Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Monikaw12

Anemia u niemowlaka

Polecane posty

Mój syn ma anemie czy to może powodować to że wybudza się co godzinę nieraz nawet częściej? Czy po uzupełnieniu żelaza problem że snem minie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może, ale nie musi powodowac. Moj syn tez zlapal lekką anemie, od ponad miesiąca suplementuje mu zelazo i zmian na lepsze brak. Spi coraz gorzej 😶 za tydzień bedziemy mu powtarzac badania, bo moze suplement ktory mu dajemy nie działa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Monikaw12 napisał:

Mój syn ma anemie czy to może powodować to że wybudza się co godzinę nieraz nawet częściej? Czy po uzupełnieniu żelaza problem że snem minie ? 

Problemy ze snem u dziecka to skutki złej atmosfery domowej. Mniej awanturowania się, więcej spokoju. Oprócz żelaza podaj mu apap noc i syn będzie spał jak aniołek.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Monikaw12 napisał:

Mój syn wybudza się co 15 minut nie da się tak żyć 

A ile ma Twoj syn? Jesli badałas go w kierunku anemii to moze to byc jeden z powodow. U te pobudki sa różne, czasem co 20 min, czasem co 1.5 godziny, a syn ma ponad rok. Ja zrzucam wine kolejno na zęby, odreagowywanie żłobka, ale przede wszystkim na nadpobudliwość. Tez juz trace rozum i sile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Monikaw12 napisał:

Pół roku ma jeszcze alergię na mleko 

Zaczęłaś już rozszerzanie diety? Około pół roku dziecku kończą się "zapasy" pewnych składników w organizmie, bo dziecko powinno już zacząć jeść coś więcej, niż mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm nigdy nie pomyślałam o tym,że anemia może być powodem wybudzania się dziecka co godzinę. Mam ten sam problem. Syn ma lekką anemię. Daje mu innofer ale szału nie ma. Ogólnie teraz nic nie chce jeść i ciągle się budzi w nocy. Już mam dosyć powoli bo już 8miesiecy się tak mecze. Muszę się dowiedzieć na kolejnej wizycie u lekarza czy ta anemia ma coś do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, 31190 napisał:

Hmm nigdy nie pomyślałam o tym,że anemia może być powodem wybudzania się dziecka co godzinę. Mam ten sam problem. Syn ma lekką anemię. Daje mu innofer ale szału nie ma. Ogólnie teraz nic nie chce jeść i ciągle się budzi w nocy. Już mam dosyć powoli bo już 8miesiecy się tak mecze. Muszę się dowiedzieć na kolejnej wizycie u lekarza czy ta anemia ma coś do rzeczy.

A ile ma synek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8miesiecy. I od kiedy się urodził nie przespałam ciągiem 3h. A karmisz piersią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy niski poziom żelaza we krwi powoduje problemy ze snem. 
Jak ma anemie to trzeba cos z tym zrobić- ale co to powie Ci lekarz! Natomiast niemowlaki mają to do siebie, że spią do bani! 
Ale to mija! Dzieci w pewnym momencie zaczynaja przesypiać noce- oby Twoj bobas jak najszybciej zaczał spac jak suseł przez cała noc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, 31190 napisał:

8miesiecy. I od kiedy się urodził nie przespałam ciągiem 3h. A karmisz piersią?

Nie karmie . U nas nie było problemów zw snem teraz ma niskie zalazo Ale to może od alergi bo ma wysypke ba całym ciele 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, 31190 napisał:

8miesiecy. I od kiedy się urodził nie przespałam ciągiem 3h. A karmisz piersią?

A jaka ma hemoglobine?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Monikaw12 napisał:

A jaka ma hemoglobine?

Wydaje mi się że to od alergii prędzej. Może go coś swędzi i mu to przeszkadza. Hemoglobinę miał w dolnych widełkach. Nie powiem ci ile dokładnie bo już nie pamiętam. Myśle, że skoro wcześniej ci spał dobrze a na pewno ta anemię miał już jakiś czas przed badaniem to nie jest powód do budzenia. A może mu ząbki idą powoli. Już ten czas. Chociaż tu się nie wypowiem bo my nie mamy ani jednego jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, 31190 napisał:

Wydaje mi się że to od alergii prędzej. Może go coś swędzi i mu to przeszkadza. Hemoglobinę miał w dolnych widełkach. Nie powiem ci ile dokładnie bo już nie pamiętam. Myśle, że skoro wcześniej ci spał dobrze a na pewno ta anemię miał już jakiś czas przed badaniem to nie jest powód do budzenia. A może mu ząbki idą powoli. Już ten czas. Chociaż tu się nie wypowiem bo my nie mamy ani jednego jeszcze.

A objawy alergi mogą nasilac się w nocy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, 31190 napisał:

8miesiecy. I od kiedy się urodził nie przespałam ciągiem 3h. A karmisz piersią?

Co ile się budzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Monikaw12 napisał:

Co ile się budzi 

Co do alergii nie wiem bo mój nie ma wysypki. A budzi się średnio co 1-2h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Monikaw12 napisał:

A objawy alergi mogą nasilac się w nocy? 

mogą. Wystarczy zbyt ciepła kąpiel lub zbyt ciepło w pokoju, przykrycie grubszą kołderką lub np. frotowa piżamka... przy alergii skórnej nie powinno się mocno dogrzewać organizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×