Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

1 godzinę temu, Cynamonka90 napisał:

Ja mam na wrzesień ❤️ Jak wyglada tam sytuacja za cesarkę w sierpniu 5500 nadal ? I jaki jest koszt wizyty kwalifikacyjnej u lekarza+anestezjologa orientujesz się może ☺️?

Tak dalej 5500, a koszt wizyty kwalifikacyjnej to 350 😊 Lekarz i anestezjolog super osoby 👌 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Cynamonka90 napisał:

A jak wyglada sprawa z zastrzykami na krzepnięcie w brzuch ? Bo po cesarce ja je dostawałam w szpitalu,ale tam byłam 4-5 dni a tutaj 😊?

Ja dostawałam w szpitalu i potem w domu musiał robić jeszcze przez osiem dni 😉 przy wypisie dali mi receptę 🙂

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Sierpniowamama25 napisał:

Można mieć makijaż podczas cesarki? 

Bardzo lekko się możesz pomalować(najlepiej podklad,puder),pazurki u stóp mogą być pomalowane,u rąk czysta płytka.😊

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Cynamonka90 napisał:

Bardzo lekko się możesz pomalować(najlepiej podklad,puder),pazurki u stóp mogą być pomalowane,u rąk czysta płytka.😊

A rzęsy mogą być? Orientujesz się może czy w pokoju jest tv? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Sierpniowamama25 napisał:

A rzęsy mogą być? Orientujesz się może czy w pokoju jest tv? 

Ja rzęs nie miałam pomalowanych bo bałam się, że jak się popłaczę to tusz nie wytrzyma 😂miałam podkład i brwi pomalowane 😉 niestety nie ma tv😕

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Sierpniowamama25 napisał:

A rzęsy mogą być? Orientujesz się może czy w pokoju jest tv? 

Rzęsy miałam do CC doczepione i powiem Ci świetnie zdały egzamin bo nie przeszkadzały i nie musiałam malować swoich 👍 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Sierpniowamama25 napisał:

A czy tatuś może przeciąć pępowinę podczas cesarki czy nie ma takiej możliwości? I dziecko odrazu zabierają czy jest kontakt skóra do skóry? Czy może tatuś dostaje dziecko?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Sierpniowamama25 napisał:

 

Nas o pępowinę nawet nie pytali, więc nie wiem 🤷‍♀️ Córkę dostaliśmy od razu na naszą salę i mogliśmy z nią "robić co chcieliśmy" więc chyba można dać tacie do kangurowania 😉

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2022 o 09:44, Sierpniowamama25 napisał:

A czy tatuś może przeciąć pępowinę podczas cesarki czy nie ma takiej możliwości? 

Nie ma takiej możliwości,może być przy zabiegach związanych już z noworodkiem,ale przy CC nie🤷‍♀️ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, AgaAga31 napisał:

Nas o pępowinę nawet nie pytali, więc nie wiem 🤷‍♀️ Córkę dostaliśmy od razu na naszą salę i mogliśmy z nią "robić co chcieliśmy" więc chyba można dać tacie do kangurowania 😉

A powiedz mi bo pewnie już wiesz jak to wyglada w Esculapie 😊 Jak już Cię przewożą z sali cesarskich cięć to dałaś radę wytrzymać ten ból jak puszczało znieczulenie czy można było skorzystać z pierwszych przeciwbólowych ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Cynamonka90 napisał:

A powiedz mi bo pewnie już wiesz jak to wyglada w Esculapie 😊 Jak już Cię przewożą z sali cesarskich cięć to dałaś radę wytrzymać ten ból jak puszczało znieczulenie czy można było skorzystać z pierwszych przeciwbólowych ? 

Ja się nastawiałam że będzie mega bolało, ale powiem Ci, że ból jest lekki w skali od 1-10 powiedziałabym 5/6, czasem miałam bardziej bolesne miesiączki niż to cięcie 😆 więc spokojnie, nie bój się 😉 Ibuprofen brałam przez tydzień (bardziej tak profilaktycznie, żeby nie zaczęło boleć)🙂 Oni od razu dają przeciwbólowe😉

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po i mega zadowolona, z kolejnym tez sie tam wybieram😉 ogólnie powiem, żeby sie nie bać przed bo ja z tych nerwów wymiotowałam podczas podawania znieczulenia w kręgosłup. A jezeli chodzi o kangurowanie to ja zapytałam czy jest taka możliwość i dali mężowi. A jeżeli chodzi o przecięcie pepowiny to moj mąż przecinał ale juz przecięta poza sala operacyjna. Tzn żeby sam mały kikut został 🙂

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dominika26 napisał:

Ja jestem po i mega zadowolona, z kolejnym tez sie tam wybieram😉 ogólnie powiem, żeby sie nie bać przed bo ja z tych nerwów wymiotowałam podczas podawania znieczulenia w kręgosłup. A jezeli chodzi o kangurowanie to ja zapytałam czy jest taka możliwość i dali mężowi. A jeżeli chodzi o przecięcie pepowiny to moj mąż przecinał ale juz przecięta poza sala operacyjna. Tzn żeby sam mały kikut został 🙂

A nalegają na karmienie piersią czy bez problemu dają butelki dla dziecka gdy ktoś nie chce karmić? Pytają wgl o to jak ktoś chce karmić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2022 o 15:24, AgaAga31 napisał:

Ja się nastawiałam że będzie mega bolało, ale powiem Ci, że ból jest lekki w skali od 1-10 powiedziałabym 5/6, czasem miałam bardziej bolesne miesiączki niż to cięcie 😆 więc spokojnie, nie bój się 😉 Ibuprofen brałam przez tydzień (bardziej tak profilaktycznie, żeby nie zaczęło boleć)🙂 Oni od razu dają przeciwbólowe😉

No to super powiem Ci ja chwili po cesarce w Państwowym nie wspominam dobrze bo od razu jak znieczulenie zaczęło puszczać to mnie bolało bardzo dlatego byłam zdziwiona 🙈 obym tez tak fajnie to przeszła 😄

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Sierpniowamama25 napisał:

A nalegają na karmienie piersią czy bez problemu dają butelki dla dziecka gdy ktoś nie chce karmić? Pytają wgl o to jak ktoś chce karmić?

Mnie pytali czy dostawiamy córkę ale nikt nie naciskał😉 ja próbowałam ale i tak w szpitalu nie miałam pokarmu, więc dawałam butelkę (miałam swoje mleko modyfikowane) położone bez problemu robiły 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2022 o 18:52, Sierpniowamama25 napisał:

A nalegają na karmienie piersią czy bez problemu dają butelki dla dziecka gdy ktoś nie chce karmić? Pytają wgl o to jak ktoś chce karmić?

Zapytała sie mnie Pani jak chce karmić i ja akurat chciałam piersią ale jak przychodziły później Panie to pytały czy nie chce jej "dokarmi" butelką wiec nie ma żadnych problemów 😃

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Sierpniowamama25 napisał:

Hejka a jak wygląda przyjęcie na odział? Robią jakieś badania jeszcze? Każą się myć ,golic przed cesarka ?

No właśnie fajnie by było jakby tutaj któraś mama która rodziła w Esku opisała krok po kroku jak wyglądało przyjęcie na oddział z czynnościami 🧡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Cynamonka90 napisał:

No właśnie fajnie by było jakby tutaj któraś mama która rodziła w Esku opisała krok po kroku jak wyglądało przyjęcie na oddział z czynnościami 🧡

Hej😚 

Opiszę tyle ile pamiętam, proszę dziewczyny o dopisanie jak o czymś zapomnę 😆

 

Weszliśmy na recepcję, dostaliśmy dokumenty do wypełnienia, oświadczenia, ankieta covid (rodziłam 12 kwietnia), pani recepcjonistka zrobiła też ksero książeczki ciążowej i wyników badań. Musieliśmy przy recepcji przebrać buty i poszliśmy z recepcjonistką do windy. Na oddziale przyjęła nas położona i zaprowadziła do sali. Musieliśmy się przebrać w te ubranka od nich 😁 kazali się rozpakować i położyć, podłączyli mnie do KTG, dali kroplówkę. Potem poszliśmy z położoną na salę porodową. Samo cięcie od wejścia na salę do wyjścia trwało 20 min😆. Córka była na sali z nami od samego początku. Cięcie miałam o 13:00 a o 18:00 miałam pionozacje. Położona pomogła mi wstać i zaprowadziła mnie pod prysznic i pomogła się umyć 😉. We wtorek byłam przyjęta a w czwartek wyszłam 🙂

Jak macie pytania to piszcie, postaram się odpowiedzieć 😉😚

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AgaAga31 napisał:

Hej😚 

Opiszę tyle ile pamiętam, proszę dziewczyny o dopisanie jak o czymś zapomnę 😆

 

Weszliśmy na recepcję, dostaliśmy dokumenty do wypełnienia, oświadczenia, ankieta covid (rodziłam 12 kwietnia), pani recepcjonistka zrobiła też ksero książeczki ciążowej i wyników badań. Musieliśmy przy recepcji przebrać buty i poszliśmy z recepcjonistką do windy. Na oddziale przyjęła nas położona i zaprowadziła do sali. Musieliśmy się przebrać w te ubranka od nich 😁 kazali się rozpakować i położyć, podłączyli mnie do KTG, dali kroplówkę. Potem poszliśmy z położoną na salę porodową. Samo cięcie od wejścia na salę do wyjścia trwało 20 min😆. Córka była na sali z nami od samego początku. Cięcie miałam o 13:00 a o 18:00 miałam pionozacje. Położona pomogła mi wstać i zaprowadziła mnie pod prysznic i pomogła się umyć 😉. We wtorek byłam przyjęta a w czwartek wyszłam 🙂

Jak macie pytania to piszcie, postaram się odpowiedzieć 😉😚

A ubranka dla małej zabierasz na salę operacyjna czy oni ubierają w swoje ciuszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, AgaAga31 napisał:

Hej😚 

Opiszę tyle ile pamiętam, proszę dziewczyny o dopisanie jak o czymś zapomnę 😆

 

Weszliśmy na recepcję, dostaliśmy dokumenty do wypełnienia, oświadczenia, ankieta covid (rodziłam 12 kwietnia), pani recepcjonistka zrobiła też ksero książeczki ciążowej i wyników badań. Musieliśmy przy recepcji przebrać buty i poszliśmy z recepcjonistką do windy. Na oddziale przyjęła nas położona i zaprowadziła do sali. Musieliśmy się przebrać w te ubranka od nich 😁 kazali się rozpakować i położyć, podłączyli mnie do KTG, dali kroplówkę. Potem poszliśmy z położoną na salę porodową. Samo cięcie od wejścia na salę do wyjścia trwało 20 min😆. Córka była na sali z nami od samego początku. Cięcie miałam o 13:00 a o 18:00 miałam pionozacje. Położona pomogła mi wstać i zaprowadziła mnie pod prysznic i pomogła się umyć 😉. We wtorek byłam przyjęta a w czwartek wyszłam 🙂

Jak macie pytania to piszcie, postaram się odpowiedzieć 😉😚

Jeszcze co mi się nasuwa to na kroplówkę i ktg zakładasz jeszcze bieliznę ? 😃 w sensie majtki,a na samą cesarkę już tylko w tym ubranku od nich pomykasz? Po CC masz jeszcze jakieś kroplówki podawane ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2022 o 18:25, Sierpniowamama25 napisał:

A ubranka dla małej zabierasz na salę operacyjna czy oni ubierają w swoje ciuszki?

Na początku ubierają swoje a potem położona przebiera w Twoje 😉 nam córkę wzięli na jakieś mierzenie chyba czy jakieś badania (już nie pamiętam)🤔i wtedy też zabrała nasze rzeczy i ją przebrali 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2022 o 21:02, Cynamonka90 napisał:

Jeszcze co mi się nasuwa to na kroplówkę i ktg zakładasz jeszcze bieliznę ? 😃 w sensie majtki,a na samą cesarkę już tylko w tym ubranku od nich pomykasz? Po CC masz jeszcze jakieś kroplówki podawane ?  

Idziesz bez bielizny i na kroplówkę i KTG tez, ta koszula jest z takiej grubej bawełny a myślałam, że będzie taka jednorazowa 😆 kroplówki już potem nie dostałam chyba🤔 ale welfron zostawiają, ja dostałam do niego leki przeciwwymiotne bo wymiotowałam przy pionizacji 😉

Edytowano przez AgaAga31
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Sierpniowamama25 napisał:

Kiedy daja pierwszy posiłek po cesarce? 

Na drugi dzień rano dostałam Risso (ten taki ryż na mleku) 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Sierpniowamama25 napisał:

Jak oceniasz opiekę tam? 

Bardzo dobrze 😉wszyscy byli dla nas mili 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, AgaAga31 napisał:

Na drugi dzień rano dostałam Risso (ten taki ryż na mleku) 😁

Nic lepszego nie dają czy to dla mam karmiących? 😅🙈

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×