Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

47 minut temu, Gość_2 napisał:

Ale to też są rzeczy, które powinno się ustalić na początku związku - jak ma wyglądać to nasze wspólne życie, jakie mamy wobec siebie oczekiwania. Jedni będą nastawienia na tradycyjny model rodziny (kobieta w domu, mężczyzna utrzymuje rodzinę), a inni na rozwój siebie i kariery (oboje pracują, oboje cieszą się życiem, dzieci może nie być).

Ustalenia sobie a życie sobie.

Żaden facet nie powie ci szczerze przed ślubem "potrzebuję służącej i dziury, kobietą jest po to żeby służyć mężczyźnie".

A z tego co widzę przynajmniej połowa polskich mężczyzn tak uważa.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Bimba napisał:

Ustalenia sobie a życie sobie.

Żaden facet nie powie ci szczerze przed ślubem "potrzebuję służącej i dziury, kobietą jest po to żeby służyć mężczyźnie".

A z tego co widzę przynajmniej połowa polskich mężczyzn tak uważa.  

Zależy na jakiego trafisz i jak to ubierze w słowa 😛

Mój jest tradycjonalistą/konserwatystą i poniekąd tak można podsumować w sposób ordynarny podejście do "roli" kobiety w tradycyjnych, konserwatywnych związkach. A mimo to okazuje się, że mój pan i władca przeszedł na model partnerski w części aspektów (światopoglądu jako takiego nie zmienił, ale dostrzega nakład czasu i pracy na etacie i na domowym etacie, w związku z czym nagina się do równowkładu). Tylko dla równowagi powinnaś mówić o chodzącym bankomacie, bo masz układ wikt, opierunek i inne usługi w zamian za utrzymanie.

Poza tym, nikt mi nie wmówi, że ludzie aż tak dobrze się maskują z podejściem praca-obowiązki domowe, aby tego nie było wcześniej widać. To jest też jeden z powodów, dla których jestem zwolenniczką mieszkania razem PRZED ślubem - leń zawsze wychodzi po jakimś czasie 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×