Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sówka1313

Orientujecie się może jak z tym jest?

Polecane posty

Parę lat temu chodziłam prywatnie do pewnej lekarki . Teraz widzę że ona przyjmuje gdzie indziej. I teraz jestem ciekawa, czy jak pójdę do tej przychodni gdzie kiedyś przyjmowała, to będą tam miec moje papiery, czy ona wzięła je ze sobą? Moze głupie pytanie ale mało chodziłam po lekarzach i nie wiem jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Papiery zostają w placówce. Pójdź tam i poinformuj o temacie wtedy przeniosą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, hessa napisał:

Papiery zostają w placówce. Pójdź tam i poinformuj o temacie wtedy przeniosą.

Wiesz, nie zależy mi  zeby isc do tej samej lekarki. Tylko po prostu, jak sie bede chciała w tej przychodni gdzie kiedys chodziłam zarejestrowac do innego lekarza  i mnie babka z rejestracji spyta czy pierwszy raz, to nie wiem co mówic. Ze pierwszy raz czy jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, hessa napisał:

Papiery zostają w placówce. Pójdź tam i poinformuj o temacie wtedy przeniosą.

w sumie to chyba nie teges, że prywatny lekarz zostawia papiery pacjentów? ale ja sie nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Papiery zostają w archiwum do 10 lat albo i dłużej w miejscu pierwszego złożenia. Chcesz zostać to zostajesz tylko w rejestracji prosisz o nowego lekarza. To wszystko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sówka1313 napisał:

w sumie to chyba nie teges, że prywatny lekarz zostawia papiery pacjentów? ale ja sie nie znam

A gdzie ma je zabrać jak ma powiedzmy setkę pacjentów z historią leczenia? Niektórzy wieloletni to sobie pomyśl jak wiele tych papierów. To takie grube teki, że raczej do domu nie zanosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, hessa napisał:

Papiery zostają w archiwum do 10 lat albo i dłużej w miejscu pierwszego złożenia.

Maksymalnie 10 lat. Dzięki RODO placówki medyczne nie mogą przechowywać jej dłużej, bo te przepisy ograniczają taką archiwizację do niezbędnego maksimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sówka1313 napisał:

Wiesz, nie zależy mi  zeby isc do tej samej lekarki. Tylko po prostu, jak sie bede chciała w tej przychodni gdzie kiedys chodziłam zarejestrowac do innego lekarza  i mnie babka z rejestracji spyta czy pierwszy raz, to nie wiem co mówic. Ze pierwszy raz czy jak.

Pacjent jest przypisany do placówki, nie do lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Gość_2 napisał:

Maksymalnie 10 lat. Dzięki RODO placówki medyczne nie mogą przechowywać jej dłużej, bo te przepisy ograniczają taką archiwizację do niezbędnego maksimum

Może tak to wygląda w służbie zdrowia. Nie pamiętam w sumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość_2 napisał:

Pacjent jest przypisany do placówki, nie do lekarza...

W przypadku prywatnej też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Gość_2 napisał:

Pacjent jest przypisany do placówki, nie do lekarza...

I jesli sie zarejestruje tam do innego specjalisty, to on bedzie miał wgląd w historie mojej choroby? jak pisałam chodzi o prywatnego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak sie zapisywalam do lekarza w innym gabinecie i rejestratorka pytala czy pierwszy raz to mowilam ze bylam juz wczesniej u tego doktora, ale w gabinecie pod adresem XYZ. I w tym drugim gabinecie rejestrowali mnie na nowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, hessa napisał:

W przypadku prywatnej też?

Tak, analogicznie w przypadku prywatnych przychodni, bo idziesz do instytucji, a nie do lekarza iksińskiego, bo w takim wypadku niezależnie od miejsca pracy lekarza on musiałby tachać Twoją kartotekę, a Ty się przecież zapisujesz zawsze do instytucji, której albo płacisz Ty, albo NFZ, jeśli jest kontrakt podpisany. Jeśli jest to praktyka prywatne i ktoś inny przejąłby tą działalność, w sensie bycia następcą prawnym, to przejmuje też kartoteki pacjentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, sówka1313 napisał:

I jesli sie zarejestruje tam do innego specjalisty, to on bedzie miał wgląd w historie mojej choroby? jak pisałam chodzi o prywatnego lekarza

Jeśli zapiszesz się w obrębie tej samej placówki i będzie to ta sama specjalizacja, to tak, on będzie miał wgląd w Twoją kartę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokumentację medyczną przechowuje się 20 lat od ostatniego dnia roku, w którym dokonano ostatniego wpisu do akt. Jeśli chcesz udostępnienia (dla siebie, żeby np. pójść z papierami do innej placówki medycznej) składasz wniosek o udostępnienie i po jakimś czasie otrzymujesz kopie potwierdzone przez osobę upoważnioną. 
Jesli pozostajesz w przychodni, lekarz, który „zajął” miejsce poprzedniej lekarki, ma dostęp do Twojej historii choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.09.2020 o 22:19, sówka1313 napisał:

Wiesz, nie zależy mi  zeby isc do tej samej lekarki. Tylko po prostu, jak sie bede chciała w tej przychodni gdzie kiedys chodziłam zarejestrowac do innego lekarza  i mnie babka z rejestracji spyta czy pierwszy raz, to nie wiem co mówic. Ze pierwszy raz czy jak.

Jak babka w rejestracji zapyta, czy pierwszy raz, to odpowiadasz, że nie. Że chodziłaś tutaj wtedy a wtedy do tego, a tego lekarza. I to już zależy od tej przychodni, jak potraktuje twoją kartotekę. I tak lekarz musi cię zbadać, zrobić wywiad itp.

Dnia 5.09.2020 o 22:20, sówka1313 napisał:

w sumie to chyba nie teges, że prywatny lekarz zostawia papiery pacjentów? ale ja sie nie znam

To zależy. Bo jak on jest zatrudniony w prywatnej klinice, to zostawia, bo jest pracownikiem. Jeśli wynajmuje tam gabinet, to pewnie też, bo wynajmuje swój gabinet pod szyldem przychodni. Inaczej pewnie sprawa się ma, gdyby lekarz wynajmował pomieszczenie na gabinet poza jakakolwiek przychodnią. Czasem jest tak, że przenosi się lekarz w inne miejsce, bo tańszy czynsz, więc wtedy pewnie zabiera dokumentację ze sobą. Nie wiem natomiast co się dzieje z dokumentacją, kiedy lekarz prowadzący praktykę poza jakąkolwiek przychodnią rezygnuje z przyjmowania pacjentów. Czyli likwiduje swój gabinet, bo jakby nie było, ta dokumentacja jest jego tajemnicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Unlan napisał:

Nie wiem natomiast co się dzieje z dokumentacją, kiedy lekarz prowadzący praktykę poza jakąkolwiek przychodnią rezygnuje z przyjmowania pacjentów. Czyli likwiduje swój gabinet, bo jakby nie było, ta dokumentacja jest jego tajemnicą.

Nie wiem jak w przypadku dokumentacji medycznej, ale w przypadku każdej innej dokumentacji firmy/instytucji/organizacji trafia ona do właściwego rejonowo archiwum państwowego i tam jest przechowywana przez ustawowy okres czasu. Z medyczną pewnie analogicznie, tylko pytanie, czy do typowego archiwum, czy właściwej jednostki medycznej

Edytowano przez Gość_2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×