Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Xxyyzz

Ciąża 2 miesiące po cesarce

Polecane posty

Cześć. 

2.5 miesiąca temu urodziłam pierwsze dziecko, poród zakończony cesarskim cięciem z kilku powodów. Zaraz po połogu wróciła mi miesiączka, teraz powinnam mieć kolejną. Wystąpiło jednak jedynie plamienie trwające półtora dnia. Testy ciążowe pozytywne. 

Teraz zastanawiam się czy to faktycznie może być ciąża, czy tylko rozchwianie hormonalne organizmu po porodzie.  Wystąpiło tylko plamienie, zero bólu podbrzusza, pleców, mdłości, które mam zawsze podczas menstruacji. 

Drugie pytanie : któraś z was lub bliskich znajomych zaszła w ciążę tak szybko po cesarce? Jak przebiegała ciąża i czy z dzieckiem wszystko ok? 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli testy są pozytywne to jesteś w ciąży. Wybierz się do lekarza, by potwierdzić ciążę. Kobiety po porodzie, bardzo często zachodzą w drugą ciąży, gdy nie stosują żadnej antykoncepcyji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje, jestes w ciazy. Najlatwiej w nia zajsc wlasnie wkrotce po porodzie. Udaj sie do ginekologa na badania. Po cesarce tak szybkie zajscie w kolejna ciaze to zly pomysl. Bardzo zly pomysl. Bedziesz musiala bardzo na siebie uwazac, przeciez Ty sie jeszcze calkowicie nie wygoilas po cieciu. Dla Twojej macicy o nic dobrego. Idz do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używałam pianki plemnikobójczej, testy zrobilam, bo miałam jakieś dziwne obawy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Xxyyzz napisał:

Używałam pianki plemnikobójczej, testy zrobilam, bo miałam jakieś dziwne obawy 

 Nie wiesz, że żele, jak i pianki plemnikobójcze charakteryzują się dość niską skutecznością. Nawet bym powiedziała, że nijaką. I są oto tego skutki. Jak najszybciej idź do lekarza, bo ciąża w tak krótkim czasie od cesarki naprawdę jest wysokiego ryzyka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Migotka95 napisał:

 Nie wiesz, że żele, jak i pianki plemnikobójcze charakteryzują się dość niską skutecznością. Nawet bym powiedziała, że nijaką. I są oto tego skutki. Jak najszybciej idź do lekarza, bo ciąża w tak krótkim czasie od cesarki naprawdę jest wysokiego ryzyka. 

Dokładnie tak! Rana po cc się dobrze nie zagoiła, teraz będzie znowu brzuszek rósł , to jest ryzyko. Trzeba koniecznie iść do lekarza, nie siedzieć na kafe i się radzić... Co z Wami kobitki ...  🙄🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szpilka913
6 godzin temu, Xxyyzz napisał:

Cześć. 

2.5 miesiąca temu urodziłam pierwsze dziecko, poród zakończony cesarskim cięciem z kilku powodów. Zaraz po połogu wróciła mi miesiączka, teraz powinnam mieć kolejną. Wystąpiło jednak jedynie plamienie trwające półtora dnia. Testy ciążowe pozytywne. 

Teraz zastanawiam się czy to faktycznie może być ciąża, czy tylko rozchwianie hormonalne organizmu po porodzie.  Wystąpiło tylko plamienie, zero bólu podbrzusza, pleców, mdłości, które mam zawsze podczas menstruacji. 

Drugie pytanie : któraś z was lub bliskich znajomych zaszła w ciążę tak szybko po cesarce? Jak przebiegała ciąża i czy z dzieckiem wszystko ok? 

Moja teściowa urodziła dzieci (3) z różnica co rok. Zaszła w druga ciąże, gdy mój mąż miał niecałe 3 msc. W każdej miała cesarkę. Niestety nie jest to dobre dla organizmu- wręcz bardzo obciążające. Brat męża urodził się z wada serca, ale nie wiem czy wpływ na to miał krótki okres między porodem a druga ciaza, natomiast teściowa ma ogromne problemy ginekologiczne ( mięśniaki i torbiele na macicy) plus straszne zrosty po kilku cc. Śmigaj szybko do lekarza, bo po cc niewskazana jest kolejna ciaza ( rok należy odczekać). Lekarz Ci powie co robić. Natomiast możesz nie dostać zgody na kolejna cc, a wskazanie aby rodzic naturalnie. 
 

mi po cc czucie w bliźnie po dziś dzień nie wróciło, a córka ma 7 lat. 
 

Nie ma co czekać, zmykaj do gin. Będzie dobrze 💖

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Szpilka913 napisał:

Moja teściowa urodziła dzieci (3) z różnica co rok. Zaszła w druga ciąże, gdy mój mąż miał niecałe 3 msc. W każdej miała cesarkę. Niestety nie jest to dobre dla organizmu- wręcz bardzo obciążające. Brat męża urodził się z wada serca, ale nie wiem czy wpływ na to miał krótki okres między porodem a druga ciaza, natomiast teściowa ma ogromne problemy ginekologiczne ( mięśniaki i torbiele na macicy) plus straszne zrosty po kilku cc. Śmigaj szybko do lekarza, bo po cc niewskazana jest kolejna ciaza ( rok należy odczekać). Lekarz Ci powie co robić. Natomiast możesz nie dostać zgody na kolejna cc, a wskazanie aby rodzic naturalnie. 
 

mi po cc czucie w bliźnie po dziś dzień nie wróciło, a córka ma 7 lat. 
 

Nie ma co czekać, zmykaj do gin. Będzie dobrze 💖

To ją pocieszyłaś... 🙄🙄🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Szpilka913 napisał:

Moja teściowa urodziła dzieci (3) z różnica co rok. Zaszła w druga ciąże, gdy mój mąż miał niecałe 3 msc. W każdej miała cesarkę. Niestety nie jest to dobre dla organizmu- wręcz bardzo obciążające. Brat męża urodził się z wada serca, ale nie wiem czy wpływ na to miał krótki okres między porodem a druga ciaza, natomiast teściowa ma ogromne problemy ginekologiczne ( mięśniaki i torbiele na macicy) plus straszne zrosty po kilku cc. Śmigaj szybko do lekarza, bo po cc niewskazana jest kolejna ciaza ( rok należy odczekać). Lekarz Ci powie co robić. Natomiast możesz nie dostać zgody na kolejna cc, a wskazanie aby rodzic naturalnie. 
 

mi po cc czucie w bliźnie po dziś dzień nie wróciło, a córka ma 7 lat. 
 

Nie ma co czekać, zmykaj do gin. Będzie dobrze 💖

po ch*** pisac w ogole takie rzeczy? to mialo pocieszyc autorke? co nas obchodzą torbiele na macicy twojej tesciowej, ktora rodzila mysle ze ok40 lat temu? medycyna ruszyla od tego czasu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, MarlenaB napisał:

po ch*** pisac w ogole takie rzeczy? to mialo pocieszyc autorke? co nas obchodzą torbiele na macicy twojej tesciowej, ktora rodzila mysle ze ok40 lat temu? medycyna ruszyla od tego czasu..

No właśnie tez sie zastanawiam po co... jak można w ogóle kobiecie w ciąży coś takiego mówić... teściowa rodziła X czasu temu, medycyna się zmieniła ,  wszystko sie zmieniło. A autorka tego komentarza chyba jest nieźle zacofana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szpilka913
15 minut temu, Czeko_Czeko_Lada napisał:

No właśnie tez sie zastanawiam po co... jak można w ogóle kobiecie w ciąży coś takiego mówić... teściowa rodziła X czasu temu, medycyna się zmieniła ,  wszystko sie zmieniło. A autorka tego komentarza chyba jest nieźle zacofana.

Autorka pytała o przypadki. Nie znam nikogo z mojego otoczenia, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie idzie do łóżka bez zabezpieczenia 2 msc po porodzie, zwłaszcza, jeżeli 6 tyg nie można współżyć. Oczywiście, ze medycyna poszła do przodu, ale ciaza po tak krótkim okresie jest niebezpieczna dla kobiety. Tutaj nie ma miejsce na pocieszanie, bo nikt autorki nie zapewni, ze bedzie Ok. Z ciaza bywa różnie.

Nie wiem skąd atak na moja osobę. Mam nadzieje, ze będzie dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szpilka913
4 minuty temu, Szpilka913 napisał:

Autorka pytała o przypadki. Nie znam nikogo z mojego otoczenia, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie idzie do łóżka bez zabezpieczenia 2 msc po porodzie, zwłaszcza, jeżeli 6 tyg nie można współżyć. Oczywiście, ze medycyna poszła do przodu, ale ciaza po tak krótkim okresie jest niebezpieczna dla kobiety. Tutaj nie ma miejsce na pocieszanie, bo nikt autorki nie zapewni, ze bedzie Ok. Z ciaza bywa różnie.

Nie wiem skąd atak na moja osobę. Mam nadzieje, ze będzie dobrze. 

Zreszta autorka musi najpierw ciąże potwierdzić u lekarza. Zamiast się zatem wyzywać, doradzam szybkie pójście do lekarza 💖

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale jak Wy ją tu chcecie pocieszać? Przecież to grozi nawet pęknięciem macicy. Tu nie ma co pocieszać, za to trzeba uświadomić autorce, że używanie samych żeli plemnikobójczych jest po prostu w takiej sytuacji nieodpowiedzialne.

Do lekarza i niech lekarz Ci powie, co masz teraz robić.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Foko Loko napisał:

ale jak Wy ją tu chcecie pocieszać? Przecież to grozi nawet pęknięciem macicy. Tu nie ma co pocieszać, za to trzeba uświadomić autorce, że używanie samych żeli plemnikobójczych jest po prostu w takiej sytuacji nieodpowiedzialne.

Do lekarza i niech lekarz Ci powie, co masz teraz robić.

a co mamy jej mowic? ma niemowle na piersi i jest w drugiej ciazy mysle, ze wystarczy jej zmartwien - sama wie w jakiej jest sytuacji

przytaczanie czarnych scenariuszy jeszcze nikomu nie pomoglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mojego męża kuzynka jest po 3 cc prawie rok po roku. Przy drugiej jeszcze ok ale przy 3 to no top w szpitalu leżała na podtrzymaniu urodziła   2 miesiące przed terminiem bodajrze nie pamiętam dokładnie ale byl to bezpieczny termin dla niej i dziecka. Napewno będziesz musiała duzo ale to dużo leżeć.  Nie dźwigać pierwszego dzieciątka niestety. Moja inna kuzynka tez tak zaszla zaraz po cc w drugą ale spokojnie donosiła chba tez przed czasem urodziła ale lekarz jej już zaświadczył ze z 3cia ciąża musi poczekać minimum 5.lat

Edytowano przez anda9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U lekarza będę w środę i wszystkiego się dowiem. Pytam o przypadki i powodzenie, a wybrany przeze mnie sposób antykoncepcji to inna sprawa. W dni, które miały być płodne używaliśmy prezerwatyw. Z resztą ci tu wiele mówić - sama wiem, że nie wygląda to dobrze. Póki co trzeba ewentualną ciąże potwierdzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, MarlenaB napisał:

a co mamy jej mowic? ma niemowle na piersi i jest w drugiej ciazy mysle, ze wystarczy jej zmartwien - sama wie w jakiej jest sytuacji

przytaczanie czarnych scenariuszy jeszcze nikomu nie pomoglo

Podejść realnie. Czarne scenariusze nie pomogą, ale intensywne mówienie, że na pewno będzie dobrze też nie pomoże.

Realnie jest tak, że jeżeli jest w ciąży to sytuacja jest kijowa i tyle. Lekarz pomoże, nie my.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja kuzynka zaszła 3 miesiące po cc i donosiła ciążę do końca urodziła zdrowego synka przez naturalny poród

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×