Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Kakao

Co zrobić gdy córka ma problemy w nauce?

Polecane posty

Córka ma 11 lat. Bardzo słabo się uczy. Pomimo tego że uczy się dużo dostaje prawie same dostateczne. Córka ma coraz mniej chęci i sił. Dawniej uczyła się sama z siebie a teraz trzeba ją zmuszać żeby się uczyła. Jeśli się uczy dużo to dostateczny dostanie z każdego przedmiotu. Natomiast inaczej dostaje dwa lub jeden. Od 4 klasy nigdy za nic nie dostała 5 albo nawet 4. Ma opinie z poradni fragment wygląda tak : W wyniku przeprowadzonego badania psychologicznego stwierdza się rozwój umysłowy w granicach inteligencji niższej niż przeciętna. Rozwój funkcji poznawczych jest nieharmonijny. Najsłabiej rozwinięte są wyobraźnia i wizualizacja przestrzenna umiejętność organizowania materiału wzrokowego w większe całości oraz analiza i synteza materiału wzrokowego. Wyżej wymienione zdolności przyjmują bardzo niski poziom rozwoju. Rozwój niższy niż przeciętny przyjmuje trwałość pamięci werbalnej oraz rozumowanie arytmetyczne. W normie wiekowej rozwinięte są zdolności językowe spostrzegawczość wiadomości rozumienie norm i zasad społecznych myślenie przyczynowo skutkowe w oparciu o materiał graficzny zdolność do abstrahowania oraz tempo uczenia się wzrokowo ruchowego. Oczywiście nauczyciele nie stosują się do zaleceń które są zawarte również w opinii i twierdzą że nie mają takiego obowiązku. Córka chodziła na korepetycje ale nic nie pomogły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sadze ze nalezy zastosowac w systemie wychowawczym w rodzinie  system motywacyjny. Nagradzac  ja  gdy tylko sprosta waszym oczekiwaniom w jakiejkolwiek dziedzinie.Nagroda to wasz stosunek do jej wysilku.Njazcesciej jest to wyrazenie slowne uznania.genralnie psychologia behaviousrdalna wyparacowal system 4:1   nagrod i kar.a wiec w ciagu dnia system pochwal powinien byc 4x wiekszy niz system okazywania dezaprobaty.

Dziecko nalezy chwalic gdy cos mu sie uda wykonac pozytywnie.Chwalic i chwalic ! To droga do sukcesu i aby sie dobrze rozwijalo.Raz na dzien okazac dezaprobate aby jej obraz samej siebie nie uklegl zachwianiu ale system 4 nagrody  1 dezaprobata na dzien dobrze sie sprawdza ! i daje szanse na poprawny rozwoj 

Mam wrazenie ze w szkole nauczyciele sa malo wykwalifikowani  bo majac taki przypadek powinni szczegolnie poswiecic jej wiecej uwagi.Ja bym zmienil szkole  bo tu ewidentnie widac ze oni ja "doluja"  a wiec hamuja jej rozwoj ! 

Na pewno mozesz ty jako matka i jej rodzina starac sie rekompensowac wady systemu szkolnictwa w PiSlandzie  poprzez poswiecanie jenwiecej uwagi i okazywanie "zyczliwosci" 

Edytowano przez Mariner0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mozesz  i powinnas ty jako matka i jej rodzina starac sie rekompensowac wady systemu szkolnictwa w PiSlandzie  poprzez poswiecanie jej wiecej uwagi i okazywanie "zyczliwosci" , ciepla  i wszelkich form uznania ! Dziecko czuje wtedy wsparcie z twojej strony  i lepiej reaguje na "ciosy" jakie na nia spadaja ze strony nauczycieli ! Pamietaj jednak aby nie przesadzac z pochwalami 4:1 to zdrowa zasada gwarantujaca parwidlowy rozwoj , pomimo PiSuarowego  systemu szkolnictwa ! To pokolenie jest juz stracone bo chorzy umyslowo ludzie zawsze beda zatruwali  mlodziez ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, juz nowy nick zalozylas?? Ty z tym swoim uposledzeniem co chwila zaklafasz ten sam temat. Czas na leki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może niech więcej czyta... to chyba dobrze wpływa na wyobraźnię i wizualizacje, ale jakieś ćwiczenia które rozwiną prawą półkule mózgu (?) widzę, że w necie jest sporo ćwiczeń na wyobraźnię przestrzenną...

 

Edytowano przez marawstala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że nie wszystkie dzieci uczą się wzorowo. Ja byłam zawsze 3-wym dzieckiem j nikomu to nie przeszkadzało. Nie każde dziecko musi być wybitnie zdolne. Może to przymuszanie do lepszych ocen ja demotywuja bo ona wie że lepiej nie da rady. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×