Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
monikaes

Wysłać wezwanie przedsądowe?

Polecane posty

Dziewczyny doradźcie. Jakiś czas temu zakończyłam znajomość z facetem ( pisałam tu o tym). Niestety od czasu do czasu pan wysyła mi z fake-kont wiadomości przez messengera, w których pisze, że " latam za nim' " powinnam przejść lifting" itd . Są to wiadomości przykre, nieprzyjemne- ale po rozmowie z prawniczką, wiem, że to za mało, aby np zgłosić stalking do prokuratury. Natomiast ponieważ jest to dla mnie męczące, powodujące mój niepokój- prawniczka zaproponowała mi, że jeśli sobie życzę- ona może mu wysłać wezwanie przedsądowe wzywające do zaprzestania takiej działalności i postraszyć go paragrafami.
I mam takie pytanie- dziewczyny, wysyłać czy nie? Boję sie, że wtedy ta działalność się nasili, ale może się też wystraszyć. Wysłałybyście czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomości tego typu też są dowodem ,więc napisz najpierw w ramach odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawnik kosztuje. Nie lepiej założyć nowe konto? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Etam napisał:

Prawnik kosztuje. Nie lepiej założyć nowe konto? 

Akurat moja kuzynka jest adwokatką i zrobi mi to za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, KorpoSzynszyla napisał:

Ja bym olała klienta ale jakby mnie to wkurzało to robiłabym to samo co on z fejkowe konto i poprosiła paru znajomych o robienie tego samego przez jakiś czas i zobaczyła jak panu się spodoba taka zabawa 😄

Nie chcę stosować takich metod, bo jeszcze on poleci na policję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, monikaes napisał:

 prawniczka zaproponowała mi, że jeśli sobie życzę- ona może mu wysłać wezwanie przedsądowe wzywające do zaprzestania takiej działalności i postraszyć go paragrafami.
Wysłałybyście czy nie?

Wysłać. Przedsmak odpowiedzialności karnej, skutecznie go zniechęci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, monikaes napisał:

Dziewczyny doradźcie. Jakiś czas temu zakończyłam znajomość z facetem ( pisałam tu o tym). Niestety od czasu do czasu pan wysyła mi z fake-kont wiadomości przez messengera, w których pisze, że " latam za nim' " powinnam przejść lifting" itd . Są to wiadomości przykre, nieprzyjemne- ale po rozmowie z prawniczką, wiem, że to za mało, aby np zgłosić stalking do prokuratury. Natomiast ponieważ jest to dla mnie męczące, powodujące mój niepokój- prawniczka zaproponowała mi, że jeśli sobie życzę- ona może mu wysłać wezwanie przedsądowe wzywające do zaprzestania takiej działalności i postraszyć go paragrafami.
I mam takie pytanie- dziewczyny, wysyłać czy nie? Boję sie, że wtedy ta działalność się nasili, ale może się też wystraszyć. Wysłałybyście czy nie?

Wyślij. Jeśli się nasili, zgłoŚ na policję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, monikaes napisał:

[...] I mam takie pytanie- dziewczyny, wysyłać czy nie? Boję sie, że wtedy ta działalność się nasili, ale może się też wystraszyć. Wysłałybyście czy nie?

Jak znam faceta i miej więcej wiem, do czego może być zdolny, dopiero wtedy mogę przewidywać, czy dany krok niesie ze sobą jakieś korzyści, czy ryzyko. Oszacuj sobie. Osobiście bym zignorowała, jeśli byłyby to jedynie wiadomości prywatne, ale jakby były publiczne pod moimi personaliami, zostałby zamieciony szybciej, niżby się zorientował.

Edytowano przez Nenesh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Nenesh napisał:

Jak znam faceta i miej więcej wiem, do czego może być zdolny, dopiero wtedy mogę przewidywać, czy dany krok niesie ze sobą jakieś korzyści, czy ryzyko. Oszacuj sobie. Osobiście bym zignorowała, jeśli byłyby to jedynie wiadomości prywatne, ale jakby były publiczne pod moimi personaliami, zostałby zamieciony szybciej, niżby się zorientował.

Jak dla mnie to scichapęk, czlowiek o dwóch twarzach. Pisze do mnie na priva, co powoduje mój niepokój. Nie wiem co np wypisuje u siebie na wallu, bo wywaliłam go ze znajomych i poblokowałam. 

Zna mój adres, więc nie wiem do czego jest zdolny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×