Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
pretensjonalna

Prawdopodobnie będzie córeczka. Ja z mężem myślimy nad imieniem.

Polecane posty

Bardzo podoba nam się imię Jasmin. A wymowa taka jak pisze. Byłaby mają Jasmin, Jaśminką. Znam jedną 17 letnią Jasmin i to super dziewczyna i jej imię wszystkim się podoba. Tylko nie wiem czy niezbyt pretensjonalne. Mi i partnerowi podoba się też Kaja, Kajeczka, Kajunia. Oprócz tego w grę wchodziła Gabriela, Michalina, Nadzieja, Róża, Pola, Tosia, Gloria, Sophia. Oczywiście sami podejmiemy ale jestem ciekawa co wam się podoba i jakie waszym zdaniem imię jest najlepsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze nigdy w zyciu Was nie spotkam,a nawet jezeli.. to mi to lotto jak nazwiesz dzieciaka..Pewnie dokladnie tak samo jak Tb imiona moich dzieci.. 

Wszystkie moga byc tylko nie Tosia,o ile to pelne imie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, .Gość napisał:

ja mysle ze nigdy w zyciu Was nie spotkam,a nawet jezeli.. to mi to lotto jak nazwiesz dzieciaka..Pewnie dokladnie tak samo jak Tb imiona moich dzieci.. 

Wszystkie moga byc tylko nie Tosia,o ile to pelne imie.

 

Tosia nie jako pełne imię. Chodzi o Antoninę. Ja wiem, że nigdy się nie spotkamy i w ogólnym rozrachunku nikogo to nie obchodzi. Ale jestem ciekawa opini dlatego pytam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, pretensjonalna napisał:

Tosia nie jako pełne imię. Chodzi o Antoninę. Ja wiem, że nigdy się nie spotkamy i w ogólnym rozrachunku nikogo to nie obchodzi. Ale jestem ciekawa opini dlatego pytam 

tera tak roznorodne imiona ze nic juz nie zdziwi. Jezeli Jasmina Ci sie podoba to tak daj. Jednak obstwalabym za "a"na koncu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoje dziecko- Twój wybór. Mnie się podoba, a nawet gdyby nie to i co z tego? Zastanawia mnie tylko ta Sophiaa po naszemu nie można, Zośka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze żeby wybrać imię które wam się podoba plus takie które w przyszłości nie skrzywdzi dziecka. Od 11 roku życia nie mieszkam w Polsce. Znam bardzo dużo Jasmin. Ładne imię. Z reszty imion podoba mi się Gabriela tylko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AgsAgsAgs napisał:

Twoje dziecko- Twój wybór. Mnie się podoba, a nawet gdyby nie to i co z tego? Zastanawia mnie tylko ta Sophiaa po naszemu nie można, Zośka?

Można ale tyle teraz tych Zosiek. Bardzo mi się podoba i nawet bym tak nazwała po babci ale ktoś z rodziny mnie uprzedził. A znam dwie Sophie (niespokrewnione ze mną) wiec to chyba teraz wcale niebyła niespotykane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, MłodaMama napisał:

Najważniejsze żeby wybrać imię które wam się podoba plus takie które w przyszłości nie skrzywdzi dziecka. Od 11 roku życia nie mieszkam w Polsce. Znam bardzo dużo Jasmin. Ładne imię. Z reszty imion podoba mi się Gabriela tylko. 

Kiedyś zawsze myślałam, że będę miała Gabrysię ale moja siostra ma synka Gabriela dlatego to imię zeszło trochę na drugi plan. Ja też w przyszłości nie wykluczam wyprowadzki gdzieś za granicę dlatego zastanawiam się nad imionami i typowo polskimi i zagranicznymi. Nie ważne czy polskie czy zagraniczne po prostu chce wybrać takie top3 i jak spojrzę na córkę mam nadzieje, że wtedy będę wiedzieć na 100%

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Persefona napisał:

Misia-Michasia

Bardzo podoba mi się to imię i przez jakiś czas myślałam że to jest to. Moja chrześnica ma na imię Dominika a wszyscy wołają na nią „Misia”. Niby nic ale trochę to sprawiło, że zaczęłam rozważać inne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mało kto ma ochotę mi doradzić. Chociaż powiedzcie czy bardziej Jasmin czy Kaja? Albo podajcie swoje propozycje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi twoje propozycje nie za bardzo się podobają. Jeśli już musiałabym wybrać z podanych przez ciebie to Pola albo Michalina. Sama niedługo stanę przed wyborem imienia dla dziecka (znając nasze szczęście pewnie znowu będzie dziewczynka) i choć lubię kilka nie potrafię póki co zdecydować się na jedno. Podobają mi się: Wanda, Daria, Marta, Aniela, Alicja, Justyna, Marianna, Kinga i Lidia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Dobrosułka napisał:

Podobne imiona jakie ja lubie: Wanda, Daria, Lidia, Aniela

Anielke już mam.  Lidia pięknie brzmi ale znając życie pewnie wszyscy mówić będą Lidka a to już takie ładne nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po polsku powinno być Jaśmina i to jest piękne imię. Jasmin nie wiedziałabym jak czytać Jasmin czy "Dżasmin" 

Z podanych podoba mi się też Róża. Podoba mi się też Tosia i Pola. Kaja również ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2021 o 13:52, pretensjonalna napisał:

Bardzo podoba nam się imię Jasmin. A wymowa taka jak pisze. Byłaby mają Jasmin, Jaśminką. Znam jedną 17 letnią Jasmin i to super dziewczyna i jej imię wszystkim się podoba. Tylko nie wiem czy niezbyt pretensjonalne. Mi i partnerowi podoba się też Kaja, Kajeczka, Kajunia. Oprócz tego w grę wchodziła Gabriela, Michalina, Nadzieja, Róża, Pola, Tosia, Gloria, Sophia. Oczywiście sami podejmiemy ale jestem ciekawa co wam się podoba i jakie waszym zdaniem imię jest najlepsze. 

Moja siostra miała mieć na imię Gloria i osobiście to imię nie podoba mi się. Kaja jest bardzo ładne, podobnie jak Pola. Nadzieja-nigdy nie spotkałam nikogo o takim imieniu, jest bardzo oryginalne. Zawsze uważałam, że imię Gabriela lub męskie Gabriel jest śliczne i melodyjne i to również dobra propozycja. Ciekawe na które imię się zdecydujecie. Koniecznie dajcie znać! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaśmina jest piękne 🙂 wybierzcie te które wam się podoba,nie patrzcie na innych. Pozostaĺe też bardzo ładne, Róża i Gloria najbardziej mi się podobają 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2021 o 20:04, Dobrosułka napisał:

Jasmin wydaje mi sie pretensjonalne podobnie jak Sophia.  Jakkolwiek nawet przy normalnej polskiej piswoni to kojarzy mi sie mocno z Arabka.  Od Kai wole Gaje, ktora jest prawidlowa forma tego imienia.  Gaja bardzo mi sie podoba brzmieniowo i znaczeniowo.  Jest rowniez calkiem popularna ostatnio.  

Od Antoniny wole Antonie- forme imienia kiedys uzywana w Polsce.  Zdrobnienie Tosia uwielbiam.

Bardzo podobaja mi sie rowniez Nadzieja i Roza.  Nadzieja ma piekne znaczenie co bardzo mnie to w tym imieniu urzeka plus zdrobnienia Nadia, Nadziejka brzmia pieknie.  Roza bylaby na drugim miejscu poniewaz trudno przebic znaczenie imienia Nadzieja.  Jakias gwiazda zapowiada nazwac tak corke.  Nadzieja rowniez rosnie na popularnosci.

Gloria za bardzo mi sie kojarzy koscielnie.

Te imiona moglabym nadac i podobaj mi sie w tej kolejnosci:

Gaja

Nadzieja

Antonia

Roza

Ja uwielbiam imiona: Nawoja, Tomira, Leandra, Gaja, Nadzieja, Kalina, Wanda, Lidia, Eunika i wiele, wiele innych

 

Podoba mi się Nadzieja ale nie wiem za bardzo jak zdrabniać oprócz Nadii ( które jest ok ale nie zachwyca)  i boje się, że mojej córeczce może się nie spodobać. Moim zdaniem to imię które albo zachwyca albo po prostu wydaje brzydkie i nie nadające się by tak kogoś nazwać. Jednak zostałabym przy Kai zamiast Gai. Gaja niby podobne i ładne ale nie na tyle żebym nazwała tak niunie. 
Chyba jak na tę chwile wciąż Jasmin i Kaja ale dołączam też Nadziejkę. Jest tyle pięknych damskich imion że na prawdę ciężko mi coś wybrać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Paula9696 napisał:

Moja siostra miała mieć na imię Gloria i osobiście to imię nie podoba mi się. Kaja jest bardzo ładne, podobnie jak Pola. Nadzieja-nigdy nie spotkałam nikogo o takim imieniu, jest bardzo oryginalne. Zawsze uważałam, że imię Gabriela lub męskie Gabriel jest śliczne i melodyjne i to również dobra propozycja. Ciekawe na które imię się zdecydujecie. Koniecznie dajcie znać! 

Jeszcze trochę czasu do porodu wiec nie zdziwię się jak się okaże, że jednak chłopak. To nasze pierwsze dziecko i chyba to by ułatwiło trochę sprawę bo dla chłopczyka mamy wybrane imię. Wahamy się pomiędzy dwoma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, luska.s napisał:

Po polsku powinno być Jaśmina i to jest piękne imię. Jasmin nie wiedziałabym jak czytać Jasmin czy "Dżasmin" 

Z podanych podoba mi się też Róża. Podoba mi się też Tosia i Pola. Kaja również ok

Właśnie znam dziewczynę na którą mówią Jasmin tak jak się pisze. Ale polskie Jaśminka też śliczne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pretensjonalna napisał:

Wahamy się pomiędzy dwoma 

Zdradzisz jakie imiona dalibyście gdyby pojawił się syn? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Paula9696 napisał:

Zdradzisz jakie imiona dalibyście gdyby pojawił się syn? 

Nataniel albo Noe 🙂 nie wiem czy się podobają otoczeniu czy nie, ani czy są zbyt oklepane czy oryginalne ale nam się po prostu podobają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Dobrosułka napisał:

Tak jest tych imion duzo.  Zdrobnienia nieraz wychodza po urodzeniu i czasem nie maja nic wspolnego z imieniem 😄  

Mozliwe, ze to imie, ktore zachwyca lub odrzuca.  Troche to dziwne poniewaz znaczenie imienia jest lepsze niz wlasciwie kazde z czolowki.  

To czy coreczce spodoba sie czy nie to zalezy jaki bedzie miala charakter.  Jedni nie chca byc 10-ta Oliwia czy Ania, a inni jedyna Hiacynta.  Nie przwidzisz wiec wybieraz jakie najbardziej ci sie podoba poniewaz tak bedziesz ja nazywala przez wiele, wiele lat.

Dobrze jest dopasowac imie do nazwiska.  Nieraz mozna poczekac z wyborem ostatecznego imienia, az do porodu i zobaczyc, ktore imie pasuje.  

Ja popieram Nadzieje z obecnych wyborow 🙂 

Nie ostrze jakoś szczególnie na znaczenie. Ale co raz bardziej skłaniam się ku Nadziejce. Jasmin narazie spadła na trzecie miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×