Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Niebieskiona

Jak długo czekać na ślub

Polecane posty

Hey czy sa tutaj dziewczyny  które  czekały długo na ślub?

Zaluje że najpierw nie wzięłam ślubu a potem dom i dzieci tylko  zaczęliśmy  od kupna domu i 2 dzieci i już ślubu mu się nie chce.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Niebieskiona napisał:

Hey czy sa tutaj dziewczyny  które  czekały długo na ślub?

Zaluje że najpierw nie wzięłam ślubu a potem dom i dzieci tylko  zaczęliśmy  od kupna domu i 2 dzieci i już ślubu mu się nie chce.  

Zmień ten stan rzeczy czym prędzej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już próbowałam wszystkiego żeby typ zmienić. Powiedziałam mu że chce zmienić  nazwiska dzieci na swoje  albo  dołączyć  swoje nazwisko do dzieci.  To wtedy się wkurzal. On chce ślub może po pandemii za  uwaga pare lat!! Tak mi powiedział.  A ja już od 3 lat czekam. Jest to dla mnie problem że nie mamy ślubu ponieważ 1. Dzieci mają jego nazwisko.  Ja mam inne niż dzieci.  Zawsze muszę się tłumaczyć kim jestem czy w przedszkolu czy u lekarza itd 2. Nic nie dziedzicze w przypadku śmierci 3. Nie mamy wspólności majątkowej 4. Kiedy lecę do Polski z dziećmi to muszę mieć akty urodzenia  i zgode jego na wyjazd . A ja chciałbym tylko cywilny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg kafeterianek  "na ślub musisz zasłużyć"

Widocznie nie zasłużyłaś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że to działa w obie strony? To dlaczego żona  moze spokojnie poleciec z dziećmi a konkubina to musi mieć papiery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Niebieskiona napisał:

Mówisz że to działa w obie strony? To dlaczego żona  moze spokojnie poleciec z dziećmi a konkubina to musi mieć papiery?

Koledze chodziło o to, że Twój facet także nie wywiezie dzieci bez Twojej zgody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Niebieskiona napisał:

Już próbowałam wszystkiego żeby typ zmienić. Powiedziałam mu że chce zmienić  nazwiska dzieci na swoje  albo  dołączyć  swoje nazwisko do dzieci.  To wtedy się wkurzal. On chce ślub może po pandemii za  uwaga pare lat!! Tak mi powiedział.  A ja już od 3 lat czekam. Jest to dla mnie problem że nie mamy ślubu ponieważ 1. Dzieci mają jego nazwisko.  Ja mam inne niż dzieci.  Zawsze muszę się tłumaczyć kim jestem czy w przedszkolu czy u lekarza itd 2. Nic nie dziedzicze w przypadku śmierci 3. Nie mamy wspólności majątkowej 4. Kiedy lecę do Polski z dziećmi to muszę mieć akty urodzenia  i zgode jego na wyjazd . A ja chciałbym tylko cywilny

W przypadku, gdy żyjecie od wielu lat jak stare małżeństwo i w dodatku są dzieci i wszystko inne, to powinna być formalność.  Jeśli  nadal się nie kwapi żeby to po prostu papierem podbić to jest niepoważny i powinnaś mu dziurę wiercić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Bolek napisał:

A ja z doświadczenia powiem ci że on czeka na zmiany w tobie. Czy wasz związek jest super? Też kiedyś nie chciałem  ślubu,  panna jak już uwierzyła  że jestem jej to przestała się starać,  wiedziałem że jak będzie miała papierek to już całkiem będzie olewać. I czekałem na zmianę podejścia  do mamuśki,  to mi przeszkadzało w sumie najbardziej, cały czas w głowie mialam że przez "teściową " w końcu się r9ztanirmy, a nie chciałem problemów z rozwodem. Nie pomyliłem się.

Mi się wydaje że może mąż rację.  Na poczatku nie było kolorowo.  Dopiero niedawno się unormowalo. A to dlatego że były zgrzyty ponieważ mieszkaliśmy z tesciami dopoki noe wybudowaliśmy  domu w którym teraz mieszkamy.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wariete napisał:

Za każdym razem pokazujesz dokumenty na granicy?

Nie za każdym.  Żadko  ale zawsze mam przy sobie w/w i to mi przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie wiesz o co mu chodzi? O kasę. Nie chce mieć z Tobą wspólnoty majątkowej. Czy jesteś wpisana do aktu notarialnego I do ksiąg wieczystych po zakupie domu?  Większość takich typów tylko kalkuluje $$ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Niebieskiona napisał:

Nie za każdym.  Żadko  ale zawsze mam przy sobie w/w i to mi przeszkadza

W szkole i u lekarza również? W Anglii około 70% związków jest wolnych cywilnie i nikt nie dochodzi kim są rodzice, szczególnie w instytucjach państwowych, kiedy jesteś już w systemie i masz ewidencję. Pewnie do Polski podróżujesz przez Bezbekistan, to wtedy wszystko jasne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę same plusy ,dzieci i Ciebie można zabezpieczyć testamentem np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zapytaj go jakie ma plany na najbliższy rok czy tam dwa lata, wtedy możesz wspomnieć o swoich : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, marinero napisał:

A po co ci slub?! chyba jedynie do wyprostowania spraw prawnych, majatku itd itp Cywilny najlepiej .Potem tanie rozejscie sie ....enkowi cie wydoja na maxa  a bywa ze chca" innych uslug "LOL

Ja chce tylko cywilny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bolek napisał:

Raczej poważnie porozmawiać w miłej pokojowej atmosferze, bez pretensji, wierci mu dziurę od lat, efekt bedzie  wręcz odwrotny. 

Kumaty facet raczej sam wpada na pomysł, że po tylu latach można w końcu papier podpisać, zwłaszcza, że ona mu komunikuje, czego oczekuje. Zresztą, co mnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo on chce wziasc slub ale nie wie kiedy że to zależy od coronowirusa. Że to może potrwac pare lat. A moja kuzynka bierze ślub w tym miesiącu w anglii i moja koleżanka z pracy też wzięła slub pare miesięcy temu więc widocznoe można. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a po co ci slub skoro dzieci i dom moglas bez ślubu robić? co to teraz zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, downhiil napisał:

a po co ci slub skoro dzieci i dom moglas bez ślubu robić? co to teraz zmieni

A po co ci ta konkretna zajęta typiara, skoro jesteś boski i możesz mieć wiele innych? Huh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w ogole instytucja slubu powinna byc zakazana, wszystkim by sie żyło lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Rento Monti napisał:

Chciałbym mieć takie problemy

kobiety sa w tej materii nienormalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jeśli ktoś ma dzieci bez ślubu, dla matki lepiej, aby dzieci miały nazwisko matki i w papierach „ojciec nieznany”. 
Tyle tylko, że...
... dzieci nie powinny być nigdy kartą przetargową w przepychankach między rodzicami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bolek napisał:

też jestem takiego zdania, pisałem o poważnej rozmowie, on nie chce ślubu bo ona nie lubi teściów (lub na odwrot), jest sytuacja patowa, to trzeba zacząć rozmawiać o rozstaniu a, nie żyć razem na pół gwizdka

 Nie tak łatwo jak się ma 2 dzieci i 38 lat teraz. A moje nazwisko jest w księdze  wieczystej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bolek napisał:

też tak myślałem przez lata... aż się wkùrwiłem i wziołem rozwód a to trudniej niż bez slubu

Jedno ma 4 miesiące plus jestem tu bez rodziny więc nie byłoby  to proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiłam mu że zawsze będzie  coś a to zrobienie  ogrodu a w nastepnym roku wyprawka dla najstsrszej do szkoly a w jeszcze następnej kolejne dziecko będzie  coś potrzebować  i tak w kółko i nigdy nie będzie  czasu na ślub.   A to ten wirus... A on na to nic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×