Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Alic31

Reklamacja u dentysty?

Polecane posty

Zeby mam leczone na biezaco. Mimo to okazalo sie, ze pod jednym zebem zrobila sie prochnica wtorna tzn taka pod wypelnieniem. Nie widoczna golym okiem przez dentyste. Wyszlo to przy pionowym ostukiwaniu zeba. Zab zostal oczyszczony  i zostalo zalozone wypelnienie. Po zalozonym wypelnieniu zglaszalam lekarzowi czucie tego zeba przy nacisku. Lekarz stwierdzil, ze wyplenienie nie jest za wysoko i zab zostal polakierowany w celu usuniecia wrazliwosci. Od tego czasu minelo prawie 2 tyg., w nocy obudzilam sie z bolem, pozniej przy ostukiwaniu od gory zeba trzonem lyzeczki czuc dyskomfort. Normalnie w takiej sytuacji mozna zrobic rtg punktowe i sprawdzic czy wypelnienie jest blisko nerwa, albo czy robi sie stan zapalny przy wierzcholku. Jednak jestem w ciazy, wiec nie ma takiej opcji. W miescie mam mozliwosc leczenia pod mikroskopem, lepiej wyleczyc niz stan zapalny mialby sie rozejsc po organizmie. Czy w tym przypadku moge zlozyc reklamacje u tego lekarza? Wypelnil zeba mimo zglaszanego stanu bolowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mojej koleżance udało się wywalczyć reklamację u dentysty za źle wykonaną usługę ale czy to jest norma, nie wiem. Pewnie zależy od lekarza. Nie wiem jak to jest od strony prawnej. Musiałabyś poczytać, żeby się przygotować w razie czego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bylam dzis u innego dentysty. Lekarka kazala jeszcze troche poczekac, bo moze zab jest nadal nadwrazliwy po leczeniu. Jesli po paru dniach nie przejdzie to kazala znow przyjsc i wtedy bedzie otwierac zeba na nowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby Ci uznał reklamację, to moim zdaniem musisz isc do niego. Wtedy zęba wyleczy, nie pobierając od Ciebie pieniędzy. Jeśli zrobisz to gdzie indziej, to niestety nie masz co liczyć na to, ze odda Ci z wlasnej kieszeni.  A zawsze może wymyśleć jakies wytłumaczenie, ktorego nie zweryfikujesz. Że nerw był nietypowy itp. Ostatecznie zwali winę na twoją ciążę i brak wykonania  rtg.  

Tez raz mialam podobny problem, ale bylo zdjecie rtg i faktycznie po 3 tyg bol ustał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Rzczej_gosc napisał:

Żeby Ci uznał reklamację, to moim zdaniem musisz isc do niego. Wtedy zęba wyleczy, nie pobierając od Ciebie pieniędzy. Jeśli zrobisz to gdzie indziej, to niestety nie masz co liczyć na to, ze odda Ci z wlasnej kieszeni.  A zawsze może wymyśleć jakies wytłumaczenie, ktorego nie zweryfikujesz. Że nerw był nietypowy itp. Ostatecznie zwali winę na twoją ciążę i brak wykonania  rtg.  

Tez raz mialam podobny problem, ale bylo zdjecie rtg i faktycznie po 3 tyg bol ustał.

Lekarze zawsze zwina na cos innego typu nadwrazliwosc, blisko miazga, otwarte kanaliki albo na zywy organizm gdzie zawsze moze wyjsc nie tak jak zaplanowano. W sumie przyczyn moze byc duzo nawet jesli dziura pod wypelnieniem nie byla duza a przy wierceniu wytworzy sie w zebie zbyt wysoka temperatura  i to wszystko idzie do nerwa, zbyt dlugie naswietlanie, wtedy tez sie przegrzeje. Nawet za duza ilosc wlozonego wypelnienia w srodku, ktore po wizycie nadal ¨pracuje¨ albo produkt, ktory wytrawia zab moze miec na to wplyw.

W sumie dzis sie troche uspokoilo, mam nadzieje ze tak zostanie. Boje sie tylko, ze ten zab odezwie sie w najmniej oczekiwanym momencie a wtedy juz bedzie zapalenie i ropa.

Mam nadzieje, ze bede miala tak jak w Twoim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×