Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Monikaw12

Dziecko 17 miesięcy

Polecane posty

Witam . Moj syn ma 17 miesięcy.  Od kilku tygodni bardzo slabo spi w nocy.  Niedawno wyszła mu 3 dolna . Idzie spać o 21 pierwsza pobudka jest o 1 w nocy nieraz nawet prędzej.  Ciężko jest mu zasnąć po przebudzeniu płacze,  kręci się w łóżeczku, ciągnie za uszy . Juz sama nie wiem co jest powodem . Potrafi nie spac 2h dopiero jak dostanie mleko to zaśnie.  Wydaje mi się ze nie wybudza go głód ponieważ w dzień je bardzo ladne.  Chciałam zrezygnować z karmien w nocy ale woda nie da się oszukać.  Czy są jakieś inne sposoby aby dziecko juz nie jadło w nocy? Dodam że kiedyś spal lepiej z jedną pobudka około 4-5 na mleko . Co może być powodem takiego snu ? Czy to kiedyś minie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dawałabym mleka w żadnym wypadku. Jeżeli nie wyszły jeszcze wszystkie zęby to być może idą następne. Pamietam, że końcówka (w sensie tylne zęby) bardzo bolały mojego syna, mało tego jedynie przy nich potrafił mieć nawet gorączkę. Zmierz temperaturę jak się obudzi, posmaruj może dziąsła czymś przeciwbólowym ale jeżeli chcesz w końcu spać w nocy to nie dawaj mleka. Najwyżej woda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Agul napisał:

Nie dawałabym mleka w żadnym wypadku. Jeżeli nie wyszły jeszcze wszystkie zęby to być może idą następne. Pamietam, że końcówka (w sensie tylne zęby) bardzo bolały mojego syna, mało tego jedynie przy nich potrafił mieć nawet gorączkę. Zmierz temperaturę jak się obudzi, posmaruj może dziąsła czymś przeciwbólowym ale jeżeli chcesz w końcu spać w nocy to nie dawaj mleka. Najwyżej woda. 

Woda nie da się oszukać.  Ile czasu moze to potrwać? Jak nie dostanie mleka to nie będzie się budzil w nocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to trwać, aż wyjdą zęby jeżeli to one mu dokuczają. Żeby przespać noce nie możesz karmić dziecka. Mój w wieku 9 miesięcy miał „szlaban” na karmienie nocne i po 2-3 dniach przysypiał całe noce bez pobudki, a jedyne co robiłam to brałam go do siebie i przytulałam żeby spokojnie usnął. Jeżeli nic nie zrobisz w środku nocy to będzie płakał bo będzie się bał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Agul napisał:

Może to trwać, aż wyjdą zęby jeżeli to one mu dokuczają. Żeby przespać noce nie możesz karmić dziecka. Mój w wieku 9 miesięcy miał „szlaban” na karmienie nocne i po 2-3 dniach przysypiał całe noce bez pobudki, a jedyne co robiłam to brałam go do siebie i przytulałam żeby spokojnie usnął. Jeżeli nic nie zrobisz w środku nocy to będzie płakał bo będzie się bał. 

Moj syn spi u siebie w łóżeczku.  Jak go wezmę na ręce to krzyczy jeszcze bardziej bo chce mleko . I potrafi 2h nie spac . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Dobrosułka napisał:

Napisalas, ze ciagnie za uszy, moze ma zapalenie ucha?  Czy ma goraczke?  

Nie ma gorączki.  Zapalenia ucha też nie bo spr u pediatry . Martwi mnie to bo nie wiem jak mam go oduczyc jedzenia w nocy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektóre dzieci ciągnąć za uszy łagodzą ból związany z wychodzeniem zębów. Akurat moje dzieciaki nie budziły się długo na nocne karmienie i szybko przesypiały całe noce. Ale wydaje mi się że najważniejsza konsekwencja. Przemęczyć się tydzień i oszukiwać go ta woda przytulać głaskać itp aż się nauczy ze w nocy się nie je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Monikaw12 napisał:

Woda nie da się oszukać.  Ile czasu moze to potrwać? Jak nie dostanie mleka to nie będzie się budzil w nocy?

Pytanie, co je na kolacje i ile. Kolacja powinna byc syta, zeby go glod nie bydzil. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lolka1975 napisał:

Pytanie, co je na kolacje i ile. Kolacja powinna byc syta, zeby go glod nie bydzil. 

Różnie.  Najczęściej coś z obiadu,  kanapkę z szyneczka,  paroweczki , kaszkę mannę,  placki owsiane z bananem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja daję jesc jeśli obudzi się głodny. 18m.

U nas wychodzi już ost piątka i jeśli ma się uspokoic przy mleku to dostanie mleko be wzgl na godzinę,  nigdy nie przetrzymywałam/nie oszukiwałam wodą, świat się nie zawali jak zje więcej jednego dnia (normalnie nie budzi sie w nocy na jedzenie) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AGNlESZKA napisał:

A ja daję jesc jeśli obudzi się głodny. 18m.

U nas wychodzi już ost piątka i jeśli ma się uspokoic przy mleku to dostanie mleko be wzgl na godzinę,  nigdy nie przetrzymywałam/nie oszukiwałam wodą, świat się nie zawali jak zje więcej jednego dnia (normalnie nie budzi sie w nocy na jedzenie) 

Ja tak robilam i popsulam corce zeby. Dzieciom nie daje sie mleka czy czegokolwiek oprocz wody po to by nie dostaly prochnicy. Jasne, jak to.jest raz od wielkiego dzwonu to nic sie nie stanie, jednak jezeli stanie sie nawykiem to problemy murowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AgsAgsAgs napisał:

Ja tak robilam i popsulam corce zeby. Dzieciom nie daje sie mleka czy czegokolwiek oprocz wody po to by nie dostaly prochnicy. Jasne, jak to.jest raz od wielkiego dzwonu to nic sie nie stanie, jednak jezeli stanie sie nawykiem to problemy murowane.

Może Twoja córka po prostu ma słabe zęby.  My od pojawienia się 1ząbka (4m) chodzimy co pół roku na rewizje i wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×