Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Doktor Siurek

Oglądam czasem z nudów "Nasz nowy dom" na Polsacie

Polecane posty

Głównie z nudów, czasem robię coś i włączam TV, żeby sobie brzęczał w tle. I jak oglądam ten program, to czasem przeżywam szok w jakich warunkach w Polsce żyją ludzie. W którymś odcinku 65-letnia kobieta wyznała, że najbardziej marzy o bieżącej wodzie w domu i łazience, bo nigdy wcześniej nie mieszkała w domu z bieżącą wodą... 😮

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasz nowy dom

Urząd Skarbowy ściga osoby, których mieszkania zostały wyremontowane w show „Nasz nowi dom "

Jak donosi „Dziennik Gazeta Prawna”, Urząd Skarbowy ściga osoby, których domy zostały wyremontowane w programie Polsatu „Nasz nowy dom”. Powodem jest nieodprowadzony podatek od przychodu.

Telewizja Polsat płaci uczestnikom programu za wynajęcie domu na czas remontu i za wykorzystanie ich wizerunku. To jednak niejedyny przychód podlegający opodatkowaniu. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej twierdzi, że przychodem właściciela mieszkania są też ulepszenia wprowadzone w jego nieruchomości.

Wojciech Pietrasiewicz, doradca podatkowy w MVP TAX zwraca uwagę, że w przypadku nieodpłatnego świadczenia usług, uzyskujący świadczenie nie jest zobowiązany do jakiegokolwiek świadczenia wzajemnego. W programach jednak wykorzystywane jest jego mieszkanie lub dom, a to przynosi zyski producentowi. Wówczas trudno mówić o świadczeniu nieodpłatnym, a raczej świadczeniach wzajemnych, a wówczas konieczne jest zapłacenie podatku.

Telewizja Polsat zapewnia, że w kontekście opłat nie zostawia uczestników programu samych sobie. – Osoby obdarowane remontem przez nas i sponsorów, nie płacą wspomnianego podatku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Zpaznokcilakier napisał:

Ano, nie każdy ma to szczęście. Ale to najładniejszy program ever, bardzo wzruszający. Na pohybel mafii mieszkaniowej w Polsce. Pięknie z "gestem kozakiewicza" , remontują te walące się domy, po to, żeby ludzie mogli mieszkać w godnych warunkach. I to jest ładne. Nie ma tego, że szukają sensacji, że oceniają tych ludzi "na oko", że mieszają im w życiu, że mają względem tych ludzi niecne zamiary. Weryfikują rodziny, wchodzą na teren "budowy", robią swoje i wychodzą. Są kwiaty, chwile wzruszenia, szczere życzenia powodzenia i żywe emocje, które dają wiare w drugiego człowieka. W dobie eksmisji z mieszkań, czyścicieli kamienic, egzekucji komorniczych, spekulacji i zmowy cenowej deweloperów, ten program to jak światełko nadziei. A Pani Kasia jak Anioł. Każdy marzy o tym, aby mieć swój własny kąt. Niektórzy tułają się całe życie, bieda i ubóstwo zagląda im w oczy, inni są nieporadni, jeszcze inni chorzy i bez środków finansowych. Warto pomagac#

Zgodzę się, że program często wzruszający, i że pomaga ludziom, którzy tak to nigdy by nie byli w stanie sobie tych domów wyremontować (to jest moim zdaniem najlepsza rzecz w tym show). No i oczywiście, są mimo wszystko pewne elementy wchodzenia ludziom w życie, ale to tzw. "reguły widowiska", ale nawet to nie jest takie strasznie nahalne... 

Natomiast chodzi mi o coś innego. Mamy XXI wiek, kraj było nie było w środku Europy, a są w nim ludzie, którzy mieszkają w warunkach zupełnie jak w trzecim świecie 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Doktor Siurek napisał:

Mamy XXI wiek, kraj było nie było w środku Europy, a są w nim ludzie, którzy mieszkają w warunkach zupełnie jak w trzecim 

Smutne.

Ale duszenie podatkiem tych ludzi uważam za mega świństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Bimba napisał:

Smutne.

Ale duszenie podatkiem tych ludzi uważam za mega świństwo.

To trzeba płacić czy nie trzeba, bo nie zrozumialam w końcu.

A program jest super, o tyle, że jest realna pomoc. 

Identyfikujemy się trochę z tymi bohaterami, bo chyba każdy z nas ma w domu jakieś badziewne niedokończone miejsca, na które zawsze brak pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Onkosfera napisał:

To trzeba płacić czy nie trzeba, bo nie zrozumialam w końcu.

Trzeba, ale płaci za nich Polsat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super robota,  dobre anioły istnieją tak jak istnieje bóstwo. Są nimi ludzie którzy pomagają innym ludziom:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Elle96 napisał:

Oni na tym zarabiają, co ty myślisz, że charytatywnie nasza telewizja działa? 

Słuchaj gospodarka musi istnieć i tak od zawsze to działa,  oni zarabiają,  ale w ten sposób ludzie których nigdy nie było by stać na wyremontowanie i urządzenie domu taką pomoc dostają. Więc niech się kręci i każdy ma z tego profity:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Dark Evil napisał:

Sami są sobie winni że mieszkają w zapuszczonych spelunach. Nawet posprzątać chaty nie umieją, umyć podłogi. A do roboty się nie garną, tylko „dej, bo nie mam”. 
Jakoś inni mogą sobie zarobić na domy(nie że dostają wszystko od rodzicow) i mieszkania a nie są wybitnie inteligentni. 
Zauważcie że tam mało kto pracuje, nawet jak jest w sile wieku(nie mówie o dziadkach 70+ i nieletniej młodzieży). Jak widze np te wieśniaczki w „Damach i wieśniaczkach” które siedzą na duupie i nic nie robią tylko liczą hajs z 500+ i jakiś dodatków socjalnych a potem wielkie „wow” jak zobaczą łazienkę z wanną w mieszkaniu. Serio, nawet nie jest mi ich szkoda, bo oni nic nie robią żeby polepszyć swój byt tylko czekają na mannę z nieba. 
I dlaczego mają nie płacić podatku od przychodu skoro na tym zyskują? Dlaczego inni muszą płacić podatki a biedni nie? To jest nieuczciwe. 

Wiesz, nie wszystko jest takie proste. Niektórzy rzeczywiście mają chlew, ale jest też sporo rodzin, które mają porządek na miarę tego co się da zrobić w tych domach. Ale jak zarabiasz płacę minimalną, to niestety między bajki można sobie włożyć gadanie o dobrym gospodarowaniu się pieniędzmi, bo Ci tej kasy zwyczajnie nie wystarcza na wszystkie potrzeby w miesiącu, więc za bardzo nie ma czym dzielić, żeby cokolwiek odłożyć. Ja, mając do dyspozycji około 6-7 tyś PLN miesięcznie, też tego nie rozumiałem, bo dodatkowo jestem dość zaradnym człowiekiem nie tak dużych potrzeb, więc sporo mi zostaje. Ale jak człowiek porozmawia z ludźmi którzy mają mało i sobie to policzy, to mu się optyka zmienia 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Elle96 napisał:

Oni na tym zarabiają, co ty myślisz, że charytatywnie nasza telewizja działa? 

Ależ ja sobie doskonale z tego zdaję sprawę. Chodzi mi tylko o to, że program ten pokazał doły standardu życia w PL, o których wcześniej się nie mówiło. Tj. mówiło, ale bez takich konkretnych i obrazowych przykładów. 

PS: fajnie jest też popatrzeć na sam proces remontu, bo czasem się jakieś nowinki pojawiają (oni z resztą sami je reklamują). Ostatnio podobają mi się bardzo te elektryczne folie grzewcze pod panele. Gdyby to było powszechne w momencie kiedy remontowałem swoją hacjendę, to też bym sobie założył. A tak, to tylko w "salonie" (czy też po prostu w dużym pokoju) mam taką namiastkę podłogowego ogrzewania, ale to trochę taka "Rumuńska myśl techniczna" mojego pomysłu 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×