Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Goscja

Relacja z łemkiem i negatywna opinia rodzicow

Polecane posty

Hej,

Poznałam chłopaka, który jest Łemkiem. Powiedziałam o tym rodzicom, którzy uważają że Łemkowie to Ukraińcy i odradzają mi całkowicie te relacje bo to jednak zupełnie inna kultura. Jak wy odbieracie Łemków czy ja o czymś nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Goscja napisał:

Powiedziałam o tym rodzicom, którzy uważają że Łemkowie to Ukraińcy i odradzają mi całkowicie te relacje

To rodzice mają być z nim w parze czy Ty? 🤔 Zbieraj własne doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łemkowie to tak naprawdę osadnicy z Mołdawii, których sprowadzili Polacy po tureckich najazdach na południową Małopolskę i uprowadzeniu w niewolę setek tysięcy ludzi.
Mimo, że nie są Rusinami, to jednak prawosławni i sami uważali się bardziej za Ukraińców niż Polaków.
Po wojnie wysiedlono ich z Bieszczad w ramach akcji Wisła i większość z nich nienawidzi Polaków. Nie zawsze pomagali Ukraińcom z własnej woli. UPA też ich terroryzowała i dlatego ich żywili.

Zorientuj się dyskretnie, czy czasem też nienawidzi polaków, bo różnie bywa... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty z nim się będziesz parzyć czy twoi rodzice.

To już nie te czasy kiedy rodzice wybierali partnera/partnerkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narodowość nie świadczy o człowieku. Ilu Polaków to kaci co biją swoje żony i znęcają się nad swoimi dziewczynami. Daj mu szansę, jeśli to naprawdę porządny człowiek, nie pije i szanuje Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×