Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

1 minutę temu, czarnulka28 napisał:

Rozumiem tylko że ja będę składać o kindergeld w Niemczech bo ja mam umowę a jestem teraz na macierzyńskim a to tez nie takie proste bo urodzę w Polsce i muszę najpierw złożyć o 500 + czekać na odpowiedź i dopiero wysłać do Niemiec. Więc on nie ma szans na to .

Jesteś na macierzyńskim w Niemczech A chcesz pobierać 500+ i jednocześnie niemieckie zasiłki???

To chyba nielegalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Bimba napisał:

Jesteś na macierzyńskim w Niemczech A chcesz pobierać 500+ i jednocześnie niemieckie zasiłki???

To chyba nielegalne?

Nie nie , muszę złożyć o 500 bo tu urodzę dziecko , jeśli mi przyznają a tak będzie to wtedy mam pomniejszone  o 500 zł Kinder z Niemiec . A muszę złożyć bo tego Niemcy będą wymagać przyznania lub odmowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, czarnulka28 napisał:

Nie nie , muszę złożyć o 500 bo tu urodzę dziecko , jeśli mi przyznają a tak będzie to wtedy mam pomniejszone  o 500 zł Kinder z Niemiec . A muszę złożyć bo tego Niemcy będą wymagać przyznania lub odmowy .

Żeby pobierać 500+ nie możesz pobierać żadnych zasiłków na dziecko za granicą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, czarnulka28 napisał:

Oczywiście że nie chcę , ale też nie chcę żeby wpadał kiedy będzie mu to pasowało a ja nie mam nic do powiedzenia . Wolę mieć to udokumentowane przez sąd niż żeby potem mnie oskarżał że zabraniam mu kontaktów z dzieckiem . Skoro teraz mnie straszy sądami to wole się zabezpieczyć.

Rozumiem. Oczywiście, że lepiej mieć to udokumentowane, zwłaszcza, że już cię straszy sądami itp. Swoją drogą niezłe ziółko z niego. Oczywiście, że nie będziesz musiała pokrywać kosztów jego przyjazdów. Z jakiej racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Iwna napisał:

Żeby pobierać 500+ nie możesz pobierać żadnych zasiłków na dziecko za granicą 

Jeśli okaże się że masz rację , lepiej dla mnie bo nie chciałabym składać w Polsce o 500 + . Chociaż wiem że moja koleżanka musiała złożyć 500+ dostała a w Niemczech ma wyrównanie jakieś 96 euro .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gość888 napisał:

Rozumiem. Oczywiście, że lepiej mieć to udokumentowane, zwłaszcza, że już cię straszy sądami itp. Swoją drogą niezłe ziółko z niego. Oczywiście, że nie będziesz musiała pokrywać kosztów jego przyjazdów. Z jakiej racji.

Bo stwierdził że skoro ma płacić to musi mieć coś tego . Nie rozumiem jak można tak powiedzieć ale trudno . Szczerze wolałbym żeby nie płacił i znikł z mojego życia ale myślę co będzie dalej bo nie wiem czy za dwa lata mu się nie przypomni że jednak ma dziecko i zechce kontaktów i praw do jego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, czarnulka28 napisał:

Bo stwierdził że skoro ma płacić to musi mieć coś tego . Nie rozumiem jak można tak powiedzieć ale trudno . Szczerze wolałbym żeby nie płacił i znikł z mojego życia ale myślę co będzie dalej bo nie wiem czy za dwa lata mu się nie przypomni że jednak ma dziecko i zechce kontaktów i praw do jego .

Lepiej mieć to udokumentowane, będziesz spać spokojnie. Swoją drogą jak facet ma takie podejście to nie wróże mu dobrego ojcostwa. Pewnie skończy się na kilku spotkaniach i szybko się znudzi. I pozostaną tylko alimenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, czarnulka28 napisał:

Jeśli okaże się że masz rację , lepiej dla mnie bo nie chciałabym składać w Polsce o 500 + . Chociaż wiem że moja koleżanka musiała złożyć 500+ dostała a w Niemczech ma wyrównanie jakieś 96 euro .

Wniosek składasz w kraju, w którym przebywasz. Ewentualnie musisz zaświadczyć, że nie pobierasz żadnych zasiłków w Polsce, bo ci się po prostu nie należą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, czarnulka28 napisał:

Jeśli okaże się że masz rację , lepiej dla mnie bo nie chciałabym składać w Polsce o 500 + . Chociaż wiem że moja koleżanka musiała złożyć 500+ dostała a w Niemczech ma wyrównanie jakieś 96 euro .

Nie sądzę żeby "musiała".

Złożyła bo chciała.

Tylko po co to robić i pomniejszyć wypłatę z Niemiec - papierów i nerwów od cholery a pieniądze same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Bimba napisał:

Nie sądzę żeby "musiała".

Złożyła bo chciała.

Tylko po co to robić i pomniejszyć wypłatę z Niemiec - papierów i nerwów od cholery a pieniądze same.

Kobieta która będzie mi łatwic kindergeld też mi powiedziała że skoro urodzę w Polsce to muszę mieć przyznane lub nie 500 bo tego Niemcy wymagają , w takim razie nie zostaje mi nic innego a wiem że to będzie trwać dłużej , ale trudno . Podobno przepisy się zmieniły , czytałam o tym dużo i wszędzie tak piszą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli urodzisz w Niemczech będzie dużo prościej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×