Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
midzi

Czy są tutaj osoby które dokonały wazektomii ewentualnie znają kogoś takiego ?

Polecane posty

Witam

 

Pytam o to, ponieważ bardzo mocno myślę o wykonaniu tego zabiegu na sobie, koszt jest niewielki (bardzo szybko się zwraca, bo nie trzeba kupować prezerwatyw a kobieta tabletek) no a daje dużo spokoju. Mam 23 lata i mam stała partnerkę, nie planuje posiadania dzieci, zresztą nawet ich nie lubię. Bardzo natomiast lubię kochać się ze swoją dziewczyną, ona bierze tabletki a ja nakładam prezerwatywę, teoretycznie jesteśmy zabezpieczeni w 100% jednak wiadomo jak to jest, prezerwatywa może pęknąć (na szczęście nigdy nam się to nie zdarzyło) no a co do tabletek to ja nigdy nie mogę być w 100% pewien że moja dziewczyna je bierze, wiadomo trzeba mieć zaufanie, ale różnie z takimi rzeczami bywa, czasami wcale nie musi specjalnie zapomnieć, może zapomnieć bo np była za bardzo zmęczona, więc widać jak to potrafi być. No w każdym bądź razie wazektomia ma również korzyści dla kobiety, bo nie musi brać tabletek antykoncepcyjnych i niszczyć swojego zdrowia. Ja jednak chciałbym się dowiedzieć od osób które wykonały ten zabieg jak on wpłynął na jakość stosunków ? Pogorszyły się, polepszyły a może bez żadnych istotnych zmian tak jak nigdy by tego zabiegu nie dokonali ? Dla mnie to ważne, bo czerpanie przyjemności z seksu to rzecz nadrzędna, teoretycznie jakość stosunków powinna się poprawić, m.in. dlatego że nie będę musiał mieć prezerwatywy, no chyba że coś wtedy z hormonami może się dziać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lex napisał:

ty tutaj już byles cos kojarze. jeszcze nie zrobiles czy lekarz pogonil?

Nie, nie było mnie tutaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem tydzień po zabiegu ale mam 45 lat i dwòjkę pociech. Podobnie jak ty nigdy nie lubiłem dzieci dopóki nie doczekałem się swoich. Zabieg w twoim wieku jest co najmniej nierozsądny. A jak spotkasz kobietę zakochacie się w sobie ona będzie chciała zostać matką a ty nie będziesz mógł? 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Bardzo_fajny_facet napisał:

Jestem tydzień po zabiegu ale mam 45 lat i dwòjkę pociech. Podobnie jak ty nigdy nie lubiłem dzieci dopóki nie doczekałem się swoich. Zabieg w twoim wieku jest co najmniej nierozsądny. A jak spotkasz kobietę zakochacie się w sobie ona będzie chciała zostać matką a ty nie będziesz mógł? 

Obawiam się, że moja niechęć do posiadania dzieci jest dużo wyższa, niż miłość do jakiekolwiek kobiety. Wolałbym już rozstać się z ukochaną w takiej sytuacji, niż być z nią nadal pod warunkiem posiadania dzieci co uważam za ujemna korzyść. Dla mnie dzieci to wieczne obowiązki i wyrzeczenia, nie wyobrażam sobie ich posiadania nawet w najgorszych koszmarach. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, midzi napisał:

Obawiam się, że moja niechęć do posiadania dzieci jest dużo wyższa, niż miłość do jakiekolwiek kobiety. Wolałbym już rozstać się z ukochaną w takiej sytuacji, niż być z nią nadal pod warunkiem posiadania dzieci co uważam za ujemna korzyść. Dla mnie dzieci to wieczne obowiązki i wyrzeczenia, nie wyobrażam sobie ich posiadania nawet w najgorszych koszmarach. 

Jak tak to rób. Jak masz być złym ojcem to pewnie. 

No to masz właściwie dwie metody

Klasyczną zamknięcie na głucho.

Kanadyjska z jednym końcem otwartym.

Ja się zbierałem rok, tydzień po zabiegu wszystko działa jak należy, badania za około 8-12 tygodni.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lex napisał:

wiesz ze wazektomia w PL jest nielegalna i lekarzowi grożą konsekwencje za takie akcje? jak waze robi ktos kto ma dzieci i juz nie chce wiecej to lekarz jest spokojny o przyszlosc. Jak przyjdzie 20parolatek  z prośbą by go ubezpłodnić trwale to widzi oczami wyobraźni policje ktora wchodzi do jego rozpasanej kliniki i zajmuje całą dokumentacje lekarską, by wyszukac wszystkie przypadku kolesi w wieku przed i w produkcyjnym. Potem zbierają na niego kwity z ostatnich 10lat i idzie pierdziec w pasiaki na kolejne 10lat a klinika idzie pod mlotek. Zatem moim zdaniem nikt Ci tego nie wykona.

Po pierwsze nie znalazłem nigdzie artykułu który by mówił że wazektomia w Polsce jest nielegalna, oczywiście gdyby kobiety chciały podwiązać sobie jajowody to w Polsce tego nie zrobią, bo rzeczywiście nie mogą, ale co do wazektomii raczej nie ma przeciwwskazań, byłoby to zresztą dziwne, ponieważ nawet tutaj wypowiada się osoba która dokonała wazektomii, mam rozumieć że klinika która wykonała ten zabieg popełniła przestępstwo ? Po drugie jeżeli ma Pan rację i w Polsce nie uda mi się tego zabiegu zrobić, to bez najmniejszych problemów zrobię go w Czechach, tam bez problemu tego typu zabiegi wykonują od ręki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest legalna bo jest to metoda odwracalna (w teorii) chociaż rewazektomia jest bardzo droga. Nielegalne jest podwiązanie jajowodów u kobiety.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bardzo_fajny_facet napisał:

Jestem tydzień po zabiegu ale mam 45 lat i dwòjkę pociech. Podobnie jak ty nigdy nie lubiłem dzieci dopóki nie doczekałem się swoich. Zabieg w twoim wieku jest co najmniej nierozsądny. A jak spotkasz kobietę zakochacie się w sobie ona będzie chciała zostać matką a ty nie będziesz mógł? 

Jak znam zaradność naszych pań to ona zostanie nią i powie, że to jego 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2022 o 15:12, midzi napisał:

Witam

 

Pytam o to, ponieważ bardzo mocno myślę o wykonaniu tego zabiegu na sobie, koszt jest niewielki (bardzo szybko się zwraca, bo nie trzeba kupować prezerwatyw a kobieta tabletek) no a daje dużo spokoju. Mam 23 lata i mam stała partnerkę, nie planuje posiadania dzieci, zresztą nawet ich nie lubię. Bardzo natomiast lubię kochać się ze swoją dziewczyną, ona bierze tabletki a ja nakładam prezerwatywę, teoretycznie jesteśmy zabezpieczeni w 100% jednak wiadomo jak to jest, prezerwatywa może pęknąć (na szczęście nigdy nam się to nie zdarzyło) no a co do tabletek to ja nigdy nie mogę być w 100% pewien że moja dziewczyna je bierze, wiadomo trzeba mieć zaufanie, ale różnie z takimi rzeczami bywa, czasami wcale nie musi specjalnie zapomnieć, może zapomnieć bo np była za bardzo zmęczona, więc widać jak to potrafi być. No w każdym bądź razie wazektomia ma również korzyści dla kobiety, bo nie musi brać tabletek antykoncepcyjnych i niszczyć swojego zdrowia. Ja jednak chciałbym się dowiedzieć od osób które wykonały ten zabieg jak on wpłynął na jakość stosunków ? Pogorszyły się, polepszyły a może bez żadnych istotnych zmian tak jak nigdy by tego zabiegu nie dokonali ? Dla mnie to ważne, bo czerpanie przyjemności z seksu to rzecz nadrzędna, teoretycznie jakość stosunków powinna się poprawić, m.in. dlatego że nie będę musiał mieć prezerwatywy, no chyba że coś wtedy z hormonami może się dziać.

Jestem rok po zabiegu met kanadyjską i wszystko jest ok jeśli chodzi o jakoś seksu po zabiegu jest żajebi**ie bo nie musisz się stresować wpadką i po finale w środku możesz dalej jechać:) co do pytania to w klinice w której robiłem(Katowice) lekarz kwalifikuje Cię przed zabiegiem i wymagane było skończone 30 lat lub posiadanie juz dzieci i świadoma pisemna decyzja że już niechcesz mieć wiecej potomstwa bądź u któregos z partnerów są jakieś przeciwskazania zdrowotne.. Padło nawet pytanie czy oddałeś nasienie do banku ( bo wtedy jedak nie jesteś pewny ze nie chcesz dzieci). Istnieje rewazektomia ale jest droga i tylko kilka % szans na powodzenie dużo letwiejsze jest pobranie plemników z jądra poprzez biopsje..wiec w Twoim przypadku lekarz w PL raczej Cie nie zakwalifikuje do zabiegu chyba że posmarujesz pod stołem 🤣 ale życzę powodzenia może gdzieś sie uda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LoveSexOrgasm napisał:

Wazektomia to najlepsza antykoncepcja, ale facet musi byc juz naprawde pewny ze nie chce miec dzieci, no i oczywiscie jego partnerka tez.

 

W 1000% się zgadzam. Dlatego autor w tym wieku ma mała szanse że lekarz to zrobi bez przesłanek zdrowotnych no chyba ze znajdzie takiego co tylko na kasę patrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, LoveSexOrgasm napisał:

Nie jestem pewny czy tam nie trzeba podpisac papierku ze to na wlasne zyczenie i lekarz nie ponosi odpowiedzialnosci,jak by mu sie odwidzialo.

Tak podpisuje się że świadomie podejmujesz decyzję o bezpłodności i że nie będziesz miał póżnien żadnych roszczeń wobec lekarza jak zmienisz zdanie ale najpierw jest wywiad i to lekarz decyduje czy wogole zakwalifikować pacjęta do zabiegu. To nie takie hop siup wszystko jak ludzie myśla. Po mnie czekał na zabieg gościu co powiedział że chce być już po zabiegu bo jest na jutro z jakaś laską umówiony wiec chyba nie doczytał że kilka dni po zabiegu nie może sie bzy**ć a w 6 i 10 tyg po musi zrobić testy czy już się wyczyścił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, BEZnasion napisał:

Jestem rok po zabiegu met kanadyjską i wszystko jest ok jeśli chodzi o jakoś seksu po zabiegu jest żajebi**ie bo nie musisz się stresować wpadką i po finale w środku możesz dalej jechać:) co do pytania to w klinice w której robiłem(Katowice) lekarz kwalifikuje Cię przed zabiegiem i wymagane było skończone 30 lat lub posiadanie juz dzieci i świadoma pisemna decyzja że już niechcesz mieć wiecej potomstwa bądź u któregos z partnerów są jakieś przeciwskazania zdrowotne.. Padło nawet pytanie czy oddałeś nasienie do banku ( bo wtedy jedak nie jesteś pewny ze nie chcesz dzieci). Istnieje rewazektomia ale jest droga i tylko kilka % szans na powodzenie dużo letwiejsze jest pobranie plemników z jądra poprzez biopsje..wiec w Twoim przypadku lekarz w PL raczej Cie nie zakwalifikuje do zabiegu chyba że posmarujesz pod stołem 🤣 ale życzę powodzenia może gdzieś sie uda..

No cóż 30 lat jeszcze długo mieć nie będę, a dwójki dzieci nie będę mieć nigdy. W moim przypadku zatem te czekanie jest bez sensu, bo po pierwsze to nie jest tak, że nie chcę potomstwa od wczoraj, ja nawet mając 15 lat wiedziałem że nie chce być rodzicem nigdy. Po drugie jak nie w Polsce to mogę zrobić gdzie indziej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, LoveSexOrgasm napisał:

Wazektomia to najlepsza antykoncepcja, ale facet musi byc juz naprawde pewny ze nie chce miec dzieci, no i oczywiscie jego partnerka tez.

 

Wiem, że to najlepsza antykoncepcja, a nawet w długiej perspektywie najtańsza, bo płacisz raz, a problem rozwiązany do końca życia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, BEZnasion napisał:

W 1000% się zgadzam. Dlatego autor w tym wieku ma mała szanse że lekarz to zrobi bez przesłanek zdrowotnych no chyba ze znajdzie takiego co tylko na kasę patrzy.

No znaleźć takiego lekarza nie trudno. Zresztą nie rozumiem dlaczego mam cokolwiek płacić pod stołem za wykonanie prostego dla niego zabiegu który jest na dodatek zgodny z prawem ? Przecież nawet jak zarządza jakiś kuriozalnych pieniędzy to taniej będzie mi pojechanie do Czech i tam go wykonanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, LoveSexOrgasm napisał:

Nie jestem pewny czy tam nie trzeba podpisac papierku ze to na wlasne zyczenie i lekarz nie ponosi odpowiedzialnosci,jak by mu sie odwidzialo.

Trochę to bez sensu, no bo skoro się decyduje na zabieg to chyba nie da się inaczej żeby nie był na moją odpowiedzialność ? Decyduje się też na niego z pełną świadomością późniejszych pozytywnych konsekwencji z niego wynikających nie tylko dla mnie z perspektywy facea, ale również z perspektywy mojej partnerki, która będzie mogła przestać brać hormony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, BEZnasion napisał:

Tak podpisuje się że świadomie podejmujesz decyzję o bezpłodności i że nie będziesz miał póżnien żadnych roszczeń wobec lekarza jak zmienisz zdanie ale najpierw jest wywiad i to lekarz decyduje czy wogole zakwalifikować pacjęta do zabiegu. To nie takie hop siup wszystko jak ludzie myśla. Po mnie czekał na zabieg gościu co powiedział że chce być już po zabiegu bo jest na jutro z jakaś laską umówiony wiec chyba nie doczytał że kilka dni po zabiegu nie może sie bzy**ć a w 6 i 10 tyg po musi zrobić testy czy już się wyczyścił 

No to akurat jest najmniejszy problem poczekać te kilka tygodni. Zawsze nawet przez te kilka tygodni po zabiegu będzie można używać prezerwatyw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×