszybciej ale bo ciągle wyjazdy dają się nam we znaki. I tu prośba o radę  czy na tym etapie dociągnąć to do końca czy wziąść kredyt i zostać w kraju. Proszę o radę tylko poważne osoby które mają jakieś doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Malina321 napisał:

Witam, mam 25 lat i od 4 wyjeżdżam z mężem do pracy za granicę. Nie mamy stałego miejsca pracy i bylismy już w kilku miejscach. Wybudowaliśmy dom który jest aktualnie w stanie do wykonczenia (plytki,ściany, meble).Marzymy żeby wprowadzić się jak najszybciej ale bo ciągle wyjazdy dają się nam we znaki. I tu prośba o radę  czy na tym etapie dociągnąć to do końca czy wziąść kredyt i zostać w kraju. Proszę o radę tylko poważne osoby które mają jakieś doświadczenie.

Pociągnięcie dwa latka i chata będzie wykończona a kredyt będzie się parę lat więcej za wami ciągnął. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, DANIEL napisał:

Pociągnięcie dwa latka i chata będzie wykończona a kredyt będzie się parę lat więcej za wami ciągnął. 

Mąż jest tego samego zdania, tylko ja nie mogę sie doczekać żeby być już na swoim. I jak się wyjeżdża tak nieregularnie to ciężko coś zaplanować i rozwinąć się. Martwię sie że potem zaczniemy wszystko od zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Malina321 napisał:

Witam, mam 25 lat i od 4 wyjeżdżam z mężem do pracy za granicę. Nie mamy stałego miejsca pracy i bylismy już w kilku miejscach. Wybudowaliśmy dom który jest aktualnie w stanie do wykonczenia (plytki,ściany, meble).Marzymy żeby wprowadzić się jak najszybciej ale bo ciągle wyjazdy dają się nam we znaki. I tu prośba o radę  czy na tym etapie dociągnąć to do końca czy wziąść kredyt i zostać w kraju. Proszę o radę tylko poważne osoby które mają jakieś doświadczenie.

Gdzie konkretnie pracowaliście i pracujecie. To zależy od dochodu. Jaki w Polsce możecie wziąć kredyt bez stałej pracy. Żaden.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnie, pracowaliśmy 1 rok w Holandii na fabryce, kilka miesięcy w Niemczech a na sezon do Austrii. Wszędzie po odliczeniu kosztów życia zostaje nam ok 6 tysięcy na głowę. Jeżeli chodzi o kredyt to mąż ma możliwość od razu podjąć pracę w której są kredyty pracownicze ( nie wiem jak to sie dokładnie nazywa). Wiadomo nie takie pieniądze jak za granicą dlatego sie wacham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Malina321 napisał:

Różnie, pracowaliśmy 1 rok w Holandii na fabryce, kilka miesięcy w Niemczech a na sezon do Austrii. Wszędzie po odliczeniu kosztów życia zostaje nam ok 6 tysięcy na głowę. Jeżeli chodzi o kredyt to mąż ma możliwość od razu podjąć pracę w której są kredyty pracownicze ( nie wiem jak to sie dokładnie nazywa). Wiadomo nie takie pieniądze jak za granicą dlatego sie wacham.

To dziwne w Holandii na fabryce z waszym wiekiem po doliczeniu kosztów życia i najmu 6 tyś na głowę... Przecież tam jest wiekówka... Z dnia na dzień umowę o pracę i kredyt od ręki z pracy. To nie wiem pierwszy raz się spotkam więc nie mogę nic poradzić. 

Edytowano przez borys261
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem,ja miałam wiekówke w Holandii. Mąż jest starszy i nie miał. Kwota jaką podałam to tyle ile zarabiamy obecnie,wtedy wychodziło mi ok 4 tys a mężowi ok 5 i mieszkalismy na "służbówce" 200 euro na miesiąc mieszkania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbyśmy nie mieli możliwości na kredyt to bym nie prosiła o radę. Liczę że ktoś był w podobnej sytuacji lub zna osoby które były. I jaki jest jego punkt widzenia w tej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Malina321 napisał:

To tyle? Nikt sie nie  wypowie?

Moze obecnie nie ma za wielu osob w podobnej sytuacji  🤷‍♂️ Ja sam nie mam jak doradzic bo za granica mieszkam juz na stale wiec pogladow na wyjazdy/ prace tymczasowa nie mam. 

Jedyne co mi sie wydaje to ze w obecnym klimacie (pandemia itp.) o tymczasowe zatrudnienie bedzie trudniej niz zazwyczaj wiec moze lepiej poczekac i sprobowac sil na miejscu? Jak sama pisalas, chcesz porad od osob w podobnej sytuacji wiec raczej nie ode mnie 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2021 o 21:25, Drpaolita napisał:

O matko teraz 4000 to masz w Polsce byle gdzie na magazynie albo na fabryce 

Netto czy brutto ?W jakiej fabryce są takie zarobki? Bo jakoś jeszxze nie widziałam w ogłoszeniacj takich zarobków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Drpaolita napisał:

Zależy jaka część polski , Nawet Ukraina nie chce pracować poniżej 2800 na rękę 

Warszawa I okolice wszędzie w ogloszeniach grosze dla zwykłych pracowników..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Drpaolita napisał:

Okolice łodzi gdzie mieszkam to nie Warszawa  😉 nie znam ani jednej osoby która by pracowała za najniższą, chłopak ma 4000 ja 3500 na rękę 

Oboje mamy tylko średnie 

W jakiej branży jeśli można wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieudacznicy którym nie wyszlo wracaja aby brac 500+ rozdawane przez faszystów z PIS . Nikt normalny nie wraca do smierdzacego smogiem polandeszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×