Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Dziewczyna_38

Związek a dzieci

Polecane posty

Czy zakonczyc  związek w którym  są dzieci  tylko  dlatego że facet nie chce ślubu  a mi na tym  zależy? Czy jest to powód do rozstania czy nie? Mamy małe dzieci.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Dziewczyna_38 napisał:

Czy zakonczyc  związek w którym  są dzieci  tylko  dlatego że facet nie chce ślubu  a mi na tym  zależy? Czy jest to powód do rozstania czy nie? Mamy małe dzieci.  

Ja zaczęłabym od rozmowy o pieniądzach, podziale obowiązków i dzieciach zanim bym z mężczyzną zaszła w ciąże. To są normalne rozmowy dwóch dorosłych ludzi i nie wiem dlaczego kobiety boją się zapytać. Mleko się jednak rozlało.

Czy bym odeszła od kogoś kto nie chce ślubu? Nie wiem. Najpierw bym zapytała dlaczego bo powody mogą być prozaiczne np. ty chcesz wesela a on nie chce wyrzucać pieniędzy na coś co nie zwróci się w kopertach:)

Myślę że mając dzieci ( liczba mnoga) bym nie odeszła tylko z tego powodu. Choćby dlatego że dzieciata panna nie jest pożądanym towarem na rynku matrymonialnym więc kawalerzy nie będą walić drzwiami i oknami. Zostałabym z tym facetem w konkubinacie i pilnowała swoich interesów np. nie remontowała mieszkania które nie jest moje, nie dokładała do samochodu który mój nie jest itd.  No ale dla mnie ślub to jedynie formalność i uregulowanie kwestii prawnych-nic ponad to.

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiliśmy.  Mamy raczej wszystko  prawnie uregulowane oprocz nazwiska oczywiście.  Więc nie ma problemu.  Problem w tym że oboje chcieliśmy ślubu.  Tylko  że jemu zajmuje to juz 4 lata zwykle oświadczenie się.  Ja chce tylko usc. A on chce więcej niż to wiec nadal czekam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć. Niszczyć rodzinę bo nie ma ślubu? Czemu nie myślałaś o tym wcześniej? Czemu rodziłaś mu dzieci bez ślubu, zamiast najpierw wziąć ten cywilny? Trudna sytuacja. Ja nie mam dzieci i nie chcę, a mój mąż bez problemu wziął ze mną ślub cywilny. Kościelnego oboje nie chcemy bo nie wierzymy. Wg mnie on Cie nie kocha. Jest z Tobą dla dzieci. Co to za problem iść do urzędu na 15 minut?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Dziewczyna_38 napisał:

Problem w tym że oboje chcieliśmy ślubu. 

Nie, problem w tym ze ty chcesz ślubu a on nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Bimba napisał:

Nie, problem w tym ze ty chcesz ślubu a on nie chce.

Ale dlaczego nie chciałaby  tego slubu? Co to dla niego  zmieni? Dla niego  nic. A dla mnie dużo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, serduszko7 napisał:

Ciężko powiedzieć. Niszczyć rodzinę bo nie ma ślubu? Czemu nie myślałaś o tym wcześniej? Czemu rodziłaś mu dzieci bez ślubu, zamiast najpierw wziąć ten cywilny? Trudna sytuacja. Ja nie mam dzieci i nie chcę, a mój mąż bez problemu wziął ze mną ślub cywilny. Kościelnego oboje nie chcemy bo nie wierzymy. Wg mnie on Cie nie kocha. Jest z Tobą dla dzieci. Co to za problem iść do urzędu na 15 minut?

 myślałam o ślubie wcześniej.  Oboje jesteśmy nie wierzący więc ślub nie był mam potrzebny od zaraz.. Ale jak ale 1wsza córka  urodziła to mówi że kupil pierscionek ale często się kłócilismy wtedy bo wszystko się zmieniło wyraz z pojawieniem dziecka wiadomo. No i ten pierścionek sobie leżał.  Dał go córce jak była starsza żeby mi dała jako jej prezent na Dzień matki . Zapytac się go czy mnie kocha? Mimo że mi to mówi i całuje itd? Nie rozumiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dziewczyna_38 napisał:
8 godzin temu, Bimba napisał:

Nie, problem w tym ze ty chcesz ślubu a on nie chce.

Ale dlaczego nie chciałaby  tego slubu? Co to dla niego  zmieni? Dla niego  nic. A dla mnie dużo. 

Nie wiem dlaczego nie chce, ale nie chce. 

Jakby chciał to już byłabyś po ślubie zamiast wysłuchiwać kolejnych wykrętów. 

Dla niego ślub zmienia dużo tak samo jak dla ciebie.

Może po prostu chce się czuć wolny, mieć świadomość że może odejść w każdej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dziewczyna_38 napisał:

 myślałam o ślubie wcześniej.  Oboje jesteśmy nie wierzący więc ślub nie był mam potrzebny od zaraz.. Ale jak ale 1wsza córka  urodziła to mówi że kupil pierscionek ale często się kłócilismy wtedy bo wszystko się zmieniło wyraz z pojawieniem dziecka wiadomo. No i ten pierścionek sobie leżał.  Dał go córce jak była starsza żeby mi dała jako jej prezent na Dzień matki . Zapytac się go czy mnie kocha? Mimo że mi to mówi i całuje itd? Nie rozumiem. 

Wiesz...są też mężczyźni niedomyślni w pewnych kwestiach. Ja bym podjęła decyzję za niego:

"Kochanie chce abyśmy w 2022 w końcu sformalizowali nasz związek w USC. To kiedy ci pasuje? Maj może być?"

Ja sama jestem w związku na "kocią łapę" i nie słuchaj, że jakby cię kochał to już byś była po ślubie... Powodów do zwlekania może być multum i mogą wcale nie dotyczyć waszej relacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Bimba napisał:

Nie wiem dlaczego nie chce, ale nie chce. 

Jakby chciał to już byłabyś po ślubie zamiast wysłuchiwać kolejnych wykrętów. 

Dla niego ślub zmienia dużo tak samo jak dla ciebie.

Może po prostu chce się czuć wolny, mieć świadomość że może odejść w każdej chwili.

A może Autorka za mocno teraz ciśnie  z tematem, a on nie chce tego robić z przymusu. Facet może chce zrobić niespodziankę z oswiadczynami a ona ciśnie i ciśnie. Druga opcja że facetowi jest dobrze jak jest, ma zapewne wikt i opierunek, plus seks a przy tym wolność i swobodę to co ma zmieniać, wie że autorka tak hop siup nie odejdzie gdy dzieci są jeszcze małe, bo najzwyczajniej bedzie jej ciężko samej z dziećmi, no chyba że facet z tych nic nierobiących w domu i przy dzieciach to w sumie może wyjść to na lepsze, ale obstawiam, ze jednak nie. Trzecia opcja że facet ma głęboko gdzieś legalizację związku i może boi się ze autorka po slubie zrobi się bardziej pewna w związku, czytaj wymagająca i roszczeniowa i woli zostać w takim układzie jaki jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×