Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
PolaMela

In vitro z komórką dawczyni cz.5

Polecane posty

Dnia 16.05.2022 o 16:56, kaja356 napisał:

Tylko skąd się to bierze, ja mam siostrę bliźniaczkę jednojajową i ona ma dwoje dzieci z 2letnią przerwą między nimi . 

U mnie też w rodzinie siostry mają dzieci bez problemu muszą się zabezpieczać żeby nie wpaść a ja się tak. Muszę męczyć nie umiem sama tego wytłumaczyć poprostu mamy nieprawidłowości z tymi jajnikami o to w ich jest duży problem trafiłyśmy na najgorsze bo ciężko jest poprawić jakość komórek a co dopiero 

 

17 godzin temu, Alicja1993 napisał:

To czekanie jest najgorsze ale trzeba wierzyć w to ze wszystko bedzie ok i innej opcji nie brac 

13 dpo beta 518 myslicie ze jest ok zbadam ostatni raz w poniedziałek i potem wizyta na początku czercwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Alicja1993 napisał:13 dpo beta 518 myslicie ze jest ok zbadam ostatni raz w poniedziałek i potem wizyta na początku czercwa 

Jest ok. Ja badałam jeszcze trochę bo chciałam wiedzieć kiedy będzie 1000 żeby iść zobaczyć zarodek. Potem 10tys to widać serducho. Ale to była moja obsesja po poronieniu… 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co taka cisza? 
Macie już jakieś terminy czerwcowych transferów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, PolaMela napisał:

Co taka cisza? 
Macie już jakieś terminy czerwcowych transferów??

Ja dziś byłam na kontroli endometrium. 11 dc i endo 7,4 mm. Wysłałam zdjęcia i protokół badania do kliniki i czekam na inf kiedy będzie punkcja dawczyni. Może w czwartek lub piątek...taka mam nadzieję, że uda się jeszcze w tym tygodniu. Pewnie jutro się dowiem. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Kammka7 napisał:

Ja dziś byłam na kontroli endometrium. 11 dc i endo 7,4 mm. Wysłałam zdjęcia i protokół badania do kliniki i czekam na inf kiedy będzie punkcja dawczyni. Może w czwartek lub piątek...taka mam nadzieję, że uda się jeszcze w tym tygodniu. Pewnie jutro się dowiem. 

I świeży transfer ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kaja356 napisał:

I świeży transfer ?

Taki jest plan 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super czyli działacie 🙂 

Ja kończę powoli trymestr, szukam właśnie jakiegoś albumu do którego mogłabym wklejać zdjęcia usg, ale w Empiku nic ciekawego… 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny :) My się przygotowujemy do podejścia w invimedzie. Mamy już dopasowaną dawczynię i są komórki, przygotowuję się do transferu :) 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile brałyście progesteronu do pochwowo przed transferem z kd? Mi klinika kazała brać 600 mg. Chcę wziąć więcej. Mam jeszcze progesteron podjezykowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Kammka7 napisał:

Ile brałyście progesteronu do pochwowo przed transferem z kd? Mi klinika kazała brać 600 mg. Chcę wziąć więcej. Mam jeszcze progesteron podjezykowy. 

A dlaczego chcesz więcej? Mi się wydaje, ze to dużo, może po transferze jeszcze zwiększą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, edisonka89 napisał:

Hej dziewczyny 🙂 My się przygotowujemy do podejścia w invimedzie. Mamy już dopasowaną dawczynię i są komórki, przygotowuję się do transferu 🙂

W którym invimed podchodzisz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, edisonka89 napisał:

A dlaczego chcesz więcej? Mi się wydaje, ze to dużo, może po transferze jeszcze zwiększą

Gdzies czytalam że dziewczyny brały po 800 mg, ale to może kwestia indywidualna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kammka7 napisał:

Ile brałyście progesteronu do pochwowo przed transferem z kd? Mi klinika kazała brać 600 mg. Chcę wziąć więcej. Mam jeszcze progesteron podjezykowy. 

Ja dopochwowo 3x400 cyclogestu. Do tego 2 x dziennie zastrzyk Prolutex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, PolaMela napisał:

Ja dopochwowo 3x400 cyclogestu. Do tego 2 x dziennie zastrzyk Prolutex

To końskie dawki progesteronu dostałaś. 😲

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kammka7 napisał:

To końskie dawki progesteronu dostałaś. 😲

Do tego jeszcze Duphaston był 🙂 ważne ze pomogło. Na mniejszych nie wychodziło wiec myśle ze to miało znaczenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kammka7 napisał:

Ile brałyście progesteronu do pochwowo przed transferem z kd? Mi klinika kazała brać 600 mg. Chcę wziąć więcej. Mam jeszcze progesteron podjezykowy. 

Ja brałam 3 x400 cytlogestu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzis 15 dpo beta 2060. 75 progresteron 20.83 mam końskie dawki proga i to jest na poziomie niskiej granicy 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Alicja1993 napisał:

Dzis 15 dpo beta 2060. 75 progresteron 20.83 mam końskie dawki proga i to jest na poziomie niskiej granicy 

Super! Kiedy usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Alicja1993 napisał:

Ja brałam 3 x400 cytlogestu

Tyle ci przepisali czy sama sobie dokladalas? To ja mam jakoś mega mało. Będę tego brać więcej na własną rękę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Alicja1993 napisał:

Dzis 15 dpo beta 2060. 75 progresteron 20.83 mam końskie dawki proga i to jest na poziomie niskiej granicy 

Gratulacje. Wspaniały wynik ❤️🤩

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, PolaMela napisał:

Do tego jeszcze Duphaston był 🙂 ważne ze pomogło. Na mniejszych nie wychodziło wiec myśle ze to miało znaczenie 

Kurcze zastanawiam się czy mogę sobie sama dawkować progesteron i dokadac go swobodnie? Mam jeszcze progesteron w tabletkach z zeszłego roku, też mogę to wziąć. Do tego luteina pod język i dopochwowo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do transferu dobry wynik progesteronu jaki powinien być? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PolaMela napisał:

Super! Kiedy usg?

1 czerwca mam nadzieję ze juz usłyszę ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kammka7 napisał:

Tyle ci przepisali czy sama sobie dokladalas? To ja mam jakoś mega mało. Będę tego brać więcej na własną rękę. 

Mi zlecił lekarz z Polski taka dawke bo ta. Czech byla mala i napewno bym ciazy nue utrzymała tetaz biorę cytlogest 3x1 2x prolutexu i 3x tabketki dufastonu i progresteron 20. Ja przed tranferem progresron mialam 12.8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Alicja1993 napisał:

1 czerwca mam nadzieję ze juz usłyszę ❤️

Będzie piękny dzień dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kammka7 napisał:

Ile brałyście progesteronu do pochwowo przed transferem z kd? Mi klinika kazała brać 600 mg. Chcę wziąć więcej. Mam jeszcze progesteron podjezykowy. 

Mi klinika też kazała brać 600mg, ale przez pomyłkę brałam 1200mg (mialam polskie tabletki a myslalam że czeskie) 😌 przez 3 dni przed transferem a 2 ostatnie juz 600mg. Transfer udany. Ale....Wczesniejszy transfer bralam tylko 600mg i też transfer udany. Dodatkowo doustnie przed nic nie brałam poza estrofem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Lala34 napisał:

Mi klinika też kazała brać 600mg, ale przez pomyłkę brałam 1200mg (mialam polskie tabletki a myslalam że czeskie) 😌 przez 3 dni przed transferem a 2 ostatnie juz 600mg. Transfer udany. Ale....Wczesniejszy transfer bralam tylko 600mg i też transfer udany. Dodatkowo doustnie przed nic nie brałam poza estrofem.

Dwójkę z in vitro masz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Alicja1993 napisał:

1 czerwca mam nadzieję ze juz usłyszę ❤️

A który to będzie tydzień? Jak dobrze liczę to 5-6? To nie martw się ale nie usłyszysz, możliwe ze zobaczysz choć jeśli jeszcze nie to tez ok. Ja skończyłam 11 tydz i usłyszeć mam nadzieje za tydzień. Zobaczyłam bijące serducho po skończonym 6 tygodniu 🙂 

Co do progesteronu to zalecenia mówią ze przed samym transferem dobrze mieć nie mniej niż 20. To nie znaczy ze na pewno się nie uda z niższym ale po prostu wyższy zwiększa szanse. Najmocniej stezenie podnosi Prolutex. Ja zostałam już tylko na nim.

Edytowano przez PolaMela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, PolaMela napisał:

A który to będzie tydzień? Jak dobrze liczę to 5-6? To nie martw się ale nie usłyszysz, możliwe ze zobaczysz choć jeśli jeszcze nie to tez ok. Ja skończyłam 11 tydz i usłyszeć mam nadzieje za tydzień. Zobaczyłam bijące serducho po skończonym 6 tygodniu 🙂 

Co do progesteronu to zalecenia mówią ze przed samym transferem dobrze mieć nie mniej niż 20. To nie znaczy ze na pewno się nie uda z niższym ale po prostu wyższy zwiększa szanse. Najmocniej stezenie podnosi Prolutex. Ja zostałam już tylko na nim.

Aaa ok czyli jak nie usłyszę mam sie nie stresować z moich obliczeń 6 plus 0. Z tym progresteronem to jest riznie ja miakam słabo 13 niecałe i doszło do zagnieżdżenia tetaz mam ledwo 20.80 ale byle nie plamić moze jeszcze sie wybije 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Alicja1993 napisał:

Aaa ok czyli jak nie usłyszę mam sie nie stresować z moich obliczeń 6 plus 0. Z tym progresteronem to jest riznie ja miakam słabo 13 niecałe i doszło do zagnieżdżenia tetaz mam ledwo 20.80 ale byle nie plamić moze jeszcze sie wybije 

No to na bank nie usłyszysz, MOŻE zobaczysz choć nie zdziw się bo to ma z milimetr na tym etapie i ciężko zobaczyć nawet jak ginekolog pokaże palcem 😉 

Ja sobie zainstalowałam w telefonie aplikacje Ciąża+, teksty są słabe ale fajna wizualizacja zarodka a potem płodu w każdym tygodniu. Daje pojęcie o rozmiarze, jakie to malutkie 🙂

Edytowano przez PolaMela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×