Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
agatamaz9

Zostawienie dziecka samego w domu

Polecane posty

Siostra ma 8 letnie dziecko. Poprosiła mnie czy bede odbierac małego ze szkoły ale niestety również pracuję i nie dałabym rady. Siostra obraziła się i powiedziała, że mały będzie musiał ze szkoły sam wracać i czekać na nią do 18. On idzie do 2 klasy podstawówki jest samodzielnym chłopcem a szkołe ma przy domu  nie musi nawet przechodzić przez ulice jednak ta 18 godzina mnie przeraża. Czy Wy zostawiałyscie dzieci same? Dodam ze swietlica szkolna jest do 16  a ona zarabia najnizsza krajowa i na nianke jej nie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest jeszcze małe dziecko. A czy nie da się dogadać z inną mamą, żeby sobie pomagały (raz ty, raz ja)? To jednak trochę strach tak puszczać dziecko same :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jej dziecko, nie Twoje. Nie musisz się z niczego tłumaczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie od 12 roku dziecko może zostać samo. Ja wracałam sama mając 8 lat, ale to dawne czasy. Matka ryzykuje wizytą kuratora z sądu i wnioskiem o odebranie praw w tych czasach. Wystarczy że miły sąsiad podkabluje że dziecko wraca samo,.

Dodatkowo jest ryzyko, bo coraz gorsze czasy są. Dziecku może się stać krzywda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To siostra nie wie do której godziny pracujesz, skoro pyta się ciebie czy dziecko będziesz jej odbierać? Czy może jednak o tej 16 z świetlicy dałabyś radę? Pewnie odmówiłaś, no i ok, masz prawo, ale po co się teraz "martwisz" i głupio pytasz czy to w porządku, że  8letnie dziecko będzie tyle godzin samo. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto niby wypuści ze szkoły to 8 letnie dziecko same? Ze świetlicy musi odebrać rodzic, nikt nie pozwoli na to żeby dziecko wracało bez opieki.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma cię do końca racji. Dziecko zgodą rodziców po ukończeniu 7 roku życia może samo wracać że szkoły do domu. Ale zostać w domu same dopiero po ukończeniu 12 roku życia. Pytanie kto to sprawdza że ma powiedzmy 10 lat i zostaje samo? No się jak dziecko rozgada i się rozniesie to matka będzie miała problem. Współczuję twojej siostrze i jej synowi. Bo też głupio mając tak blisko do domu żeby w świetlicy zalegał. No ale żeby chociaż miał z 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziecko może od 7 roku życia same wracać ze szkoły jeśli rodzice podpiszą zgode, ale nie powinno do 12 roku życia być samo w domu bez opieki osoby dorosłej. Paranoja, ale tak to wygląda. Jeśli faktycznie pracujesz i nie masz takiej możliwości to siostra nie ma prawa tego od ciebie wymagac.Ale gdybym miała możliwość tobym pomogła na ile byłabym w stanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8 -letniego syna i jakby miał blisko do szkoły to już na pewno by sam wracał, ale niestety mamy daleko. A co do zostawania w domu po g.16 kiedy to szczególnie w zimie jest ciemno, no to ja sobie jeszcze tego nie wyobrażam w przypadku 8 latka. Głównie chodzi o to że raczej takie dziecko by się bało. Ja w tym wieku jak czasem nawet w dzień zostawałam, to się bałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak rodzina nie może to może jakaś  sąsiadka emerytka by go odbierała skoro to tak blisko i by u niej przesiedział te 2 h do powrotu mamy, albo ona z nim u nich...Coś byś jej tam odpaliła, no ale wiadomo nie tyle co opiekunce. Bo też zostawanie u jakiegoś kolegi regularnie po szkole to też niezbyt widzę. No chyba że z kimś macie super reakcje, bo tak to głupio ludzi pytać. Co innego akcja sporadyczna a co innego codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, ami napisał:

Jak rodzina nie może to może jakaś  sąsiadka emerytka by go odbierała skoro to tak blisko i by u niej przesiedział te 2 h do powrotu mamy, albo ona z nim u nich...Coś byś jej tam odpaliła, no ale wiadomo nie tyle co opiekunce. Bo też zostawanie u jakiegoś kolegi regularnie po szkole to też niezbyt widzę. No chyba że z kimś macie super reakcje, bo tak to głupio ludzi pytać. Co innego akcja sporadyczna a co innego codziennie.

No to się popisałaś moja droga. 

Najlepiej komuś dać byle co aby się naszym dzieckiem zajmował. A sąsiadka emerytka to nie ma co robić, tylko za byle co przyprowadzać i opiekować się cudzym dzieckiem.

Wolałabym na kanapie poleżeć niż za pół darmo pracować. A to jest praca i odpowiedzialność. 

Szanujmy się. Niech opiekunkę zatrudni za normalną stawkę bo takie propozycje to jest po prostu chamstwo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, allurepoison napisał:

No to się popisałaś moja droga. 

Najlepiej komuś dać byle co aby się naszym dzieckiem zajmował. A sąsiadka emerytka to nie ma co robić, tylko za byle co przyprowadzać i opiekować się cudzym dzieckiem.

Wolałabym na kanapie poleżeć niż za pół darmo pracować. A to jest praca i odpowiedzialność. 

Szanujmy się. Niech opiekunkę zatrudni za normalną stawkę bo takie propozycje to jest po prostu chamstwo. 

Wyobraź sobie że w tym parszywym świecie są jeszcze ludzie, którzy pomogą i nie będą chcieli za to "normalnej stawki". Słyszałam o tym nie raz...A skąd wiesz może matka tego chłopca zna właśnie dość blisko taką starszą sąsiadkę, której nie raz pomagała i teraz ona bardzo chętnie pomoże jej...Różne są sytuacje, podsówam jakieś rozwiązanie, najlepiej radzić sobie samej, ale różne są sytuacje i trzeba robić tak żeby dziecko na tym nie cierpiało, albo chociaż jak najmniej cierpiało...Poza tym tu jest moja o 8 latku, a nie o 3 latku, to już też nie jest aż takie obciążenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×