Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
PolaMela

In vitro z komórką dawczyni cz.5

Polecane posty

4 minuty temu, Alicja1993 napisał:

A rozumiem mi zlecił ginekolog narazie dal tabketki na to ale dla mnie to niepojęte bo jak allo rośnie od 4 do 12 tyg ciazy to jak nigdy nie byłam to jak mi miało wzrosnąć Czechy też narazie nie kazali mi iść w imunologie zobaczymy jak z kd tranfer wyjdzie zawsze mi się zdawało ze probkem jest z moimi komórkami bo nigdy nie uzyskaliśmy dobrego zarodka zobaczymy jak teraz z kd

Allo powinno wzrosnąć tylko jeżeli było się wcześniej w ciąży lub gdy były transfery (próba zagnieżdżenia zarodka). Jeżeli do tej pory nie było ani transferu, ani ciąży, Allo na poziomie 0 to wynik prawidłowy. Jeżeli był choćby jeden tranfer, Allo powinno wzrosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, DalekoDo napisał:

Allo powinno wzrosnąć tylko jeżeli było się wcześniej w ciąży lub gdy były transfery (próba zagnieżdżenia zarodka). Jeżeli do tej pory nie było ani transferu, ani ciąży, Allo na poziomie 0 to wynik prawidłowy. Jeżeli był choćby jeden tranfer, Allo powinno wzrosnąć.

Mialam jeden 3 lata temu zarodek się zagnieździł ale nie przetrwał zobaczymy bo narazie obstawialiśmy ze to próblem z moją komórką bo po tym tranferze mialam jeszcze 2 procedury i 0 zarodkow więc zobaczymy jak teraz z tym Wszystkim będzie. Ja się na imunologi zupełnie nie znam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Alicja1993 napisał:

Mialam jeden 3 lata temu zarodek się zagnieździł ale nie przetrwał zobaczymy bo narazie obstawialiśmy ze to próblem z moją komórką bo po tym tranferze mialam jeszcze 2 procedury i 0 zarodkow więc zobaczymy jak teraz z tym Wszystkim będzie. Ja się na imunologi zupełnie nie znam 

Skoro transfer 3 lata temu to nie wiem szczerze mówiąc czy wciąż Allo powinno utrzymywać się na dodatnim poziomie. Na konsultacji z immunologiem dowiedziałam się, że transfer 1,5 roku temu powinien dać odzwierciedlenie w dodatnim Allo. Nie wiem niestety jak w przypadku transferu aż 3 lata temu. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, DalekoDo napisał:

Tak, ja mam zrobione wszystkie wymienione przez Ciebie badania (plus jeszcze kilka innych). Również mam Allo na poziomie 0. Poza tym u mnie brak 4 z 5 kirów implantacyjnych. Jestem pod opieką Paśnika. Przede mną (pewnie w lipcu) pierwszy transfer z zaleceniami immunologa.

 

DalekoDo możesz mi napisać  które kiry są implantacyjne?tez robilam to badanie ale nie wiem o co w tych wynikach chodzi a u z dr omówię je przy okazji przygotowań do transferu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, DalekoDo napisał:

Skoro transfer 3 lata temu to nie wiem szczerze mówiąc czy wciąż Allo powinno utrzymywać się na dodatnim poziomie. Na konsultacji z immunologiem dowiedziałam się, że transfer 1,5 roku temu powinien dać odzwierciedlenie w dodatnim Allo. Nie wiem niestety jak w przypadku transferu aż 3 lata temu. Powodzenia!

Dziękuję za informację 😘 zobaczymy po tym tranferze jesli będzie coś nie tak będę musiała się wybrać do imunologa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ada23 napisał:

DalekoDo możesz mi napisać  które kiry są implantacyjne?tez robilam to badanie ale nie wiem o co w tych wynikach chodzi a u z dr omówię je przy okazji przygotowań do transferu.

Na stronie kliniki Gameta w zakładce blog / kobieta/ jest dobry artykuł o zasadach polimorfizmu kirów i tam jest tabelka które są aktywujące a które hamujące. Aktywujące zle. Hamujące dobrze 🙂 ale tak naprawdę najważniejsza jest równowaga miedzy nimi bo mieć trzeba wszystkie. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi co wchodzi w cenę programu z komórką dawczyni? Czy hodowla i mrożenie też ?

I czy za transfer płaci się oddzielnie czy jest w to wliczone. Zapomniałam dokładnie wypytać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Ada23 napisał:

DalekoDo możesz mi napisać  które kiry są implantacyjne?tez robilam to badanie ale nie wiem o co w tych wynikach chodzi a u z dr omówię je przy okazji przygotowań do transferu.

Jasne. Kiry implantacyjne to: 2DS1, 2DS2, 2DS3, 2DS5, 3DS1. W wyniku badania powinnaś mieć wymienione które masz obecne, a które nie. Powinnaś mieć również na wyniku opis jaki jest haplotyp: AA lub Bx. Ten drugi, czyli Bx to ten lepszy.

 

Edytowano przez DalekoDo
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kaja356 napisał:

Powiedzcie mi co wchodzi w cenę programu z komórką dawczyni? Czy hodowla i mrożenie też ?

I czy za transfer płaci się oddzielnie czy jest w to wliczone. Zapomniałam dokładnie wypytać 

U mnie gdy podchodziłam w Brnie wszystko o czym piszesz było w cenie, pierwszy transfer tez, potem płaciłam za kolejne transfery dodatkowo. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, DalekoDo napisał:

Jasne. Kiry implantacyjne to: 2DS1, 2DS2, 2DS3, 2DS5, 3DS1. W wyniku badania powinnaś mieć wymienione które masz obecne, a które nie. Powinnaś mieć również na wyniku opis jaki jest haplotyp: AA lub Bx. Ten drugi, czyli Bx to ten lepszy.

 

A jak według  Ciebie wyglądają moje wyniki ,mam obecne 2DS1,2DS2,2DS5,3DS1,a brak 2DS3 .Za mną 3transfery z kd i nigdy beta nie ruszyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, PolaMela napisał:

Na stronie kliniki Gameta w zakładce blog / kobieta/ jest dobry artykuł o zasadach polimorfizmu kirów i tam jest tabelka które są aktywujące a które hamujące. Aktywujące zle. Hamujące dobrze 🙂 ale tak naprawdę najważniejsza jest równowaga miedzy nimi bo mieć trzeba wszystkie. 

PolaMela a ja myślałam,że aktywujące to dobre ,a kiry hamujące to złe do implantacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy któraś z Was robiła test ERA? Warto to zrobić przed transferem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ada23 napisał:

A jak według  Ciebie wyglądają moje wyniki ,mam obecne 2DS1,2DS2,2DS5,3DS1,a brak 2DS3 .Za mną 3transfery z kd i nigdy beta nie ruszyła.

To bardzo dobre wyniki i według mnie nie tutaj jest problem. Generalnie przy brakach w kirach implantacyjnych lekarze zalecają Accofil, ale nie sądzę, by w Twoim wypadku był konieczny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kammka7 napisał:

Czy któraś z Was robiła test ERA? Warto to zrobić przed transferem? 

Ja zrobiłam. Czekam na wynik. Sama jestem ciekawa, czy wynik coś wniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kammka7 napisał:

Czy któraś z Was robiła test ERA? Warto to zrobić przed transferem? 

Ja robiłam,zlecila mi doktor po nieudanych transferach.Chciala sprawdzic czy endo jest  gotowe na przyjęcie zarodka i czy w odpowiednim przedziale.U mnie wyszło niby dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, DalekoDo napisał:

To bardzo dobre wyniki i według mnie nie tutaj jest problem. Generalnie przy brakach w kirach implantacyjnych lekarze zalecają Accofil, ale nie sądzę, by w Twoim wypadku był konieczny. 

Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, DalekoDo napisał:

Ja zrobiłam. Czekam na wynik. Sama jestem ciekawa, czy wynik coś wniesie.

Zrobiłaś po wielokrotnych nieudanych transferach czy tak profilaktycznie? Ja mialam dwa transfery, ale na swoich komórkach, które mogły być słabe przez niskie amh. Teraz będę podchodziła do kd i zastanawiam się czy warto od razu robić test ERA. Transfer będę miała w czerwcu więc i tak pewnie nie zdążę z wynikiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w związku z transferem w czerwcu warto teraz wziąć doksycyklina na endometrium? Histero miałam w marcu i cd138 wyszło ok. Myślalam żeby wziąć ja profilaktycznie. Czy po prostu same probiotyki stosować? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.05.2022 o 13:29, Ada23 napisał:

Oliwią ,kto zlecił ci histeroskopie i gdzie robisz?

W invimedzie w Warszawie. Rozmawiałam z Dworniakiem na wizycie o tym i ustaliliśmy, że powinnam zrobić.

12 godzin temu, kaja356 napisał:

Powiedzcie mi co wchodzi w cenę programu z komórką dawczyni? Czy hodowla i mrożenie też ?

I czy za transfer płaci się oddzielnie czy jest w to wliczone. Zapomniałam dokładnie wypytać 

U mnie w klinice w cenie, ale to chyba zależy od tego gdzie podchodzisz, bo te programy się miech sobą różnią

34 minuty temu, DalekoDo napisał:

Ja zrobiłam. Czekam na wynik. Sama jestem ciekawa, czy wynik coś wniesie.

Jak wygląda ten test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
31 minut temu, Oliwią napisał:

W invimedzie w Warszawie. Rozmawiałam z Dworniakiem na wizycie o tym i ustaliliśmy, że powinnam zrobić.

U mnie w klinice w cenie, ale to chyba zależy od tego gdzie podchodzisz, bo te programy się miech sobą różnią

Jak wygląda ten test?

U mnie endo bylo przygotowywane jak na cyklu stucznym  do transferu.Od drugiego dc Estrofem jak enometrium mialo odpowiednią grubość właczony progesteron 5dni i pobranie wycinka i następne pobranie po 7dniach brania proga.pobranie trwało chwilę

Edytowano przez Ada23
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ada23 napisał:

U mnie endo bylo przygotowywane jak na cyklu stucznym  do transferu.Od drugiego dc Estrofem jak enometrium mialo odpowiednią grubość właczony progesteron 5dni i pobranie wycinka i następne pobranie po 7dniach brania proga.pobranie trwało chwilę

I kiedy powinnaś mieć wynik? Daj znać jak będzie, bo ciekawa jestem czy to rzeczywiście pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ada23 napisał:

PolaMela a ja myślałam,że aktywujące to dobre ,a kiry hamujące to złe do implantacji.

Receptory aktywujące pobudzają aktywność komórek NK, zaś hamujące obniżają. A komórki NK to te które mogą rozpoznać zarodek jako obcego. 
 

test Era robiłam. Wniósł tyle ze progesteron musialaM zaczynać wcześniej niż 5 dni przed transferem. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kammka7 napisał:

Zrobiłaś po wielokrotnych nieudanych transferach czy tak profilaktycznie? Ja mialam dwa transfery, ale na swoich komórkach, które mogły być słabe przez niskie amh. Teraz będę podchodziła do kd i zastanawiam się czy warto od razu robić test ERA. Transfer będę miała w czerwcu więc i tak pewnie nie zdążę z wynikiem. 

Ja na wynik ERY czekałam 2 tygodnie. U mnie pomógł. Odkąd włączałam progesteron jak wyszło w teście beta zaczynała rosnąć. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kammka7 napisał:

Zrobiłaś po wielokrotnych nieudanych transferach czy tak profilaktycznie? Ja mialam dwa transfery, ale na swoich komórkach, które mogły być słabe przez niskie amh. Teraz będę podchodziła do kd i zastanawiam się czy warto od razu robić test ERA. Transfer będę miała w czerwcu więc i tak pewnie nie zdążę z wynikiem. 

Zrobiłam po 3 nieudanych transferach. Pierwszy transfer to 3 dniowy zarodek na mojej komórce (niskie AMH), dwa kolejne transfery na blastocystach z komórki dawczyni. Do transferu nie dasz rady, także na razie poczekaj, szkida kasy a i tak do najblizszego transferu nic nie wniesie. Przeprowadza sie to badania na cyklu sztucznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Oliwią napisał:

Jak wygląda ten test?

Przygotowujesz sie od początku cyklu jak do transferu na cyklu sztucznym. Zamiast transferu pobieraja material do badania i sprawdzaja czy masz "standardowe okno implementacyjne", czy jednak jest przesuniete i w innym terminie trzeba wlaczyc progesteron niz te standardowe 5 dni przed transferem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kammka7 napisał:

Właśnie w związku z transferem w czerwcu warto teraz wziąć doksycyklina na endometrium? Histero miałam w marcu i cd138 wyszło ok. Myślalam żeby wziąć ja profilaktycznie. Czy po prostu same probiotyki stosować? 

Ja bym poszła w same probiotyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, PolaMela napisał:

Ja na wynik ERY czekałam 2 tygodnie. U mnie pomógł. Odkąd włączałam progesteron jak wyszło w teście beta zaczynała rosnąć. 

PolaMela a w opisie  ERY miałaś zaznaczone ile dni lub godzin wczesniej włączyc progesteron?U mnie w opisie jest,że w obu częściach endometrium odpowiada cechom morfologicznym,dr  powiedziala ze odpowiednie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Ada23 napisał:

PolaMela a w opisie  ERY miałaś zaznaczone ile dni lub godzin wczesniej włączyc progesteron?U mnie w opisie jest,że w obu częściach endometrium odpowiada cechom morfologicznym,dr  powiedziala ze odpowiednie

Tak, mialam napisane ze 135 godzin przed transferem co daje 5 i pół dnia. Ale w sumie po histeroskopii wyszło ze jeszcze wcześniej muszę i teraz dostałam 6.5 dnia wcześniej. 
Dziś robiłam badania, bete z ciekawości - 72 tys 🙂 a serduszko bije. 

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, PolaMela napisał:

Tak, mialam napisane ze 135 godzin przed transferem co daje 5 i pół dnia. Ale w sumie po histeroskopii wyszło ze jeszcze wcześniej muszę i teraz dostałam 6.5 dnia wcześniej. 
Dziś robiłam badania, bete z ciekawości - 72 tys 🙂 a serduszko bije. 

Super,i dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bylam na wizycie u prof. Malinowskiego i zlecil mi usg u swojego syna i niestety słabo to wygląda. 21 dpt, pecherzyk GS ma 7 mm, brak echa zarodka i jest umiejscowiony w rogu macicy a wiec najprawdopodobniej ciąza rogowa czyli pozamaciczna. Mam jeszcze zrobic usg 10 maja, niby moze sie przesunac ale chyba marne szanse. Takze raczej nie bedzie u mnie happy endu. 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×