Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Devontel

Czy religia to pralnia mózgu?

Polecane posty

7 minut temu, robięjaklubię napisał:

Nie rozmawiamy o instytucji KK ani też o katolocyźmie tylko o wartościach moralnych zapisanych w Biblii

Czy religia to pralnia mózgu?:classic_smile: jest tematem watku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, robięjaklubię napisał:

Jest tylko temat jest ogólny a nie o KK.

Boooze, a kto jak nie KK jest odpowiedzialny za pranie mozgu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Anielika napisał:

Boooze, a kto jak nie KK jest odpowiedzialny za pranie mozgu? 

Ateistka wzywa Boga ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Anastazja 94 napisał:

I właśnie w punktach grzechy wypisuje ogólnikowo.  A często te głupie pytania 😐 dobrze wiedzieć że nie mam obowiązku.  Jak pójdę do spowiedzi a w tym msc pójdę to jak będzie drożył i głupio pytał to mu swoje powiem 🙂

Wśród młodych księży jest chyba większy procent wierzących niż wśród proboszczów. Lepiej może na takiego trafić. No i słusznie w tym grzechu o którym myślę najlepiej powiedzieć tylko: dopuściłam się nieczystości. Jak będzie pytał o szczegóły to powiesz że to prywatna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kocur93 napisał:

No i słusznie w tym grzechu o którym myślę najlepiej powiedzieć tylko: dopuściłam się nieczystości. Jak będzie pytał o szczegóły to powiesz że to prywatna sprawa.

To może oznaczać waliłem konia lub zgwałciłem dziecko. Szczegóły są istotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Anastazja 94 napisał:

Ja nie mam tematów tabu.  Dlatego nie można zdradzać swoich grzechów a podałam prosty przykład 🙂 by pokazać o co mi chodzi.  

W innych panstwach jest spowiedz ogolna i tam tez pojda do nieba 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, Pieprz w doopie napisał:

To może oznaczać waliłem konia

Od kiedy to grzech?

Skąd wiecie co jest grzechem?

Jak zdefiniować grzech?

Ja byłem w każdym razie bardzo dawno temu. Wyspowiadałem się za konfrontacje z pieskiem z resident evil. Powiedział że to też stworzenie Boże i mam odmówić zdrowaski. Pamiętam do dziś.

Dziś nie wiedziałbym co tam powiedzieć bo łobuzem nie jestem. Raczej nie mam grzechów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, samiec_mewy_srebrzystej napisał:

Nie w innych państwach, w wyznaniach protestanckich. Sam rozważałem kościół ewangelicko-augsburski, 😉 

Nieprawda, bylam katoliczka i chodzilam do kosciola katolickiego na spowiedz ogolna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Anastazja 94 napisał:

I tu mi otworzyłeś oczy.  Racja w sumie 😃 to jest różnica ! 

No tak. Można ogólnikowo powiedzieć: dopuściłam się nieczystości z samą sobą  lub dopuściłam się nieczystości z chłopakiem i wiadomo o co chodzi. Fajnie że nie masz problemu dokładnie powiedzieć o co chodzi. Swoją drogą gdybym był księdzem i taka kobietka opowiadała o takich grzechach to pewnie ciekawość by mnie zżerała i może też bym delikatnie podpytywał o szczegóły 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, samiec_mewy_srebrzystej napisał:

Gdzie? Kanonicznie jej nie ma. Nie wiem czy w polskokatolickim nawet jest, ale raczej też nie.

jest  🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, samiec_mewy_srebrzystej napisał:

Nie w innych państwach, w wyznaniach protestanckich. Sam rozważałem kościół ewangelicko-augsburski, 😉 

Religijny konsumpcjonizm? Ta firma ma lepsze promocje, zmieniam operatora 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, samiec_mewy_srebrzystej napisał:

Ale po tamtejszej mszy miałem ochotę zayeeebać Rydzyka, Jędraszewskiego, Flaszkę i kilku innych za to co zrobili z naszym kościołem.

A co Cię tak urzekło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, kocur93 napisał:

Ktoś zrobił sobie jaja w internecie i zrobił stronę na której można się wyspowiadać online 😂

I pewnie złożyć dobrowolną ofiarę? 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, samiec_mewy_srebrzystej napisał:

W to uwierzę. Brakuje tam księży, komunię rozdają często szafarze (byłem na takiej mszy w Darmstadt w St. Ludwigskirche). Ale tam z konieczności wiele rzeczy naginają. No i w sumie znacznie lepiej niż w naszym KK.

Darmstadt piekne miasto, ale jezdza tam jak wariaci  😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Anastazja 94 napisał:

Ale szczegóły : w jakiej pozycji to w księdza wydaniu wydaje się nawet niesmaczne jak nie obrzydliwe . Dlatego bym pewnie nie poczekała na rozgrzeszenie , takiego księdza zjechała . Poszła do drugiego i w ostatnim grzechu powiedziała ' że księdza zjechałam ' za co ? Wtedy by się mogł zapytać 😃

😂🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, samiec_mewy_srebrzystej napisał:

Gdzie niby? W którym miejscu?

Czegos takiego jak Blinker tam nie znaja 🙂 To juz wole po Frankfurcie jezdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Anastazja 94 napisał:

Poważnie ? Hahaha 😆😆 byli chętni ? 😃

Nie wiadomo, może się ktoś nabrał. Teraz mamy różne absurdy związane z tą plandemią to może i takie coś jeszcze wejdzie ? Skoro są takie przypadki że okulista przyjmuje online to i możliwa może być spowiedź online 😂

Edytowano przez kocur93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, samiec_mewy_srebrzystej napisał:

Żadnej polityki w kościele, podejście pełne zadumy, ksiądz grający na fletni Pana, większa serdeczność...

A co rozumiesz przez politykę w kościele?

Weź pod uwagę, że kościół to nie instytucja kultury a msza nie koncert. Oprawa nie może być ważniejsza od istoty wydarzeń. Idziesz po Słowo Boże i Ciało Chrystusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
25 minut temu, Anastazja 94 napisał:

Dlatego nie można zdradzać swoich grzechów a podałam prosty przykład 🙂 by pokazać o co mi chodzi. 

Dlaczego nie można zdradzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, samiec_mewy_srebrzystej napisał:

Tak, dokładnie: słowo boże, a nie księdza politruka. Właśnie ksiądz koncentrował się na słowie bożym, a nie jak u mnie swego czasu gdy zaczął pieprzyć i zachęcać do głosowania na konkretnych choojów z PiSu, a pod kościołem czekał młody aparatczyk z ulotkami.

No to przegiął.

Ale ogólnie powiedzieć na co zwracać uwagę przy wyborze kandydata to jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Anastazja 94 napisał:

jako ludzie ( nie psychopaci bo to inna sprawa ) to szczerze powiedziawszy mamy wszyscy podobne grzechy.  

No tak. Każdego ciągnie do tego o czym myślisz 😁. Nawet zwierzęta u mnie grzeszą w ten sposób 😁  😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Anastazja 94 napisał:

Z tego co mnie od najmłodszych lat rodzice , prababcia uczyli to : nie mozna mówić swoich grzechów . To jest sprawa między mną a Bogiem.  I dlatego po spowiedzi kartkę - palę.  🙂

A mi babcia mowila, ze jak cie za reke zlapia, to mow, ze nie twoja:classic_biggrin:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Anastazja 94 napisał:

W sumie racja , Pandemia 🤦 na Sete się ktoś nabrał 😆

Widziałem podobną stronę ze 3 lata przed pandemią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Anastazja 94 napisał:

Z tego co mnie od najmłodszych lat rodzice , prababcia uczyli to : nie mozna mówić swoich grzechów . To jest sprawa między mną a Bogiem.  I dlatego po spowiedzi kartkę - palę.  🙂 podpalam 🔥 i płonie.  Mam czysta kartę.  

Oj tam ...   mogła byś nam opowiedzieć trochę o swoich grzechach, pewnie nikt by się nie pogniewał 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, samiec_mewy_srebrzystej napisał:

Nie, kościół nie ma prawa mieszać się do polityki! NIE MA sojuszu tronu z ołtarzem!

Ale chrześcijaninem jest się w każdym aspekcie życia i 24h na dobę. Nie można zamykać do szafy 10 przykazań na czas wyborów. To jak najbardziej normalne jeśli ksiądz powie na kazaniu żeby nie głosować na osoby chcące wprowazić np.związki partnerskie, aborcję na życzenie, itd. To jest jego robota i obowiązek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×