Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Elena90

Wyprawka dla noworodka

Polecane posty

Prosze napiszcie co i ile sztuk i w jakim rozmiarze jest potrzebne dziecku ktoro urodzi sie w lato. Ile wyniosly Was wyprawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mamą nie jestem ale uważam że powinnaś zapytać mamy ona będzie dobrze wiedziała 🙂 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na allegro na olx kupisz paczke ubranek niemowlecuch za grosze. Taki maluch nie zniszczy,a naprawde szkoda kasy.

To ile czego trzeba zalezy od tegi gdzie mieszkasz. Ja mam okna na wschod,dzieki czemu nawet w lecie mam chlodno i no wlasnie i...

o ile syn byl zimnolubny i lezal w samych bodach z kr rekawem,to corka urodzona rok pozniej to zmarzluch i miala body z dl rekawem i legginsy. 

To ile czego jest potrzebne to indywidualna sprawa. Przy pierwszym dziecku mialam komplety wszystkiego. -body,kaftanik,spiochy i zawsze wieksze przygotowane na zapas. Co wieczor pralam w rekach i prasowalam te ktore wyschly z poprzedniego dnia. Tylko to bylo 15 lat temu,teraz sie spochow nie ubiera.Przy najmlodszej od zawsze ubieralam legginsy i skarpetki,body. Przy synu testowalam pajace. Jednak legginsy byly najwygodniejsze.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zanim przejdziesz do kupowania, to zastanów się, jak często zamierzasz prać rzeczy niemowlęce i jaki styl pieluchowania zamierzasz obrać. To jest pierwsza kwestia. Moim zdaniem bodziaków i tak warto trochę więcej, bo jak trafi Ci się mocno ulewające dziecko, to będziesz przebierała po każdym karmieniu. Miałam cos koło 11 samych z krótkim rękawem, długiego chyba 4 szt.

Tych na 56 nie ma co za dużo kupować - ja  bym tym razem wzięła do 3 szt. max. Lepiej od razu trochę więcej na 62, albo łamanych 56/62.

Czapeczek nie kupuj za dużo, więcej niż 1-2 i tak nie wykorzystasz. Za to skarpetki kilka par jak najbardziej, bo możesz ubrać np. w body i skarpetki, jeśli jest gorąco, a widzisz, że nóżki i rączki zimne.

Mi się na noc świetnie sprawdziły pajace, albo komplety body z długim rękawem z półśpiochami, jeśli pajace były pozalewane i nie nadążałam z praniem.

Przy odstającym na początku kikucie pępowinowym w domu zakładałam na dzień kaftaniki i półśpiochy, albo getry ze skarpetkami, ale to też nie za często, bo w największe upały to był po prostu pampers i trochę go okrywałam tetrą - wystarczyło w zupełności.

 

Najlepiej odkupić taką pakę startową, przesortować to sobie, a z jakimiś pozostałymi zakupami się wstrzymać, bo pewnie i tak trochę ciuszków jeszcze dostaniesz od rodziny i znajomych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek 5-6 body z krótkim rękawem, 5-6 spodenek, 5 rampersy, 5 pajaców, jakieś łapki niedrapki, skarpety, dwa rodzaje ciuchow wyjściowych w sensie dresy, bluza itd. Jakis pluszowy pajac na chłodniejsze dni. Nie kupuj zbyt wielu rzeczy, bo to nie problem dokupić pozniej.  Ta pierwsza wyprawka i tak jest w użytku przez msc bo dziecko szybko wyrasta 🙂 rozmiar 56 -62,body.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja córka urodziła się w sierpniu 2019 w Anglii. Akurat to lato było bardzo ciepłe więc kupiłam

14x body

3x pajacyki

3x bawełniane czapeczki 

4x koszulki z długim rękawem

5x body z długim rękawem 

4x ciebie skarpetki 

2x spodenki 

To było chyba wszystko jeśli chodzi o ciuszki. Nie wyniosło mnie to dużo bo jest po prostu tych rzeczy mało w porównaniu gdybym kupowała na zimę ...

Kupowałam w tym wiekszym rozmiarze 62 bo lepiej gdy za duże niż za małe ale kilka ciuszki w znalazło się w rozmiarze 56.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że moje dziecko urodziło się latem. Mimo wyprawki jaką miało i tak po porodzie był problem w co je ubrać, bo dziecko za wcześnie się urodziło i miało 48cm dł. Problem był z pajacykami nawet były dwie sztuki kupione w rozmiarze 48, a i tak dziecko toneło w nim. Ale mojej znajomej urodziło się długie dziecko tak iż prawie po tyg nosiło już rozmiarówkę 62.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Dr. Who napisał:

Dobrze, że moje dziecko urodziło się latem. Mimo wyprawki jaką miało i tak po porodzie był problem w co je ubrać, bo dziecko za wcześnie się urodziło i miało 48cm dł. Problem był z pajacykami nawet były dwie sztuki kupione w rozmiarze 48, a i tak dziecko toneło w nim. Ale mojej znajomej urodziło się długie dziecko tak iż prawie po tyg nosiło już rozmiarówkę 62.

To tak jak moj mlodszy 😄 ubranka kupilam na 56 cm, po porodzie przebieram go w nasze ciuchy, a on się w nich gubi. Wiec pytam polozna o gabaryty mojego bąbelka, a ona że 3650 i 48cm...kloc. tak więc przez jakiś czas mial rękawy popodwijane 😄 ale np moja znajoma kupila ubranka na 56-62 cm, syn urodzil się majac 60cm i 4 kg i ciasno mu bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×