Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Luizjana002

Nie chodzimy do kościoła, co z dzieckiem?

Polecane posty

Mówiąc szczerze ja i mąż od dawna nie chodzimy do kościoła bo nie czujemy takiej potrzeby mimo że nie wystąpilismy z kościoła. Mamy dziecko 4latka. W przedszkolu uczęszcza na religię jak wszyscy z jego grupy. I tu pytanie czy chodzić na mszę ze wzgledu na dziecko i edukować je w tym temacie? Żeby wogóle wiedziało co to za miejsce, żeby nie miało później przykrości w szkole albo nie czuło sie gorsze bo nie będzie mogło przystąpić np. do komuni jak jego koledzy? Nie wiem jak podejść do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smutne, że po tych wszystkich ujawnionych aferach ktoś jeszcze chce pchać tam na siłę swoje dziecko.

I ten argunent "żeby nie miało przykrości..."

Horror!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Bimba napisał:

I ten argunent "żeby nie miało przykrości..."

Gdyby to chodziło o mnie to miałabym gdzieś co powiedzą inni, nie chcę żeby kiedyś dziecko miało di mnie żal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Luizjana002 napisał:
1 godzinę temu, Bimba napisał:

I ten argunent "żeby nie miało przykrości..."

Gdyby to chodziło o mnie to miałabym gdzieś co powiedzą inni, nie chcę żeby kiedyś dziecko miało di mnie żal

O co?

Prezenty typu laptop, telefon, rower, zegarek możesz mu kupic bez tej przebieranki, cyrku że spowiedzią i klękaniem i bez popijawy dorosłych.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wystarczy wychowywać dziecko zgodnie z własnymi przekonaniami i nie być hipokryta. Jeśli wpoisz dziecku swoje poglądy na temat kościoła i wiary to nie będzie mu przykro że nie idzie do komunii,bo będzie wiedziało że chodzi o wiarę,sakrament, uczestnictwo w życiu kościoła a nie quady i rowery. Rower możecie sami mu kupić 

Moj syn nie poszedł do komunii, tez nie jesteśmy Kościołowi,na religie nie chodzi ale zna ogólny zarys chrześcijaństwa i innych religii i gdybym mu powiedziała że ma w wieku 9 lat uczyć się katechizmu to niestety przegrała bym 😀 zupełnie inny tok myślenia i zero pazerności. Jeśli ma zrobic coś co nie zgadza się z jego podejściem za nagrodę to po prostu podziękuję

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba miec tez na uwadze, ze pozniej moga byc schody jak dziecko bedzie chcialo slub koscielny, i jako dorosla osoba bedzie musiala nadrabiac zaleglosci, ktore mogla zaliczyc z rowiesnikami (1sza komunia św, bierzmowanie).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×