Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Witam jestem w 8 tydzień i 6 dzien w ciąży jak wygląda z l4 jak bym chciała iść bo źle się czuję?  Mam umowę o pracę ale na czas określony więc co miesiąc mi przedłużają umowę ale mogą też nie przedłużyć więc co mam robić?  12 tydzień dopiero będę miała 10 marca. Dziewczyny pomocy bo nie wiem co mam robić 🤔 🤔 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymaj jeszcze te kilka tygodni bo 3 miesiącu ciąży nie mogą zwolnić. W ogóle co to za umowa przedłużana co miesiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, .Gość napisał:

zle sie czujesz bo co?

Nie wiesz co znaczy źle się czuć? Wpisz sobie w google.

 

Autorko musisz wytrzymać jeszcze trochę i jak ktoś wyżej napisał po 3 miesiącu nie mogą cię zwolnić, pracodawca musi ci przedłużyć umowę do dnia porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Gość888 napisał:

Nie wiesz co znaczy źle się czuć? Wpisz sobie w google.

 

Autorko musisz wytrzymać jeszcze trochę i jak ktoś wyżej napisał po 3 miesiącu nie mogą cię zwolnić, pracodawca musi ci przedłużyć umowę do dnia porodu.

wiem Pani Madralo. ale jezeli to np mdlosci. to mi pomagala szklanka wody i kanapka mimo odruchu wymiotnego.

Nie ma dobrego  wyjscia z tej sytuacji. Bo nawet jakby wziela zwykle L4, nie ciazowe,to pracodawca jej nie przedluzy.

Za to tyle ile nas bylo w ciazy, tyle pewnie metod na te dolegliwosci ,mniej czy bardziej skuteczne i moznabyloby sprobowac choc doradzic. 

Na mdlosci sok z cytryny czy migdaly.. ponoc pomagaja,a slowami "musisz wytrzymac" jej nie pomozesz! 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, .Gość napisał:

wiem Pani Madralo. ale jezeli to np mdlosci. to mi pomagala szklanka wody i kanapka mimo odruchu wymiotnego.

Nie ma dobrego  wyjscia z tej sytuacji. Bo nawet jakby wziela zwykle L4, nie ciazowe,to pracodawca jej nie przedluzy.

Za to tyle ile nas bylo w ciazy, tyle pewnie metod na te dolegliwosci ,mniej czy bardziej skuteczne i moznabyloby sprobowac choc doradzic. 

Na mdlosci sok z cytryny czy migdaly.. ponoc pomagaja,a slowami "musisz wytrzymac" jej nie pomozesz! 

 

To się ciesz, że ci cokolwiek pomagało, jesteś szczęściarą. Bo są kobiet, którym nic nie pomaga i mają wymioty i mdłości do samego końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Załamana7 napisał:

Wytrzymaj jeszcze te kilka tygodni bo 3 miesiącu ciąży nie mogą zwolnić. W ogóle co to za umowa przedłużana co miesiąc?

To jest umowa co miesiąc przedłużana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, .Gość napisał:

zle sie czujesz bo co?

Bo mam wymioty i biegunkę. Kręci mi się w głowie i do tego jeszcze ból zęba nocami nie śpię a rano do pracy 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponoć nie można już zatrudniać w nieskończoność na miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz w czasie ciąży przechodziłam zatrucie. 2 dni nie wychodziłam z toalety. Czułam się jakbym i żołądek miała zwrócić. Lekarz rodzinny poradzil kleik ryżowy. A na zwyczajne mdlosci ciążowe pomagało mi życie gumy rozpuszczalnej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Annn2020 napisał:

Ponoć nie można już zatrudniać w nieskończoność na miesiac

Jeżeli chodzi o umowę o pracę na czas określony, to można zawrzeć takie trzy z tym samym pracodawcą i nie mogą trwać łącznie dłużej niż 33 miesiące. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Gość888 napisał:

To się ciesz, że ci cokolwiek pomagało, jesteś szczęściarą. Bo są kobiet, którym nic nie pomaga i mają wymioty i mdłości do samego końca.

no i ok. dobra. a co Twoj post wnosi?

9 godzin temu, Przyszła mama 28 napisał:

Bo mam wymioty i biegunkę. Kręci mi się w głowie i do tego jeszcze ból zęba nocami nie śpię a rano do pracy 

Bol zeba na pewno nie jest oznaka ciazy. No chyba ze u Asi z chlopakow do wziecia.

Pytanie czy to umowa o prace czy umowa zlecenie?

Na umowe zlecenie nie kazdy placi skladki na ubezpieczenie,a stanowczanwikszosc nie placi,wiec najpierw pytanie czy w ogole je placisz.(Ktos slusznie zauwazyl ze nie mozna ciagle przedluzac o miesiac umowy o prace-trzecie umowa musi byc na stale) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, .Gość napisał:

no i ok. dobra. a co Twoj post wnosi?

Bol zeba na pewno nie jest oznaka ciazy. No chyba ze u Asi z chlopakow do wziecia.

Pytanie czy to umowa o prace czy umowa zlecenie?

Na umowe zlecenie nie kazdy placi skladki na ubezpieczenie,a stanowczanwikszosc nie placi,wiec najpierw pytanie czy w ogole je placisz.(Ktos slusznie zauwazyl ze nie mozna ciagle przedluzac o miesiac umowy o prace-trzecie umowa musi byc na stale) 

To jest umowa o pracę na czas określony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Przyszła mama 28 napisał:

To jest umowa o pracę na czas określony 

Ktora z kolei to umowa? Trzecie musi byc na stale. (z probna czwarta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, .Gość napisał:

no i ok. dobra. a co Twoj post wnosi?

Bol zeba na pewno nie jest oznaka ciazy. No chyba ze u Asi z chlopakow do wziecia.

Pytanie czy to umowa o prace czy umowa zlecenie?

Na umowe zlecenie nie kazdy placi skladki na ubezpieczenie,a stanowczanwikszosc nie placi,wiec najpierw pytanie czy w ogole je placisz.(Ktos slusznie zauwazyl ze nie mozna ciagle przedluzac o miesiac umowy o prace-trzecie umowa musi byc na stale) 

Nie bądź bezczelna. Ból zęba nie, ale wymioty i biegunka już tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Gość888 napisał:

 

Nie bądź bezczelna. Ból zęba nie, ale wymioty i biegunka już tak.

prosze Cie 😄 a cos merytorycznego do watku ?

Ty tak serio czy sie zgrywasz i podbijasz sobie licznik napisanych postow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, .Gość napisał:

prosze Cie 😄 a cos merytorycznego do watku ?

Ty tak serio czy sie zgrywasz i podbijasz sobie licznik napisanych postow?

A ty co wniosłaś? bo póki co nic mądrego. Autorka chcąc mieć płatne l4 musi przepracować do końca 3 miesiaca. To naprawdę zbędne sa twoje pytania która to umowa itp. Nie chce mi się z tobą dyskutować, bo do niczego to nie prowadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Gość888 napisał:

A ty co wniosłaś? bo póki co nic mądrego. Autorka chcąc mieć płatne l4 musi przepracować do końca 3 miesiaca. To naprawdę zbędne sa twoje pytania która to umowa itp. Nie chce mi się z tobą dyskutować, bo do niczego to nie prowadzi.

ale ogarnij.. jezeli to np druga,umowa na 1 mc to prawdopodobienstwo ze trzecia dostanie na stale jest nikle..Pytanie po to by oszacowac jakie sa szanse na podpisanie kolejnej umowy,bo skoro zle sie czuje to na co sie meczyc,jesli pracodawca nie przedluzy. 

 Z drugiej strony baknie 10 dni do przedluzenia umowy do dnia porodu. Nie wiem na ile to ma szanse,ale moznabyloby pojsc do innego gin. Przedstawic jaka jest sytuacja i poprosic o wpisanie na dzien 28 luty -12 tc. Zwycajnie sklamac z data ostatniej miesiaczki,o te 11 dni. 

Pytanie tez na jakie podstawie ustalono teraz wiek ciazy. Jezeli USG to raczej pozamiatane. ale jezeli nie bylo jeszcze USG to zarodek moze byc starszy niz z ostatniej miesiaczki. Wszystko zalezy od dlugosci cyklu, dlugosci implantacji (trwa to od 6-12 dni),przy czym zygota mimo ze sie dzieli to nie powieksza.

Nie ma danych to pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2021 o 19:44, Przyszła mama 28 napisał:

Hejka jestem w 13 tygodniu i 3 dzień w ciąży od wczoraj jestem na l4 od ginekologa a umowę mam do 31 marca. Chciałabym się dowiedzieć czy umowa jest automatycznie przedłużana do dnia porodu? 12 Ja mam umowę o pracę tymczasową co miesiąc przedłużana. Pomocy 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka jestem w 13 tygodniu i 3 dzień w ciąży od wczoraj jestem na l4 od ginekologa a umowę mam do 31 marca. Chciałabym się dowiedzieć czy umowa jest automatycznie przedłużana do dnia porodu? 12 Ja mam umowę o pracę tymczasową co miesiąc przedłużana. Pomocy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Przyszła mama 28 napisał:

Hejka jestem w 13 tygodniu i 3 dzień w ciąży od wczoraj jestem na l4 od ginekologa a umowę mam do 31 marca. Chciałabym się dowiedzieć czy umowa jest automatycznie przedłużana do dnia porodu? 12 Ja mam umowę o pracę tymczasową co miesiąc przedłużana. Pomocy 

Tak. Umowę będziesz miała przedłużoną do dnia porodu, później możesz się chyba starać się o zasiłek macierzyński z ZUSU. 

Edytowano przez Migotka95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Migotka95 napisał:

Tak. Umowę będziesz miała przedłużoną do dnia porodu, później możesz się chyba starać się o zasiłek macierzyński z ZUSU. 

A czy l4 chorobowe wlicza się jako dzien pracy czy to nie ma znaczenia? Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na okres próbny dłuższy niż jeden miesiąc zostaje przedłużona z mocy prawa do dnia porodu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, tj. wtedy, gdy pracownica będzie choćby w 85 dniu ciąży (3 miesiące ciąży + 1 dzień).

Ja mam 94 dni ciąży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Przyszła mama 28 napisał:

A czy l4 chorobowe wlicza się jako dzien pracy czy to nie ma znaczenia? Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na okres próbny dłuższy niż jeden miesiąc zostaje przedłużona z mocy prawa do dnia porodu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, tj. wtedy, gdy pracownica będzie choćby w 85 dniu ciąży (3 miesiące ciąży + 1 dzień).

Ja mam 94 dni ciąży 

Musisz mieć skończone 12 tygodni ciąży przed 31 marca. Nieważne czy będziesz na l4 czy nie. Pracodawca nie ma prawa Cię zwolnić, gdy jesteś na l4. Jednak jeśli teraz jesteś powyżej 12 tygodnia nie masz o co się martwić. Umowę będziesz miała do dnia porodu, później musisz złożyć wniosek do zusu o zasiłek macierzyński. 

Edytowano przez Migotka95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku ciąży czułam się tragicznie !!! Pozniej nagle przyszedl dzien i jak ręką odjął , az sie martwilam ze wszystkie dolegliwości ustapily więc czy wszystko jest w porządku.  Teraz jestem szczęśliwa że mogę pracować, mam kontakt z ludźmi,  trzymam się świetnie jestem aktywna , korzysta też na tym figura  . Jeśli nie ma zagrożenia ciąży polecam przeczekać,  może jakieś chwilowe wolne ? Nie polecam rozsiasc się już w chałupie tak szybko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×