Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
mama1995

Moja 10 letnia córka pisze ż jakimś mężczyzną na messenger, co mam zrobić?

Polecane posty

Dzisiaj normalnie czytałam i nagle na telefonie córki pojawiło się powiadomienie z Messengera, oczywiście nie przeglądam jej telefonu, po prostu telefon sam się podświetla gdy przychodzi powiadomienie. Zobaczyłam tam powiadomienie: buźkę 😘 od jakiegoś mężczyzny. Zaniepokoiło mnie to. Odblokowałam jej telefon i weszłam na Messengera, wiem że nie powinnam tak robić, ale to dla bezpieczeństwa córki. Były tam głównie wiadomości z jej koleżankami ze szkoły czy z rodziną, ale tego mężczyzny całkowicie nie kojarzyłam, ani z imienia i nazwiska ani z wyglądu. Weszłam w konwersację i wyglądała tak: (M - ten mężczyzna, C - moja córka)

M- hej ile masz lat

C - hej, 19

M - ja 34, mogę na ciebie mówić młoda?

C - tak

M - gdzie mieszkasz

C - województwo Swiętokrzyskie

M - ale tak dokładnie

C - nie powiem

M - Ok

i przestali pisać, kilka godzin później mężczyzna napisał:

M - Hej chcesz się spotkać ze mną?! jutro

M - Może w poniedziałek? Ja mieszkam w Podlaskim ale moge po ciebie przyjechać

M - Do ciebie

M - Jutro czy w poniedziałek?

M - Halo

M - 😍 halo młoda

M - 😘

Nie wiem dlaczego córka napisała że ma 19 lat...

Edytowano przez mama1995
Uzupełnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze. Powinnaś kontrolować to co robi 10 latka w sieci. A przede wszystkim kontrolować to z kim pisze i o czym pisze. Po drugie w messengerze jest opcja by zablokować wiadomości od nieznajomych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz z nią porozmawiac o tym, ze nigdy nie moze kłamać odnosnie swojego wieku i wytłumaczyć, po co by ten facet do niej przyjechal. Wytlumaczyc zagrozenia, jakie wynikaja  z rozmawiania z nieznajomymi w sieci, a tym bardziej ze spotykania sie z nimi (odpowiednio do jej wieku). No i zabronic robienia takich rzeczy. Zablokuj jej mozliwosc dodawania do znajomych przez osoby obce (znajomi znajomych na fejsie dalej beda mogli ja dodac), Otrzymywania wiadomosci od nienzajomych. I czemu ona ma w tym wieku tam konto? Mozna od 13 dopiero przeciez. Do komunikacji moze sluzyc whatsapp lub singnal. Przemysl media spolecznosciowe teraz, bo tak to sie wlasnie konczy niestety. Jako mama masz tez wręcz obowiązek kontrolowac jej aktywnosc w sieci, wiec naprawde nic nieodpowiedniego nie zrobilas. Powinnas sprawdzac z kim pisze, nie musisz czytac wiadomosci, jak na pierwszy rzut oka nie ma nic niepokojacego, tak jak teraz było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mama1995 napisał:

Dzisiaj normalnie czytałam i nagle na telefonie córki pojawiło się powiadomienie z Messengera, oczywiście nie przeglądam jej telefonu, po prostu telefon sam się podświetla gdy przychodzi powiadomienie. Zobaczyłam tam powiadomienie: buźkę 😘 od jakiegoś mężczyzny. Zaniepokoiło mnie to. Odblokowałam jej telefon i weszłam na Messengera, wiem że nie powinnam tak robić, ale to dla bezpieczeństwa córki. Były tam głównie wiadomości z jej koleżankami ze szkoły czy z rodziną, ale tego mężczyzny całkowicie nie kojarzyłam, ani z imienia i nazwiska ani z wyglądu. Weszłam w konwersację i wyglądała tak: (M - ten mężczyzna, C - moja córka)

M- hej ile masz lat

C - hej, 19

M - ja 34, mogę na ciebie mówić młoda?

C - tak

M - gdzie mieszkasz

C - województwo Swiętokrzyskie

M - ale tak dokładnie

C - nie powiem

M - Ok

i przestali pisać, kilka godzin później mężczyzna napisał:

M - Hej chcesz się spotkać ze mną?! jutro

M - Może w poniedziałek? Ja mieszkam w Podlaskim ale moge po ciebie przyjechać

M - Do ciebie

M - Jutro czy w poniedziałek?

M - Halo

M - 😍 halo młoda

M - 😘

Nie wiem dlaczego córka napisała że ma 19 lat...

Porozmawiaj z córką skąd zna faceta i czy to on odezwał się pierwszy czemu kłamie że  ma 19 lat itd  postrasz ją że  to przestępstwo  że facet może mieć problemy w ogóle  pisząc do niej bo jest  dzieckiem , lub odpisz do niego sama i usuń wiadomości  napisz że  tak naprawdę masz 10 lub 11 jeśli nadal będzie chciał się  spotkać zgłoś to na policję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie musisz porozmawiać z córką. W sensie przynajmniej dobrze że nie powiedziała gdzie DOKŁADNIE mieszka i oby kłamała co do tego spotkania.  

Chociaż sam fakt że kłamała w takiej sprawie i w ogóle kontynuowała rozmowę to jest złe. 

Musisz nadzorować córki telefon. Może i nie powinnaś przeglądać ale chyba w tym przypadku musisz. Ona ma dopiero 10 lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MłodaMama napisał:

Ewidentnie musisz porozmawiać z córką. W sensie przynajmniej dobrze że nie powiedziała gdzie DOKŁADNIE mieszka i oby kłamała co do tego spotkania.  

Chociaż sam fakt że kłamała w takiej sprawie i w ogóle kontynuowała rozmowę to jest złe. 

Musisz nadzorować córki telefon. Może i nie powinnaś przeglądać ale chyba w tym przypadku musisz. Ona ma dopiero 10 lat!

Wg mnie w tym wieku nie ma,że nie powinna przeglądać,a wręcz powinna. Wydaje mi się,że dzieci teraz są mniej ostrożne i mają mniej instynktu samozachowawczego. Wiele poważnych sytuacji traktują jak zabawę. I poza regularnymi rozmowami na temat niebezpieczeństwa w sieci dzieci trzeba sprawdzac. 

Moj syn ma 12 lat i ma założony w tel nadzór rodzicielski, z naszego telefonu możemy sprawdzić z kim pisze,na jakie strony wchodzi.  W komputerze tez mamy dostęp do czatu w grze i raz zdarzyło się,że trafiłam na czat gdzie przeklinał i miał zakaz komputera na miesiąc. 

 

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KateZRzeszowa napisał:

Wg mnie w tym wieku nie ma,że nie powinna przeglądać,a wręcz powinna. Wydaje mi się,że dzieci teraz są mniej ostrożne i mają mniej instynktu samozachowawczego. Wiele poważnych sytuacji traktują jak zabawę. I poza regularnymi rozmowami na temat niebezpieczeństwa w sieci dzieci trzeba sprawdzac.

Niekoniecznie mniej ostrożne, tylko teraz jest więcej możliwości wpakowania się w coś. W latach powiedzmy 90., taki typ nie miałby w ogóle możliwości zagadania dziewczynki. Mógłby to zrobić np. pod szkołą, czy na ulicy, jednak w większości przypadków obecność innych osób powstrzymywałaby go. Internet daje niestety pole do popisu takim typom.

Może córka nie miała nic złego na myśli, tylko chciała odpisać bo chciała być miła? Tak czy inaczej wg mnie powinnaś z nią porozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2021 o 01:02, Łysy 40 napisał:

Porozmawiaj z córką skąd zna faceta i czy to on odezwał się pierwszy czemu kłamie że  ma 19 lat itd  postrasz ją że  to przestępstwo  że facet może mieć problemy w ogóle  pisząc do niej bo jest  dzieckiem , lub odpisz do niego sama i usuń wiadomości  napisz że  tak naprawdę masz 10 lub 11 jeśli nadal będzie chciał się  spotkać zgłoś to na policję 

Rozmawiałam z nią na ten temat. Powiedziała mi, że to tylko dla zabawy, nie spotkałaby się z nim w realu i razem z koleżanką się tylko śmiały, bo jej koleżanka pisała z tym mężczyzną i chciały się razem pośmiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, mama1995 napisał:

Rozmawiałam z nią na ten temat. Powiedziała mi, że to tylko dla zabawy, nie spotkałaby się z nim w realu i razem z koleżanką się tylko śmiały, bo jej koleżanka pisała z tym mężczyzną i chciały się razem pośmiać.

To gość wydaje sie nie halo w takim razie. Podobaja mu sie mlodo wygladajace dziewczynki. Najczesciej da sie po profilu na fb ocenic czy to dziecko, czy dorosly. A jak ma swoje zdjecie to juz w ogole bez problemu... 10latka nie zrobi z siebie doroslej dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zabawa totalnie niebezpieczna i szkodliwa. Porozmawiaj z nia, czy ona chcialaby byc tak oszukiwana przez kogos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×