Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość125

Wyjście że szpitala na żądanie

Polecane posty

Witam. Czy jest możliwość wyjścia ze szpitala po porodzie następnego dnia albo nawet tego samego (samej mamy)? A dziecko odwiedzać i odebrać jak będzie miało wypis. Możliwe że nie będę miała opieki do starszej córeczki i niestety będę musiała się wypisać szybciej żeby się nią zająć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty możesz wyjść w każdej chwili na własne żądanie. Dziecko musi mieć skończone dwie doby i odpowiednio niską bilirubinę 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziecka nie chce wypisywać na żądanie. Chciałabym żeby zostało na obserwacji. Tak będzie bezpieczniej w razie jakiś komplikacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość, ale postaraj się jednak zapewnić opiekę bo i tak nie wiadomo ile będzie trwał sam poród, nawet jeżeli będzie bez komplikacji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2021 o 21:31, Gość125 napisał:Możliwe że nie będę miała opieki do starszej córeczki i niestety będę musiała się wypisać szybciej żeby się nią zająć. 

Jezu dziewczyno poród to nie jest przecież kaszka z mleczkiem, to jest utrata krwi, obniżone ciśnienie to jest bardzo ryzykowne.

nawet jeśli będziesz się czuła w miarę dobrze to w żadnym wypadku nie powinnaś zostawać sama z dzieckiem. Co będzie jeśli będzie ci słabo? Albo będziesz musiała dowieźć pokarm do szpitala?

Naprawdę nie masz żadnej rodziny, koleżanek? kogokolwiek kto by ci pomógł w tej sytuacji??? I zabrał małą do siebie na parę dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na czas porodu, odwiedzin, żeby odpocząć mam pomoc. Żebym nie była sama po wyjściu też. Jednak podjęcie się opieki kilka dni nie bardzo. Chyba że innego wyjścia nie będzie (komplikacje itp) to wtedy zostanie. Ale pytałam o coś innego więc wolalabym nie schodzić z tematu :). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wielu krajach wychodzi się że szpitala parę godzin po porodzie a nie leży na oddziale 3 doby jak w Polsce.

Nie wiem jak jest w "twoim" szpitalu ale u nas nie ma żadnych odwiedzin. Jak już wyjdziesz do domu będziesz mogła odwiedzać noworodka? A poza tym taki maluszek je na żądanie więc będzie cie potrzebował, chyba że nie zamierzasz karmić piersią. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Annn2020 napisał:

W wielu krajach wychodzi się że szpitala parę godzin po porodzie a nie leży na oddziale 3 doby jak w Polsce. 

Tak ale to wynika z oszczędności i cięcia kosztów a nie z troski o bezpieczeństwo kobiety. Poza tym ta kobieta nie jest wtedy sama w domu, tylko pod opieką rodziny. 
zakładam że tu rodziny nie ma skoro nie ma się komu zająć starszym dzieckiem. 

Tak jak napisałaś trzeba się liczyć z tym że nie będzie możliwości wejścia z powrotem na oddział, moja znajoma właśnie pojechała do szpitala żeby być z dzieckiem na oddziale… bo potem by już nie weszła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę jak jest u nas z odwiedzinami. Najbardziej mi jednak chodzi czy można wyjść na żądanie a dziecko zostawić na obserwacji. Wiem że personel nie będzie zadowolony ale czy nie będzie z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Gość125 napisał:

Zobaczę jak jest u nas z odwiedzinami. Najbardziej mi jednak chodzi czy można wyjść na żądanie a dziecko zostawić na obserwacji. Wiem że personel nie będzie zadowolony ale czy nie będzie z tym problemu.

Jesteś wolnym człowiekiem i nikt cie nie zmusi do przebywania w szpitalu wbrew twojej woli. Po porodzie ty i dziecko to już dwie osobne jednostki i to że Ty wyjdziesz do domu nie oznacza że musisz zabrać dziecko. Mamy wczesniakow też nie leżą na oddziale po kilka miesięcy jak ich maluchy. Z tymi odwiedzinami może być jednak ciężko. Kilka dni temu przebywałam z dwulatka na oddziale dziecięcym i jak już weszłam na oddzial to nie mogłam go opuszczać aż do wyjścia dziecka że szpitala. Nawet rzeczy mąż podawał że tak powiem przez dziurę w drzwiach Nikt też nie mógł dziecka odwiedzić. Wszystko przez covid. Na twoim miejscu liczyłabym się jednak z tym że mogą cie nie wypuścić do domu z powodu różnych komplikacji poporodowych czego oczywiście ci nie życzę. Na taką okoliczność są jeszcze pogotowia opiekuńcze które mogą się wtedy zająć starszym dzieckiem. A najłatwiej chyba będzie jak zadzwonisz do szpitala i zapytasz. W moim szpitalu po porodzie jeśli dziecko jest zdrowe cały czas jest z matką i przy matce też jest kapane, ma robione badania itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby naprawdę było źle po porodzie to opiekę będę miała dla córki. Ale jak będzie wszystko dobrze to jednak lepiej by było żebym szybciej wróciła. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chodzi o brak opieki czy raczej o strach, że córka będzie tęsknić za Tobą? To tylko dwie doby od porodu. Raz już to przeszłaś to chyba wiesz, że srednio da się w ogóle chodzić wtedy, a co dopiero zajmowac się starszym i jeździć w odwiedziny do noworodka w szpitalu. To wręcz niebezpieczne dla Twojego zdrowia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×