Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Witam. Mam problem z synkiem. Jest karmiony naprzemiennie, raz pierś, raz butelka. (za długa historia, żeby tłumaczyć czemu nie sama pierś). Waga urodzeniowa 3600. Synek chce jesc co 2 godz, wszelkie próby wydłuzenia tego czasu kończą się strasznym płaczem, aż sie zanosi. Probowalam przepajać wodą, zmieniłam mleko na bebilon comfort- ponoć bardziej sycące.Niestety nie pomoglo. Aktualnie skończył 3 mies i waży 7,9kg. Pediatra mówi, że waga nie jest aż tak przerażająca, ale w ciągu 6 tyg przybrał 1,9 kg. A to za dużo. Zalecił aby zmniejszyc miarke mleka z 4 na 3. Maly zawsze wypijał 120ml/ 4 miarki. Teraz robie 3 i synek placze i nie chce pic tego mleka. Już nie wiem co mam robic, martwie sie, bo wyglada jak kluseczka. Macie jakies rady? dodam, ze mialam cukrzyce ciażowa i lekarz mowi ze metabolizm takich dzieci sie dopiero później normuje, ale jakos mnie to nie pociesza. Z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie każdy mnie uspokaja, że zacznie sie ruszać, to zgubi "nadmiar" i żeby go nie głodzić, chyba bede zmuszona zostac przy tych 4 miarkach. W sumie jest dluzszy niz podaja normy, bo zaczyna nosić ciuszki rozm 80. Moze to po prostu bedzie duży chłop. Dziekuje za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, monikaa23a napisał:

właśnie każdy mnie uspokaja, że zacznie sie ruszać, to zgubi "nadmiar" i żeby go nie głodzić, chyba bede zmuszona zostac przy tych 4 miarkach. W sumie jest dluzszy niz podaja normy, bo zaczyna nosić ciuszki rozm 80. Moze to po prostu bedzie duży chłop. Dziekuje za odp

Moja córka była wiecznie głodna jak była malutka.  Jaki ona miała apetyt, wypijała więcej mleka niż powinna i była pulchniutka. Później zaczela rosnąć. Dziś ma 5 lat i wygląda jak długonogi źrebak. Szczuplutką i wysoka jak na swój wiek. 

Dziecko z apetytem to nie problem, problemem jest dziecko które nie chce jeść. Wiem, przerobiłam. Mały się wyciągnie, zacznie rosnąć i wyszczupleje. Nie spotkałam się z tym by takim maleństwom zalecać ograniczenia w żywieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, monikaa23a napisał:

Witam. Mam problem z synkiem. Jest karmiony naprzemiennie, raz pierś, raz butelka. (za długa historia, żeby tłumaczyć czemu nie sama pierś). Waga urodzeniowa 3600. Synek chce jesc co 2 godz, wszelkie próby wydłuzenia tego czasu kończą się strasznym płaczem, aż sie zanosi. Probowalam przepajać wodą, zmieniłam mleko na bebilon comfort- ponoć bardziej sycące.Niestety nie pomoglo. Aktualnie skończył 3 mies i waży 7,9kg. Pediatra mówi, że waga nie jest aż tak przerażająca, ale w ciągu 6 tyg przybrał 1,9 kg. A to za dużo. Zalecił aby zmniejszyc miarke mleka z 4 na 3. Maly zawsze wypijał 120ml/ 4 miarki. Teraz robie 3 i synek placze i nie chce pic tego mleka. Już nie wiem co mam robic, martwie sie, bo wyglada jak kluseczka. Macie jakies rady? dodam, ze mialam cukrzyce ciażowa i lekarz mowi ze metabolizm takich dzieci sie dopiero później normuje, ale jakos mnie to nie pociesza. Z gory dziekuje

Miałam to samo. Głodna co półtora, dwie godziny. W jednym miesiącu przybrała 1500 g. Zaznaczę, że u mnie nie było żadnej cukrzycy ciążowej, żadnych leków, a dziecko waga urodzeniowa 4500 i żarłok. Tylko jedno mm dziennie, bo piersi nie nadążały z produkcją. 

Moja zgubiła wszystkie fałdki jak zaczęła tak porządnie chodzić, tak około roczku. Do tego przestałam ją za każdym razem karmić, tylko dałam łyżkę do ręki. Dużo bieganiny ze starszą siostrą i samodzielne jedzenie, gdzie sama już tak dużo nie zjadła (przy karmieniu cały talerz zupy, przy samodzielnym jedzeniu pół) i ją wyciągnęło. Jak twoje dziecko skończy 4 miesiące możesz zacząć rozszerzać dietę. Myślę, że wtedy nieco wyhamuje z wagą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×