Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
monig

Salami a ciąża

Polecane posty

Witam jestem na poczatku 5 tyg. W tym tygodniu jadlam salami codziennie do tostow i kilka plasterkow tak o sobie bez niczego a dopiero dzisiaj dowiedzialam sie ze kobieta nie powinna jadac takich rzeczy... 😔 myslicie ze moglabym zaszkodzic mojej ciazy? bo bardzo sie martwie pomóżcie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ono było takie na 100% surowe? Czasami okazuje się, że produkt niby zgodnie z nazwą powinien być surowy, a był pasteryzowany albo parzony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego nie wiem czy przechodziłam. Nie robilam jeszcze zadnych badan moj ginekolog powiedzial ze pierwsza wizyta w styczniu bo teraz za wczesnie zeby cokolwiek powiedziec. A czlowiek pierwsza ciaza nic nie wie a pozniej jak sie dowie to sie denerwuje 😑

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież możesz.sobie iść do laboratorium i zrobić sama a nie czekać na lekarza. Ja w ciąży robię to co miesiąc bo się boje toxo jak ognia. idź rano do laboratorium i powiedz że chcesz zrobić toksoplazmozę w klasie IGM i w klasie IGG. Wtedy będziesz wiedzieć czy kiedykolwiek przechodziłas toksoplazmozę. Jeśli przechodzilas no to nie masz się czym martwic. A jeśli nie przechodziłas to powtórz za jakieś 2 tygodnie badanie tylko w klasie IGM i będzie czarno na białym czy ci salami zaszkodziło czy jednak nie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jadłam steki, jajka na miękko i napisałam się piwa i nie wiedziałam że jestem w kilkutygodniowej ciąży. Nie wiedziałaś. Po prostu poczytaj czego nie powinnaś jeść i się tego trzymaj. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestan czytac o tym co kobieta w ciazy powinna,  a czego nie powinna jesc. Za jakis czas dojdziesz do wniosku, ze powinnas sie zywic energia kosmiczna bo teoretycznie wszystko moze Ci zaszkodzic. 

Teoretycznie nie powinnas jesc sushi, tataru, salami, jajek na miekko, kremow w ktorych moga byc surowe jaja, lodow, serow dojrzewajacych oraz calej listy innych produktow. Te dozwolone za to powinny byc koniecznie eko. Trzymajac sie tego zwariujesz. Nic Ci nie bedzie od tych kilku plasterkow salami. Nie pij alkoholu, ogranicz mocna kawe i herbate i kieruj sie rozsadkiem. Ciaza trwa 9 miesiecy i nie ma sensu przez ten czas ciagle sie czyms stresowac.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×