Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
szywia

Umowa okazjonalna najmu

Polecane posty

Gość
9 minut temu, 2libed napisał:

Musiałoby mnie ostro poje-bać, żeby kupić TBS. Nie ma do tego żadnego prawa własności. Zresztą chodzą za 2/3 nowego. Ciekawe, co za jelenie to kupują. 

Też bym nie kupił to bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, agent of Asgard napisał:

Musiałoby mnie ostro poje-bać, żeby kupić TBS. Nie ma do tego żadnego prawa własności. Zresztą chodzą za 2/3 nowego. Ciekawe, co za jelenie to kupują.

TBS nie kupujesz, wnosisz wkład finansowy i jesteś partycypantem inwestycji której części będziesz najemcą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, 2libed napisał:

ok błędnie załozyłem pewnie, że w mieszkaniu jak to nazwałeś chcesz mieszkać, jeśli masz np. 3 koty i chcesz im coś takiego kupic w sąsiedztwie zeby wstawic im duży drapak albo zeby poszly na swoje bo  wyganiaja cie z kanapy to sądzę że koty mogą być zadowolone i może nie dostaną klaustrofobii.

🤣🤣🤣

Albo może zamierzam trzymać tam dokumenty lub zapraszać ludzi na sex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, adaminka napisał:

TBS nie kupujesz, wnosisz wkład finansowy i jesteś partycypantem inwestycji której części będziesz najemcą. 

Jeśli chodzi o ścisłość to w świetle prawa te pieniądze, które płacisz za TBS (w dużym mieście to sumy od stukilkudziesięciu złotych wzwyż za kawalerkę) są darowizną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najemca, który rezygnuje, może wskazać partycypanta, ale może się rozmyślić i odzyskanie kasy jest trudne. Nie ma też gwarancji, że TBS się zgodzi (chodź zwykle się zgadza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, 2libed napisał:

chyba jestes krotkowidzem bo 11m2 i duzy telewizor to albo czujesz sie jak widz meczy tenisowego albo nie dowidzisz.

lezak ja juz ci pisalem kup beczke i idz sladami diogenesa. po co tyle bulic za to "mieszkanie" lepsze 3 beczki przynajmniej bedziesz mial kuchnie lazienke i sypialnie oddzielnie.

za 90k to mozna wynajmnowac niewielkie mieszkanie przez 10 lat w dziurze 50k wiec po co cos takiego kupowac.

Diogenes nie mieszkał w beczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, 2libed napisał:

mysle ze jak ktos wejdzie to w polowie przypadku nie bedzie sexu a klaustrofobicy dostana ataku 😄

Oj tam, oj tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, agent of Asgard napisał:

Najemca, który rezygnuje, może wskazać partycypanta, ale może się rozmyślić i odzyskanie kasy jest trudne. Nie ma też gwarancji, że TBS się zgodzi (chodź zwykle się zgadza).

Kwota partycypacji jest różna w zależności od miasta, ale wszedzie obowiązują kryteria między innymi dochodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, adaminka napisał:

Kwota partycypacji jest różna w zależności od miasta, ale wszedzie obowiązują kryteria między innymi dochodowe.

Fakt, nie można być właścicielem nieruchomości w tym samym mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, 2libed napisał:

to nie diogenes wyrzekł sie dobr materialnych i zamieszkalw beczce na ulicy ktora toczyl tez zeby cos tam komus udowodnic a w ofierze chcial skladac wszy bo to byly jedyne zwierzeta jakie posiadal ? moglem cos pomylic ale mnie sie to z diogenesem kojarzy jutro zapytam znajomego filozofa.

Wątpię, by wiedział. Trafiłem na tę ciekawostkę przypadkiem. Mieszkał w pithosie - glinianym naczyniu na zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, 2libed napisał:

agent a na to pisowskei sie nie lapiesz mialo powstac milion mieszkan w cenie do 3,5k czy do 5k za metr 😄 ?

😈

1 minutę temu, 2libed napisał:

a no tak ale ogolnie przyjmuej sie ze to beczka beczki tez byly gliniane sadzilem ze chodzi ci o kogos innego a nie nazwanie naczynai beczka.

I jeszcze walił konia publicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Przed chwilą, 2libed napisał:

chyba jestes krotkowidzem bo 11m2 i duzy telewizor to albo czujesz sie jak widz meczy tenisowego albo nie dowidzisz.

lezak ja juz ci pisalem kup beczke i idz sladami diogenesa. po co tyle bulic za to "mieszkanie" lepsze 3 beczki przynajmniej bedziesz mial kuchnie lazienke i sypialnie oddzielnie.

za 90k to mozna wynajmnowac niewielkie mieszkanie przez 10 lat w dziurze 50k wiec po co cos takiego kupowac.

No za 90 to się nie opłaca ja bym mógł dać połowę mniej. I zrobić po swojemu. Ale też to zależy od lokalizacji.

U mnie by musiało mieć dobry podział te 11m2, w innym wypadku lepiej mi się widzi 14-16m2.

Przy 4k lub 8k odległość może być mniejsza.

Wynajem dobry jeśli te 90 pracuje w akcjach i pokrywa koszty. Jeśli ma się kurczyc do zera to głupota.

Teraz leżę wzrok odległości 3m od ściany i mógłbym tak grać na 85" jest nawet za małe.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, 2libed napisał:

rady jak sobie ambilighta wlacze to spac sie nie da bo za jasno.

Philips 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No o.k., ładnie. Teraz modny jest taki styl, podoba mi się. Dużo mieszkań jest podobnie urządzonych, więc przestaje być oryginalny. 
Wiele można zrobić, mając przestrzeń i fundusze. Nawet z mieszkania w bloku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ładne wyremontowane mieszkanie, nic szczególnego, 11m2 na pewno to nie jest. Jak się wyremontuje to ładnie wygląda, po paru latach zaczyna już trochę gorzej wyglądać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Leżaczek napisał:

Fajny kanał robi remonty na luksusowy sposób u nas jak robią to strasznie ikea pachnie. Modelki zaprasza na efekt końcowy. Ja też zamierzam kupić np fotel za 4tys replike warty ponad 20tys oryginalny. Myślę że można podobny efekt końcowy uzyskać kilka razy taniej.

Lubię meble IKEA, bo są proste i dobrze przemyślane. Część z nich wykonana z dobrego drewna zamiast ze sklejki robiłaby wrażenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Leżaczek napisał:

Cały kanał najlepiej sobie dać suba może jakaś inspiracją na 11-27m2 😁

No można, ale ja wiem mniej więcej, co będę miał. I małego mieszkania bym tak nie urządził. Zauważ, że wszędzie są ciemne ściany, co optycznie je pomniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, agent of Asgard napisał:

Lubię meble IKEA, bo są proste i dobrze przemyślane. Część z nich wykonana z dobrego drewna zamiast ze sklejki robiłaby wrażenie. 

Dzięki IKEI wszędzie można czuć się swojsko. Nie ma już chyba na świecie domu, w którym ktoś nie miałby choćby łyżki do butów z IKEI, albo szczotki do kibla. 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Leżaczek napisał:

Fajny kanał robi remonty na luksusowy sposób u nas jak robią to strasznie ikea pachnie. Modelki zaprasza na efekt końcowy. Ja też zamierzam kupić np fotel za 4tys replike warty ponad 20tys oryginalny. Myślę że można podobny efekt końcowy uzyskać kilka razy taniej.

Taka sobie ta chata, ni to loft, ni to wydra, ale podoba mi się pani modelka bez stanika. Mogłabym taką mieć. Czytałaby mi do snu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz na topie jest ponoć Lulu Lytle, a nie jakiś tam oklepany minimalizm.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Leżaczek napisał:

Tylna ściana czarna i dobrze wygląda.

Ona jest szara, antracytowa, nie czarna. Agent ma rację, to optycznie bardzo zmniejsza pomieszczenie. Fajnie wygląda "na obrazku", ale w pochmurny, szary dzień musi być przytłaczająca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Leżaczek napisał:

Mi te znane meble jak ten fotel z tyłu one dużo robią, porządny fotel czy narożnik h

Tak, fotel fajny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kulfon napisał:

Teraz na topie jest ponoć Lulu Lytle, a nie jakiś tam oklepany minimalizm.

😄 Trudno w takich aranżacjach o skupienie, tyle czynników rozpraszających, że aż się kręci w głowie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kusza Myślivski napisał:

😄 Trudno w takich aranżacjach o skupienie, tyle czynników rozpraszających, że aż się kręci w głowie. 

Tez tak uwazam. Moglabym jedynie uzyc paru elementow dla ozdoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Kulfon napisał:

Teraz na topie jest ponoć Lulu Lytle, a nie jakiś tam oklepany minimalizm.

Mnie podoba się wabi sabi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Kusza Myślivski napisał:

Ona jest szara, antracytowa, nie czarna. Agent ma rację, to optycznie bardzo zmniejsza pomieszczenie. Fajnie wygląda "na obrazku", ale w pochmurny, szary dzień musi być przytłaczająca. 

Jedną grafitową ścianę to i ja moge mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, 2libed napisał:

no zgadza sie dlatego produkcja tv byla nierentowna dla nich ale sharp to inna bajka zaluje ze wtedy sobie takiego sharpa nie wzialem ale kto wiedzial ze pozniej juz nie beda takich produkowac wcale.

 

Tylko Sony najlepsza jakosc-wytrzymalosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Leżaczek napisał:

U mnie by był beton czarny szary biały coś takiego, lulu lytle nie pasuje do portfela.

Jeśli chodzi o martryce w ciemno bez wad ukrytych to tylko philips. Chociaż wolalbym sony gdyby był model bez wad obrazu jak nierownomierne podświetlaie ale to loteria.

Nie wiem, mam sonego, kiedyś miałem Samsunga pierwsze LCD to różnica kolosalna. Philips nowy 4k wytrzymał niecałe 3lata a sonego mam już 7lat 400hz 55 i chodzi jak nowy, dobra jakość obrazu.  W zeszłym roku kupowałem sonego ale ten ma chyba 800hz perfecta!! Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×