Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
britney_cobain

Jest 2022 a ja dalej jestem uzależniona od słodyczy

Polecane posty

Dzisiaj znowu przy okazji bycia w sklepie żeby kupić sobie 2 jogurty greckie i pieczywo chrupkie kupiłam sobie czekoladę Milkę Yoghurt, Snickersa, białego Twixa i batona knopers. Zjadłam wszystko delektując się tym jakby to była ambrozja i jedyne źródło szczęścia w moim życiu. Do tego zjadłam jeszcze 2 pierniki i kawałek tortu które mama przyniosła z cukierni w której pracuje. Od dzieciństwa byłam fat albo skinny fat, mam najwięcej tłuszczu w obrębie brzucha i boczków. Obecnie przy wzroście 157cm ważę 49-50kg (chodzę na siłownię od listopada i nabrałam masy mięśniowej ale nie mogę się opanować z zajadaniem swoich uczuć, wcześniej ważyłam 47kg. W 2020 ważyłam rekordowo najwięcej 53kg a potem schudłam będąc na restrykcyjnej diecie, bo za cholerę nie mogę znaleźć balansu- albo się głodzę albo jem na potęgę. Nawet się przejadam zdrową żywnością. Mam IBS od 2019 roku. Generalnie mam zawsze niski cukier nawet po posiłku, dzisiaj właśnie poczułam ten brak energii i znużenie i obżarłam się tymi słodyczami, a teraz mam spuchnięty brzuch i poczucie winy. Moje całe życie to praktycznie tylko myślenie o jedzeniu i o słodyczach, planowanie diet i napady obżarstwa słodyczami. Chcę nareszcie schudnąć z tego cholernego brzucha i wyglądać dobrze w durnych crop topach  Ktoś z podobnymi doświadczeniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Gość888 napisał:

Autorko nie zrobiło Ci się niedobrze po takiej ilości słodkiego?

Nie, nigdy nie jest mi niedobrze po zjedzeniu dużej ilości słodyczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, britney_cobain napisał:

Nie, nigdy nie jest mi niedobrze po zjedzeniu dużej ilości słodyczy

Ale mimo pożerania takiej ilości slodyczy wagę masz właściwą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, MamaMai napisał:

Ale mimo pożerania takiej ilości slodyczy wagę masz właściwą. 

No udaje mi się. Wcześnej byłam na granicy nadwagi, ale jak mówię, zaczęłam ćwiczyć i pilnować kalorie, zdarzają się dni gdzie jem bardzo mało bo chcę skurczyć żołądek i zrobić organizmowi "detox" od trawienia. Moim jedynym problemem i kompleksem od dzieciństwa jest tłuszcz w brzuchu i boczki od spożywania dużej ilości węglowodanów i słodyczy. Teraz moja dieta jest zdominowana przez warzywa, owoce,  jem jogurty naturalne, greckie, raz na jakiś czas schabowego i zrazika u babci. Jako dziecko jadłam to co rodzice czyli dużo makaronów i białego pieczywa, uwielbiam kluchy i węglowodany. Mój głód na słodycze nigdy nie mija. Od zawsze tylko próby przejścia na odwyk, chwilowe odzwyczajenie się, a potem znowu powrót do starych nawyków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może poczytaj sobie o złym wpływie cukru na zdrowie. Ja kiedyś jadłam bardzo dużo słodyczy, ostatnio na miesiąc całkowicie odstawiłam. A teraz jem czasami. Przetłumacz sobie, że to tylko puste kalorie, na dodatek podobno cukier ma w sobie metale ciężkie, nie dość że uzależnia to powoduje szybsze starzenie się organizmu i nawet choroby psychiczne, bo wpływa na układ nerwowy. Nie warto go jeść. A jak już to mało. Ale cię rozumiem, bo też jestem uzależniona ale nie jem go w takich ilościach;p

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dla Ciebie jedna rade, staraj się robić zdrowe słodycze w domu, jest tyle fajnych przepisów.. cukier zastąp inna zdrowsza forma.. łatwo pójść do sklepu i kupic a trudniej zrobić samemu.. twoja decyzja i twój wybór 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×