Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Hsnzvajka.

Dziecko z zamartwicy okołoporodowej

Polecane posty

Cześć. Mój syn urodził się w 41tc z masą 4010g. Urodzony przez cc że względu dysproporcji matczyno płodowej. Po zaniedbaniach lekarzy podczas cięcia nie można było wyjąć dzieciątka co doprowadziło do zamartwicy średniego stopnia. Miał 7 punktów w skali apgar. Od początku WYŁ , ryczał dzień i noc nie chciał jeść,  lekarz mówił, że jest lekko opity wodami i musi dojść do siebie. Usg przezciemiaczkowe w 2 dobie po porodzie prawidłowe. Dziecko nie dochodziło do siebie, więc zaczęliśmy szukać. 

Wynik usg glowy w 4 tyg. :

obie komory boczne poszerzone w zakresie trzonów i rogów potylicznych.prawa komora boczna : trzon głębokości 11.4mm, róg potyliczny głębokości 27.4mm.kora potyliczna po stronie prawej grubości 19.8mm. Lewa komora boczna: trzon głębokości 8.3mm, róg potyliczny głębokości 26.4mm. Kora potyliczna po stronie lewej grubości 18.7mm. Komora III i IV - nie poszerzone. Tkanka mozgowa echostruktury prawidłowej, bez widocznych zmian ogniskowych,  o prawidłowym układzie bruzd i zakrętów. Ciało modzelowate prawidłowe ( trzon wysokości 2.8mm). Oba wzgórza sonograficzne prawidłowe. Przestrzeń plynowa zewnątrzmózgowa szerokości prawidłowej: po stronie prawej 1.8mm,  po stronie lewej 1.8mm.  Bruzd posrodkowa szerokości 2.7mm. 

 

Objawy neurologiczne: wzmożone napięcie mięśniowe w obrębie górnych partii ciała. Asymetria ułozeniowa. Prawdopodobnie nadwrażliwość sensoryczna. 

Dodatkowo alergia na białko mleka krowiego. 

Oczywiście jesteśmy pod opieką neurologa i rehabilitanta. 

Chciałabym jednak zapytać czy ktoś miał podobny przypadek i czy wszystko skończyło się dobrze czy jednak dziecko zostało niepełnosprawności lub z zaburzeniami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mojej siostry synek urodzil się w zamartwicy, poród wywolywany w 42 tc, przetrzymali ją 21 godzin przed cesarka. Było i jest do dzisiaj (4 lata) obniżone napięcie mięśniowe, zaburzenia si (nie wiem co dokładnie, ale on reaguje na migajace obrazy i gapi się w nie), autyzm zdiagnozowany jak mial 2 lata. Moge powiedziec tyle: nie rezygnowac z żadnej rehabilitacji, nie będzie łatwo i jezeli macie możliwości to rehabilitacja prywatna. Nie poprzestawac na nfz, bo to będzie niestety za mało. Wytrwałosci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Mlodsza ma obnizone napiecie miesniowe,asymetrie i obizona wrazliwosc sensoryczna,opoznienie psychoruchowe Ur 10ptk.

Syn tez 10ptk ma autyzm.

Corka mojej kolezanki dostala 2punkty,dzis ma 11 lat,wzorowa uczennica,bezproblemowa. Cud dziecko. 

Nie mysl co bedzie,rob wszystko by bylo jak najlepiej,a zycie ulozy sie samo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
Dnia 12.01.2021 o 18:57, Hsnzvajka. napisał:

A i jeszcze mamy wadę wzroku : nadwzroczność +6 i astygmatyzm. 

Mam nadzieję, że nie będziesz szczepić dziecka dopóki nie wyjdzie na prostą🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, pari napisał:

Mam nadzieję, że nie będziesz szczepić dziecka dopóki nie wyjdzie na prostą🙂

Ciebie nie szczepili i wyszlo jak wyszlo 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
10 godzin temu, MarlenaB napisał:

Ciebie nie szczepili i wyszlo jak wyszlo 

Doucz się, bo jesteś ignorantką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pari napisał:

Doucz się, bo jesteś ignorantką.

Z czego mam sie uczyc? Foliarskich filmow na yt? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2021 o 09:11, pari napisał:

Doucz się, bo jesteś ignorantką.

To nie jest ignorancja, to jest głupota wyższego szczebla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×