Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
tom3k

Zapytanie dla was o przyjazn.

Polecane posty

Czesc Wam.

Jestem Paweł i od pewnego czasu, a raczej od dłuższego mam problem z kolegą.(6lat go znam) Nasza przyjaźń wygląda tak, że tylko ja ją podtrzymuje, od niego nie wychodzi żadna inicjatywa, nie zadzwoni, nie napisze sms, na fb również się nie odezwie, ale jak Ja do niego się odezwe, żeby się spotkać i wypić co na przykład to jest chętny, tak mnie to irytuje, takie jednostronne zaangażowanie. Głównie to spotykamy się we trójke z takim jeszcze jednym kolegą i jak ja do niego ide, to On też tam jest, gdyby nie ten drugi kolega, to ze znajomości nic by nie było. Na fb napisałem do niego ostanio w sierpniu 2020 i do tego czasu NiC się sam nie odezwał, wcześniej również Ja pisałem, a On oczywiście pozniej też sam do mnie nie zagadał , oczywiście przez ten czas spotykaliśmy się we trójke i dobrze bawiliśmy, a pozatym to zero jakiegokolwiek kontaktu z jego strony. Ostanio mówił, żebym się odzywał... co za żałosny typ.. Ja mam zawsze do niego pierwszy się odzywać?? On tylko czeka na mnie aż napisze.... specjalnie na fb nic nie pisałem do niego tyle czasu, żeby sprawdzić, czy się odezwie, ale jednak nic.. w maju oczywiscie ja napisalem do niego i do tego czasu na fb milczy.... ale jak ja napisze, żeby sie spotkać to chętny zawsze. Muszę zakończyc z nim znajomośc, bo mnie to mega wkurza.

Jakieś wasze zdanie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kliop napisał:

Jest dużo takich ludzi....

Najlepsze jest to, że on nie ma innych kolegów, zadaje sie tylko z tym moim drugim kolegą, no i ze mną.. dziwi mnie jego zachowanie, w każdym razie jutro zakończe z nim znajomość. Nie jest pierwszą osobą, z którą tak zrobiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar jutro zakonczyc z nim znajomosc? Wyslesz mu oficjalna wiadomosc, ze miedzy Wami koniec? :classic_smile: 

Relacja, ktora opisales, nawet nie miesci sie w definicji przyjazni. Wydaje sie, ze jestes tylko na przyczepke do tamtego drugiego kolegi. Nie przejmuj sie tym, nie bierz do siebie za bardzo, miedzy ludzmi tak bywa i to dosc czesto, ze po prostu nie ma chemii (bez podtekstow). Palic mostow nie musisz, chyba ze tak wolisz. Jesli jednak bedziesz miec jeszcze chec albo do spotkania dojdzie przypadkiem/niespodziewanie, spedz czas na luzie, baw sie jak zawsze, tylko juz bez zadnych oczekiwan - tak bedzie Ci duzo lzej.

Ta znajomosc jest dla Ciebie zagwozdka, sporo o niej myslisz, denerwujesz sie, cierpi Twoja duma. Lepiej skieruj energie do innych ludzi, takich, w ktorych widzisz potencjal na prawdziwych przyjaciol lub dobrych znajomych. Takich, z ktorymi w naturalny sposob bedziecie zachowywac "rownowage w przyrodzie" pod wzgledem rodzaju, ilosci i jakosci kontaktow.

Edytowano przez kurka na maśle
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kurka na maśle napisał:

Jak masz zamiar jutro zakonczyc z nim znajomosc? Wyslesz mu oficjalna wiadomosc, ze miedzy Wami koniec? :classic_smile: 

Relacja, ktora opisales, nawet nie miesci sie w definicji przyjazni. Wydaje sie, ze jestes tylko na przyczepke do tamtego drugiego kolegi. Nie przejmuj sie tym, nie bierz do siebie za bardzo, miedzy ludzmi tak bywa i to dosc czesto, ze po prostu nie ma chemii (bez podtekstow). Palic mostow nie musisz, chyba ze tak wolisz. Jesli jednak bedziesz miec jeszcze chec albo do spotkania dojdzie przypadkiem/niespodziewanie, spedz czas na luzie, baw sie jak zawsze, tylko juz bez zadnych oczekiwan - tak bedzie Ci duzo lzej.

Ta znajomosc jest dla Ciebie zagwozdka, sporo o niej myslisz, denerwujesz sie, cierpi Twoja duma. Lepiej skieruj energie do innych ludzi, takich, w ktorych widzisz potencjal na prawdziwych przyjaciol lub dobrych znajomych. Takich, z ktorymi w naturalny sposob bedziecie zachowywac "rownowage w przyrodzie" pod wzgledem rodzaju, ilosci i jakosci kontaktow.

No tez mi sie wydaje, ze jestem na przyczepke do tego drugiego kolegi, do tamtego to on pisze, dzwoni... Ja też mam do niego numer telefonu, ale nie zadzwoni od siebie ani nic. A jak zaproszę na spotkanie to jakoś chętny jest.. jednostronna znajomość, zenada. Zakończe z nim tę zenade, bo mnie to irytuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli Cie to irytuje to zakoncz. Wyglada na to, ze Ty ani on duzo na tym nie stracicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kulfon napisał:

Jesli Cie to irytuje to zakoncz. Wyglada na to, ze Ty ani on duzo na tym nie stracicie.

Tak trzeba zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, TakaJedna napisał:

Po co Ci znajomość, w której druga osoba nie szanuje Twojego czasu i wysiłku? Na pocieszenie dodam, że też nie raz byłam w takiej sytuacji i wiem jak jest to przykre. Czasami lepiej zakończyć pewne relacje i szukać innych, bardziej wartościowych. 

Racja. Ty sie starasz inicjujesz spotkania, piszesz, a w zamian nic nie dostajesz. Zadnego zaangażowania z drugiej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.06.2021 o 14:41, kurka na maśle napisał:

Jak masz zamiar jutro zakonczyc z nim znajomosc? Wyslesz mu oficjalna wiadomosc, ze miedzy Wami koniec? :classic_smile: 

Relacja, ktora opisales, nawet nie miesci sie w definicji przyjazni. Wydaje sie, ze jestes tylko na przyczepke do tamtego drugiego kolegi. Nie przejmuj sie tym, nie bierz do siebie za bardzo, miedzy ludzmi tak bywa i to dosc czesto, ze po prostu nie ma chemii (bez podtekstow). Palic mostow nie musisz, chyba ze tak wolisz. Jesli jednak bedziesz miec jeszcze chec albo do spotkania dojdzie przypadkiem/niespodziewanie, spedz czas na luzie, baw sie jak zawsze, tylko juz bez zadnych oczekiwan - tak bedzie Ci duzo lzej.

Ta znajomosc jest dla Ciebie zagwozdka, sporo o niej myslisz, denerwujesz sie, cierpi Twoja duma. Lepiej skieruj energie do innych ludzi, takich, w ktorych widzisz potencjal na prawdziwych przyjaciol lub dobrych znajomych. Takich, z ktorymi w naturalny sposob bedziecie zachowywac "rownowage w przyrodzie" pod wzgledem rodzaju, ilosci i jakosci kontaktow.

Napisalem mu wszystko co sądzę o tej znajomości i nawet nie odpisał, pewnie zrozumiał, ze mam racje i nie miał nic na swoją obronę. Hhaha. W każdym razie koniec tej żenady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.06.2021 o 18:42, Kulfon napisał:

Jesli Cie to irytuje to zakoncz. Wyglada na to, ze Ty ani on duzo na tym nie stracicie.

Napisalem Mu co o nim sądze, bez przeklenstw, kulturalnie, nic mi nie odpisał, bo zrozumiał, że mam racje, ahaahah, sama prawda. Nie potrzebuje osób, ktore mnie olewają.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, malinka 123 napisał:

Masz problem z własnym ego, doszukujesz się olewania być może tam gdzie nie trzeba.Moze ten człowiek wie że jesteś introwertykiem i nie narzuca się. Jak widać, gdy proponujesz, nie odrzuca.

A gdzie tam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, malinka 123 napisał:

O kobietę chodzi prawda?

A nie o kolegę.

O kolegę chodzi! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, malinka 123 napisał:

Możesz mu zakomunikować jasno np "Stary teraz ja czekam na info w sprawie spotkania"

skonczyłem z tym typem, nie potrzebuje takich kolegów jak On. Nawet mi nic nie odpisał jak mu wygarnełem wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tom3k- I bardzo dobrze zrobiles. Olewa sie takich ludzi. 

Tak z  ciekawosci...;Czy masz jakies znajomosci internetowe i takie ktore udalo Ci sie przeniesc z neta na real?? Odp ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KLAUN96 napisał:

Tom3k- I bardzo dobrze zrobiles. Olewa sie takich ludzi. 

Tak z  ciekawosci...;Czy masz jakies znajomosci internetowe i takie ktore udalo Ci sie przeniesc z neta na real?? Odp ☺

Miałem taką znajomośc, ale przetrwała z 3 lata góra i tyle. Było zaproszenie na fejsa, rozmowy i tyle, nie doszło do spotkania w realu, a chęci były.... trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta relacja nie ma nic wspólnego z przyjaźnią. Samo to że znacie się 6lat nie oznacza że to przyjaźń. Mnóstwo jest takich pseudo przyjaciół, cierpliwości.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, tom3k napisał:

skonczyłem z tym typem, nie potrzebuje takich kolegów jak On. Nawet mi nic nie odpisał jak mu wygarnełem wszystko.

Dobrze zrobiłeś, gratuluję odwagi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tom- Aha ok Rozumiem... Mym zdaniem to troche bez sensu...Gadac 3lata i Nie spotkac sie w realu. Kolejna sprawa...np na Gumtree w spolecznosc..: Widze ze troche osob sie oglasza, (szukaja zwiazku/osob do przyjazni itp) Ale po napisaniu Niestety brak kompletnie odpowiedzi lub urywa sie kontakt...:-( Po co ludzie wstawiaja takie ogloszenia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Solero napisał:

Ta relacja nie ma nic wspólnego z przyjaźnią. Samo to że znacie się 6lat nie oznacza że to przyjaźń. Mnóstwo jest takich pseudo przyjaciół, cierpliwości.

Mam innych kolegów, z ktorymi utrzymuje kontakt. A to zakonczenie znajomsci z Nim nie było pierwszym takim przypadkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tom3k napisał:

Mam innych kolegów, z ktorymi utrzymuje kontakt. A to zakonczenie znajomsci z Nim nie było pierwszym takim przypadkiem.

Takich trzeba gonić bo to nie wróży nic dobrego na przyszłość. Teraz będziesz twardszy i pewniejszy. Brawo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Solero napisał:

Takich trzeba gonić bo to nie wróży nic dobrego na przyszłość. Teraz będziesz twardszy i pewniejszy. Brawo!!

skoro tak mówisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu nie chciałabym juz żadnych spotkań z kimś takim.  Niech sobie szuka godnego siebie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, TwojaMuuza napisał:

Ja na twoim miejscu nie chciałabym juz żadnych spotkań z kimś takim.  Niech sobie szuka godnego siebie;)

Pewnie, ze tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×