Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gabrysia2121

Zaparcia u 6 tygodniowego dziecka

Polecane posty

Witam , jestem pierwszy raz mamą więc dopiero wszystkiego się uczę ☺ widziałam juz na forum podobne wątki ale były związane bardzieje z kolkami. O tóż chodzi o to że mój 6 tygodniowy synek ma problemy z kupka. Od paru dni robi albo malutkie kuleczki twarde albo w ciagu dnia nie zrobi nic . Wiem że dzieci nie muszą robić codzinnie , ale wiedze że chce zrobić ale mu nie wychodzi. Wcześniej też miał taki problem to Połozna kazała dawac przed posiłkiem kropelki boboctiv i pomagac windi katare wiec tak robiłam i przeszło synek robił 3 kupki na dobe o tych samych porach ja stopniowo przestałam dawać co posiłek kropelki bo stwierdziłam że nie ma sensu dawać mu leku. Od początku karmie mm, Karmiłam nan optipro 1 zaczęło sie dziać z krupką zmieniłam na nan optipro plus 1 Polozna mowiała że lepsze. Az tu znowu od kilku dni problem wiec podaje kropelki raz dziennie pomagam synkowi windi katare , i wychodzi twarde zbite kupki. Podpajam co posiłek wodą , i raz dałam mu herbatke koperkową , koleżanka z niemiec dała mi kropleki sab simplex użyłam ich 2 razy ale to tylko puścił bączki i tyle. Kłade na brzuszku, masuje , podkurczam nóżki i nic. Synek tylko zapłacze jak sie nadyma spina i nic nie wyjdzie, tak to nie płacze je dobrze ale no ma twardy brzuszek jak mu nie pomoge. Wiec kolki to to nie są bo chyba by cały czas płakał .  szkoda mi go bo widze że chce zrobić pręży sie ale nie wychodzi. Czytałam własnie ostatnio ze mleko nan powoduje zaparcia. Myśle ze to Chyba przez to mleko bo tak synkowi nic nie jest tylko czy moge zmienic sama mleko na całkiem inne niz nan?  I jakie wybrac na taką dolegliwość? Bardzo prosze o porade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

jak to sa takie male kuleczki jak czekoladowe platki do mleka to najpewniej jest to alergia na bialko mleka krowiego. Daj mlodemu Bebilon pepti DHA to mleko dla alergikow,kupisz tylko w aptece.Jest to zamiennik mleka ktore ma najprzyjemniejszy smak. Nie przeraz sie cena,ale mleko to jest refundowsne przez NFZ, na kolejne opakowania popros pediatre o recepte.

Edytowano przez .Gość
blad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karmisz piersią bo nie widzę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, .Gość napisał:

jak to sa takie male kuleczki jak czekoladowe platki do mleka to najpewniej jest to alergia na bialko mleka krowiego. Daj mlodemu Bebilon pepti DHA to mleko dla alergikow,kupisz tylko w aptece.Jest to zamiennik mleka ktore ma najprzyjemniejszy smak. Nie przeraz sie cena,ale mleko to jest refundowsne przez NFZ, na kolejne opakowania popros pediatre o recepte.

Tak takie małe kuleczki a teraz to wg juz sam nie robi tylko z pomocą to wychodzą wielkie kulki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Gabrysia2121 napisał:

Karnie od poczatku mm

Przepajasz go? Koper włoski, ciepła woda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
19 minut temu, Gabrysia2121 napisał:

Tak takie małe kuleczki a teraz to wg juz sam nie robi tylko z pomocą to wychodzą wielkie kulki

Lepiej znajdź przyczynę, bo ciągle pomagając mu specyfikami typu Windi Kateter rozleniwisz jelita i będzie problem. Może rzeczywiście alergia? Może trzeba zmienić MM. A gazy wychodzą normalnie czy też z bólem?

Edytowano przez Iwna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przekarmiasz go albo złe proporcje robisz. Co pediatra mówi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie wiem,  dlatego nie bede mu pomagac tylko dopajac dalej , masowac i wg i  poczekam  jak sam nie zrobi do pon tylko trzeba bedzie mu pomagać w wekend , to w pon udam sie do lekarza. Myślę właśnie ze to przez mleko ale z drugiej strony woda Herbatka by nie ruszyła żeby były rzadsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj gripe water i koniecznie skonsultuj z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×