Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
niespodzianka55

Dylemat zyciowy, ryzykowac czy nie?

Polecane posty

Witajcie,

Pracuje 5 lat w jednej firmie. Praca spokojna, pewna itp. Lecz po tylu latach pracy i patrzac na to ze jest to wielkie miadto zarabiam 2800 na reke.. Smieszne pieniadze jak sie wynajmuje mieszkanie i to jak wszystko jest drogie. Zaczelam z ciekawosci przegladac ogloszenia i widze ze w innych firmach bym mogla minimum te 3000 wyciagnac na poczatek. Wiec zastanawiam sie czy ryzykowac i sprobowac zmienic prace (nie chce wysylac cv tak bez namyslu, z ciekawosci i potem rozkminiac co zrobic jak sie odezwa tylko chce byc pewna czy chce zmienic prace czy nie). Z 1 strony mam chec zmienic otoczenie, poznac nowych ludzi, miec 2 razy blizej do pracy bo sporo dojezdzam i po tylu latach doswiadczenia miec wiecej kasy i mozliwosc rozwoju a tu nie mam. Ciagle robie to samo. Ale z 2 strony boje sie, ze mi potem nie przedluza umowy, no i wiadomo stres bo wszystko nowe itp. Za 2-3 lata chce miec dziecko i nie wiem czy przeczekac tu do tego czasu bezpiecznie, czy wlasnie potem bedzie mi ciezej sie zatrudmic majac male dziecko.. Oszczednosci mam na ponad pol roku przezycia ale mam kredyt (bledy mlodosci) wiec nie chce ich przejesc tylko miec zabezpieczenie. Tylko czuje ze sie  nie rozwijam, wypalilam sie itp. Co mi radzicie? Co byscie zrobili na moim miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana, więc wszystko zależy od tego czy lubisz bąbelki? 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem czasami trzeba zaryzykować , ale w Twojej sytuacji trzymałabym się puki co swojej pracy, nie opłaca się ryzykować o 200 zł by mieć więcej. W nowej pracy nowe zasady , umowa na czas określony , jeśli spłacasz kredyt i chcesz mieć za jakiś czas dziecko ,  to lepiej zostać na pewnym gruncie i mieć zabezpieczenie tym bardziej w dzisiejszych czasach pandemii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już teraz czujesz się wypalona i wiesz, że stać Cię na więcej. Wytrzymasz kolejne 3 lata w obecnej pracy? Czy po urodzeniu dziecka będziesz miała możliwość zmiany pracy i wystarczająco dużo czasu na nowe obowiązki i znajomości? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ale jesli nie sprawdze sie w nowej pracy i moge przez jakis czas miec prpblem ze znalezieniem pracy to mogs zostac bez macierzynskiego. Kurcze sama juz nie wiem 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×