Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
malutka2302

Zwiazek-Dom konflikt

Polecane posty

2 godziny temu, marinero napisał:

Znaczy ze nie zalezy mu na zwiazku z toba i potwierdza to domysl ze chcial cie ograc z kasy za twoj dom.Teraz msci sie za to ze mu nie wyszlo i robi ci pieklo na ziemi.

Pamietaj ze ludzie traktuja cie tak jak im pozwalasz.To swieta zasada! Musisz wiec wyznaczać im  granice.Ty tych granic mu nie wyznaczylas wiec ujezdza po tobie. Postaw wiec sprawe jasno ze albo sie uspokoi i bedzie probowal "z uwagi na syna"  uzdrowic relacje z toba ,albo niech sie pakuje i wio!  szukac kochanki .Tak u dokladnie powiedz! Tu wyznaczysz mu granice.

To ze jest twoim partnerem wcale nie upowaznia go do tego aby cie nie szanowal! Naklada  to na niego obowiazek aby cie szanowal bo jestes na dodatek matka jego dziecka! Sedzia tak mu to wyjasni. Widac jednak nie jest taki inteligentny jak nam chcesz przedstawic.;)

Mysle ze im szybciej mu to powiesz tym szybciej przetniesz ten toksyczny okres dla ciebie.

Boisz sie go wyslac w diably ! i to jest jego sila i przewaga nad toba! On czerpie te swoja pewnosc siebie wlasnie z twojej obawy ze boisz  cie zostawi.A po co ci taki partner?! No po co?! lepiej byc samą niz miec truciciela przy sobie. Raz mu powiedz to smialo prosto w twarz ! a zobaczysz jak go zatka! Powiedz mu proste zdanie :"mam cie dosc! pakuj sie i wynos z mojego domu i zycia!" Masz na to 24 godz bo jak nie to ja cie wywale wszystkie twoje rzeczy jak leci przed drzwi na droge! Po czym odwroc sie plecmi i opusc miejsce klotni.Nie wdwaj sie w polemike , niech czuje ze to twoja decyzja!.I od tej pory z nim nie wdawaj sie zadne przepychanki slowene.

Po 24 godz  powyrzucaj mu koszule , gacie  itp przed dom bo on zapewne bedzie oczekiwal ze to takie gadanie na wiatr.Trzeba wiec byc konsekwentnym i spojnym w tym co sie mowi z tym co sie robi aby to mialo sile artylerii i cos znaczylo dla niego.

Zazadaj od niego kasy na dziecko  i powiedz aby sie wynosil w diably.Bedziesz miala spokoj. Nie przyjmuj go z powrotem bo  mial swoje 5 minut  i pokazal co jest wart.Poza tym na pstrykniecie palca sie czlowiek ot! tak nie zmienia., wiec za jakis czas bedziesz mial powtorke .Jak sie uspokoisz to  przeorganizuj soebie czas  i zajecia abys mogal odpoczac.Nie beuirz sie szybko za szukanie nowego partera bo musisz z siebie zrzucic brzemie tego zwiazku a na to potrzeba zcasu.Gdy pocvzujesz ze jestes gotowa to mozesz zaczac sie rozgladac .Pamietaj ! Tego kwiatu jest pol swiatu! 🙂  a ty jestes mloda  wiec zycie nalezy do ciebie! Dzieko juz masz !  a wiec i cel w zyciu ! Powodzenia 😉

 

Dziękuję za słowa wsparcia, mądrze mówisz, widać że jesteś doświadczonym człowiekiem w życiu, brakuje mi jedynie odwagi i siły do tego aby to zrobić ale może któregoś dnia obudzę się i stwierdze to koniec i odnajdę ta siłę ze względu na syna...obawiam się jednego ze jak to zrobię to wtedy rozpęta się piekło o dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2021 o 15:47, 2libed napisał:

no a co w tym dziwnego w bmw to powietrze nie schodzi ? nie chciało mu sie pompować to przyjechał do serwisu i tyle co w tym niby dziwnego ?

ale co ma prostowac do jazdy dziennej wystarcza dwa swiatla jak mam 5 zamiast 6 to jeszcze moge jedne wylaczyc i nadal mam tyle ile potrzeba. nie mam obowiazku uzywac wszystkich swiateł. jezdzilem tak cale lata teraz mam firmowy samochod nie place to podjezdzam do serwisu i wymieniaja zarowki na bieżąco.

 

Ależ ja nie pracuję w serwisie. Jazda bez powietrza na oponach niskoprofilowych grozi zniszczeniem opon i felg. Sprawdź swoją znajomość przepisów... Widzę spore braki... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2021 o 08:28, samiec_mewy_srebrzystej napisał:

Wybacz, może powinienem wspomnieć jedynie o "księżniczkach" 😉

Natomiast Twój przypadek to już naprawdę biały kruk 😉

Rozwiń temat proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, samiec_mewy_srebrzystej napisał:

Ale który? Ten o facecie w beemie, którego drugiego takiego to ze świecą szukać czy o kobietach-księżniczkach, które jakoś zrobiły prawo jazdy, ale uważają że od pompowania im kół, wymiany żarówek i czasem nawet tankowania to jest jakiś jeleń, a nie one - księżniczki?

Taki jak W BMW? Ze święcą szukać? Kpisz sobie ze mnie? Takich mam na co dzień. Jak chcesz możemy się sprawdzić... przeciwko tobie będzie dziewczyna, która nie jest mechanikiem... Przyjmujesz wyzwanie? Rozumiem, że potrafisz wymienić żarówkę... Wymieniamy na czas?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubię takich cwaniaków jak ty... Nawet moich 26 metrów nie przejedziesz bezbłędnie.... To bierz instrukcję od Stilo i wymieniamy cały komplet żarówek w reflektorach... A za trudne... To może Punto II?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, marinero napisał:

Tak sobie podczytuje dzisiejsza prase i moj umysl zatrzymal sie na artykule  z Sciece Alert na temat "narcyzow ".Powinien cie zaintersowac bo wyjasnia wiele w kwesti twojego partnera..Masz tu  przetlumaczony  automatycznie na polski wiec bedzie troche roznych zgrzytow jezykowych 🙂

 

Naukowcy twierdzą, że istnieją dwa typy narcyzów, a różnica jest kluczowa

TESSA KOUMOUNDOUROS

1 kwietnia 2021 r

W czasach, gdy obnoszenie się z najlepszej strony w mediach społecznościowych stało się normą, cechy narcystyczne wydają się być wszędzie. 

W dzisiejszym slangu odrażające zachowania, takie jak przywłaszczanie sobie praw, wyższość i samozadowolenie, nazywane są „flexing”. Takie cechy mogą być bardziej powszechne w dzisiejszych czasach, ale bycie narcystycznym jest nadal postrzegane jako patologiczna cecha osobowości, podobna do bycia sadystą, manipulacją, a nawet psychopatą. 

Jednak nowe badanie przeprowadzone na 270 osobach, których mediana wieku wynosi 20 lat, bardziej zasługuje na stwierdzenie, że zachowania narcystyczne nie zawsze są powodowane przez te same rzeczy, co psychopatia.

„Przez długi czas nie było jasne, dlaczego narcyzi angażują się w nieprzyjemne zachowania, takie jak samozadowolenie, ponieważ w rzeczywistości sprawia to, że inni myślą o nich mniej. Nasza praca pokazuje, że ci narcyzi nie są imponujący, ale raczej niepewni siebie” - powiedział psycholog kliniczny. Pascal Wallisch z New York University (NYU).

„Dokładniej, wyniki sugerują, że narcyzm jest lepiej rozumiany jako kompensacyjna adaptacja  mająca na celu przezwyciężenie i zatuszowanie niskiego poczucia własnej wartości” - dodała psycholog kliniczna Mary Kowalchyk, również z NYU.

Psychologowie już rozróżniają dwa raczej różne typy narcyzów : „narcyzów wrażliwych”, którzy mają niską samoocenę, lęk przed przywiązaniem i są bardzo wrażliwi na krytykę; i „wspaniałych narcyzów”, którzy mają wysoką samoocenę i samowywyższanie.

Najnowsze badania pomagają w dalszym rozwikłaniu tych dwóch zagadnień.

Kowalchyk i zespół zastosowali szereg miar, aby ocenić poziomy różnych cech, w tym narcyzmu, samooceny i psychopatii, u każdego z ich uczestników i odkryli, że zachowanie flex jest silnie związane z osobami, które mają również dużą niepewność i poczucie winy. Osoby przejawiające psychopatię wykazywały stosunkowo niski poziom poczucia winy.

„Narcyzi są niepewni siebie i radzą sobie z tą niepewnością, wyginając się. To sprawia, że inni tacy jak oni są mniej podobni na dłuższą metę, co jeszcze bardziej pogarsza ich niepewność, co z kolei prowadzi do błędnego koła zachowań elastycznych ” - powiedział Kowalchyk.

Kontrastuje to z osobami, które przejawiają wielki narcyzm, autentycznie wierzą we własne poczucie własnej wartości i nie wykazują oznak niepewności. Dla badaczy różnica między nimi idzie dalej niż tylko rozróżnienie na kategorie.

„Zakładamy, że to, co wcześniej było postrzegane jako wspaniały narcyzm, jest właściwie lepiej rozumiane jako jeden z behawioralnych przejawów psychopatii” - pisze zespół  w swoim artykule.

Uznają, że potrzebne są dalsze badania w bardziej zróżnicowanej populacji w większych skalach czasowych, aby potwierdzić ich wyniki. Ale te nowe odkrycia pokrywają się z niewielkim badaniem z 2017 roku , w którym skany mózgu narcystycznych mężczyzn ujawniły emocjonalny niepokój i konflikt, gdy pokazano im zdjęcie.

W rzeczywistości istniały sprzeczne badania dotyczące tego, czy narcyzi siebie lubią, czy nie; Poprzez dokładniejsze zdefiniowanie dwóch typów narcyzmu, możemy lepiej zrozumieć ich zachowania, ponieważ oba typy narcyzów mogą również wyrządzić rzeczywistą krzywdę otaczającym ich ludziom w postaci narcystycznego znęcania się .

Pomijając patologię, cechy narcystyczne - również uważane za  napędzane przez zwiększone skupienie się na indywidualizmie  - mogą być widoczne w naszym społeczeństwie poprzez  sposób, w jaki piszemy  z większym „ja” niż „my”, bardziej skupione na sobie teksty  w naszych piosenkach i zwrot w stronę historii opartych na sławie.

Naukowcy również zmierzyli te przesunięcia. Na przykład wskaźniki poparcia dla stwierdzenia „Jestem ważną osobą”  wzrosły  z 12 do 80 procent u nastolatków w latach 1963-1992.

Co więcej, obnoszenie się w mediach społecznościowych jest czymś, w czym wielu z nas uczestniczy, wspólnie tworząc i karmiąc niepewność związaną z niedopasowaniem się. Te zachowania są wpisane w nas jako gatunek obowiązkowo społeczny.

Chociaż narcyzi są notorycznie dobrzy w korzystaniu z mediów społecznościowych, to to, czy media społecznościowe mogą zwiększyć narcyzm , jest mniej rozstrzygające , ale nowy artykuł sugeruje, że „wzrost takich zachowań - zwłaszcza samowyniesienia - ma sens w ramach proponowanych przez nas tutaj, jako angażujących z mediami społecznościowymi nieodłącznie wiąże się z ciągłymi porównaniami i ocenami społecznymi, co może zwiększyć niepewność co do własnej wartości ”.

Więc następnym razem, gdy będziesz gotowy odrzucić czyjeś chełpliwe zachowanie jako zarozumiałe, warto rozważyć, że jest po prostu ... niepewny.

Mądry artykuł, dobrze napisany tak niestety jest, że to są ludzie niepewni siebie którzy jedynie co potrafią to pokazać swoją wyższość siebie nad innymi, mój w dodatku jest przyslowiowa "zlotowa"...masakra gdzie ja miałam oczy..życie z kimś takim to tylko strach i udręka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, marinero napisał:

Nikt ci nie poda na tacy rozwiazania:) Trzeba te zabe samemu zjesc.

Faktem jest ze jedna ze skutecznych strategii rozwiazywania problemow jest wysluchanie innych ludzi ,co proponuja i wybranie samemu optymalnego rozwiazania .Podeslalem ci artykul bo widze ze masz przed nim wielkie obawy.Krol jednak jest nagi! Mysle ze zastraszyl cie  skutecznie i tak to trzeba nazwac.Jesli bedziesz stanowcza i zdecydowana on sie podda i odejdzie ,a dobry adwokat wart jest wlozonych pieniedzy.Ochroni cie w sadzie przed niespodziankami.

Kup sobie tani dyktafon  na Allegro i nagrywaj wasze rozmowy, jego naduzywanie grozb itd itp.Przydadza ci sie w przyszlosci.Zawsze wczeniej tj na poczatku dnia podawaj date i godzine wlaczenia i  bedzie to wtedy mialo wage dokumentu i moze sie ci przydac w sadzie.Taki dyktafon dzis na niepozorny wyglad i moze sobie lezec na stole niewinnie jak odtwarzacz mp3 i reagowac automatycznym nagrywaniem  na glos.Wielkosc polowy pudelka zapalek  i cena naprawde grosze !Pozniej potrzebny ci tylko komputer .Rob codziennie kopie na komputer i szyfruj ja aby nie natrafil na to  bo mam wrazenie ze on ci od czasu do czasu przeczesuje komputer Tacy ludzie tak maja ! Powodzenia 

Wiem że to byłoby najlepsze rozwiązanie nagrywanie ale on czasem wyskakuje z jakimiś tekstami jak burza żeby tylko dogrysc wbić w ziemię, ja przy nim uschalm psychicznie...parę dni temu po kolejnej kłótni powiedziałam mu że jak mu się coś nie podoba to może spadać to jaki był zdziwiony że w ogóle tak powiedziałam 🙂 

Ps. Życzę Ci mój wirtualny kolego Swiąt Wielkanocnych pogodnych i zdrowych, smacznego jajeczka 🐣🐇

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.04.2021 o 11:57, marinero napisał:

Dziekuje i nawzajem.:)Smacznego jajeczka  rowniez choc jestem ateista:) 

Dlaczego namawiam cie do skorzystania z dyktafonu 

Taki dyktafon mozna polozyc np niewinnie na stole np przy ksiazkach ,z wlaczona funkcja narywania .Wyglada jak odtwarzacz muzyki mp3   bo i jest tez odtwarzaczem .Bedzie reagowal wlaczeniem tylko gdy pojawi sie glos, automatycznie.Raz nastawisz i bedzie nagrywal wszystko w mp3 automatycznie  .Wieczorem wylaczasz  a rano wlaczasz, jedny ruchem i sobie lezy i nagrywa.ale  tylko wtedy gdy pojawi sie glos o odpowiednim nasileniu a on zapewne mowi podniesionym glosem wiec dyktafon bedzie nagrywal go za kazdym razem.Pliki nie sa duze  a sam dyktafom moze ngrywac olbrzymia ilosc danych .Chyba ze 2 tygodnie?! 

Co do propozycji jego "spadania" 🙂 To jak widzisz on ma przekonanie ze cie zupelnie osaczyl  i zdziwil sie, ze tak nie jest.Zapewne dalo mu to do myslenia i zacznie zmieniac strategie.Wcale by mnie nie zdziwilo gdyby nagle zrobil sie nadzwyczaj slodki.

Poznalas jednak jego prawdziwe oblicze i stosunek do ciebie i sposob w jaki rozwiazuje rozbieznosci w malzenstwie.Zabezpieczenie w postaci nagran z dyktafonu da ci sporo atutow w walce o prawa do wychowania syna gdyby chcial cie tego pozbawic.Ne musisz ich od razu uzywac ale  sama swiadomosc ze one istnieja moze go mocno utemperowac i zmusic aby zachowywal sie jak cywilizowany czlowiek.

Pod zadnym jednak pozorem nie ujawniaj mu ze masz jakies nagrania.Wyjaw to tylko swemu adwokatowi, on ci powie co z tym zrobic i jak.

Trzymaj sie! i zycze ci wszystkiego najlepsze 😉

Mógłbyś do mnie napisać na priv?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, malutka2302 napisał:
Dnia 3.04.2021 o 11:57, marinero napisał:

Dziekuje i nawzajem.:)Smacznego jajeczka  rowniez choc jestem ateista:) 

Dlaczego namawiam cie do skorzystania z dyktafonu 

Taki dyktafon mozna polozyc np niewinnie na stole np przy ksiazkach ,z wlaczona funkcja narywania .Wyglada jak odtwarzacz muzyki mp3   bo i jest tez odtwarzaczem .Bedzie reagowal wlaczeniem tylko gdy pojawi sie glos, automatycznie.Raz nastawisz i bedzie nagrywal wszystko w mp3 automatycznie  .Wieczorem wylaczasz  a rano wlaczasz, jedny ruchem i sobie lezy i nagrywa.ale  tylko wtedy gdy pojawi sie glos o odpowiednim nasileniu a on zapewne mowi podniesionym glosem wiec dyktafon bedzie nagrywal go za kazdym razem.Pliki nie sa duze  a sam dyktafom moze ngrywac olbrzymia ilosc danych .Chyba ze 2 tygodnie?! 

Co do propozycji jego "spadania" 🙂 To jak widzisz on ma przekonanie ze cie zupelnie osaczyl  i zdziwil sie, ze tak nie jest.Zapewne dalo mu to do myslenia i zacznie zmieniac strategie.Wcale by mnie nie zdziwilo gdyby nagle zrobil sie nadzwyczaj slodki.

Poznalas jednak jego prawdziwe oblicze i stosunek do ciebie i sposob w jaki rozwiazuje rozbieznosci w malzenstwie.Zabezpieczenie w postaci nagran z dyktafonu da ci sporo atutow w walce o prawa do wychowania syna gdyby chcial cie tego pozbawic.Ne musisz ich od razu uzywac ale  sama swiadomosc ze one istnieja moze go mocno utemperowac i zmusic aby zachowywal sie jak cywilizowany czlowiek.

Pod zadnym jednak pozorem nie ujawniaj mu ze masz jakies nagrania.Wyjaw to tylko swemu adwokatowi, on ci powie co z tym zrobic i jak.

Trzymaj sie! i zycze ci wszystkiego najlepsze 😉

Mógłbyś do mnie napisać na priv?

Mógłbyś do mnie napisać na priv bo nie mogę wysłać wiadomości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×