Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
komantyda

Ciąża w UK a poród w PL

Polecane posty

Hejka, dowiedziałam się o ciąży bardzo późno bo w 21 tc (jestem bardzo szczupła, brzuszek zaczął dopiero wtedy się pokazywać, nie miałam żadnych objawów, miesiączkowałam do 4tego miesiąca normalnie). Ciążę prowadziłam w UK (mimo braku ubezpieczenia - dalej jestem ubezpieczona w PL), miałam tu robione badania. Było ich mało, miałam tylko 2 USG, parę razy mocz i krew badane. Położna zawsze mierzyła mi brzuch - czyli nie oszukujmy się, wiem o tym dziecku bardzo mało. Nie zlecali mi badań które robi się w Polsce. Nie wiem czy to dlatego, że nie miałam ubezpieczenia, czy dlatego,  że jestem Polką czy to dlatego,  że mieszkam na zadupiu w Anglii. Na ten moment jestem w 40 tc +4.

 

Do rzeczy, właśnie wracam busem do Polski bo landlord rozwiązał mi umowę. Tak wiem, jestem nieodpowiedzialna, że wracam teraz ale nie stać mnie na wynajęcie nowego lokum i opłacenie wszelkich kaucji. Co mam zrobić w Polsce? Boję się, że urodzę lada moment. Czy przyjmą mnie na jakąkolwiek porodówkę? Czy będzie tragedia? Czy położne będą mnie gorzej traktować? Pomocy, panicznie się boję tego porodu w PL bo nastawiałam się na taki w UK. 

 

Co zrobić jeśli poród się nie rozpocznie? Gdzie się zapisać! Wszelkie porady przyjmę! 

 

Proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś ubezpieczona w Polsce czyli prawnie opiekę medyczną masz. Dziwna ta twoja historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Stała napisał:

Jesteś ubezpieczona w Polsce czyli prawnie opiekę medyczną masz. Dziwna ta twoja historia.

Pytam się nie o ubezpieczenie a o to czy mnie przyjmą mimo ciąży prowadzonej w UK... Pytam się gdzie się zgłosić by wykonać wszelkie możliwe badania na cito by ułatwić sobie poród, przyjęcie na porodówkę i cały ten cyrk ogarnąć. Wiem, że tu potrzebne są badania na HIV i grupę krwi. Gdzie i jak najszybciej je wykonać. Mam szansę zrobić to nieodpłatnie w przychodni czy muszę się udać do labu typu Diagnostyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy z brzegu ginekolog do usług. Na kazdym etapie ciąży przyjmie, nawet w 8 miesiąu. Idź. Dowiesz się i nie panikuj. Tam dostaniesz niezbędne info. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz nr NIN to jesteś ubezpieczona w UK. Tam podstawowa opieka zdrowotna należy się każdemu. 

Co do prowadzenia ciąży - ciążę prowadzi położna, mierzy brzuch, słucha bicia serca, sprawdza ułożenie dziecka. Są w tym naprawdę dobre, mi od razu wyczuły, że córka się nie obróciła i wysłały na dodatkowe USG. Pobieranie krwi, mocz na każdej wizycie. Mnie wysłały jeszcze krzywą cukrową. Także miałaś normalnie prowadzoną ciążę. Nie wiem dlaczego miałabyś być inaczej traktowana bo jesteś polką? Masz dziwne uprzedzenia.

USG są dwa - w 12 i 26 tygodniu ciąży. W Polsce są chyba trzy na NFZ, a to że lekarza robią więcej to już inna sprawa.

W Polsce jesteś ubezpieczona ze względu na sam fakt, że jesteś w ciąży. Każda ciężarna ma ubezpieczenie. Na pewno miałaś prowadzona kartę ciążę w Anglii. Na pewno sprawdzali ci grupę krwi. Miej ją ze sobą. Zgłoś się po prostu do ginekologa.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Badania w ciąży w UK tak właśnie wyglądają. Dwa USG (więcej jeśli twoja midwife ci je zleci), na każdym spotkaniu z położną mierzenie ciśnienia, sprawdzanie bicia serduszka i mierzenie brzucha. Od czasu do czasu badania krwi. 

Jeśli jesteś ubezpieczona w Polsce to masz opiekę medyczną. Idziesz do pierwszego lepszego ginekologa, opowiadasz co i jak i tyle. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem w czym widzisz problem. Nie ma znaczenia gdzie ciąża była prowadzona. Będąc w Polsce i będąc w ciąży jesteś pod szczególną opieką. Nie ma nawet znaczenia czy jesteś ubezpieczona czy nie. Zgłaszasz się do pierwszego lepszego ginekologa i tam pewnie zrobią wszystko by znaleźć dla Ciebie miejsce i zapewne natychmiast skierują Cie na wszystkie konieczne badania. Jeżeli nie doczekasz wizyty u ginekologa bo zaczniesz rodzic to jedziesz do szpitala położniczego lub posiadającego taki oddział, bierzesz ze sobą wszystkie dokumenty które przywiozłaś że sobą i niczym nie musisz się przejmować. Jesteś taka sama pacjentka jak każda inna. Opiekę masz zapewniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×