Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
basiulka_28

Dziecko-jak wytlumaczyc czemu rodzice nie są ze sobą?

Polecane posty

Cześć dziewczyny!

Proszę o radę, nie dotyczy bezpośrednio mnie tylko mojego brata, a najbardziej jego córeczki. (Mój brat od 6 lat nie jest z mamą jego dziecka, była szwagierka zostawiła go dla faceta poznanego na imprezie) Raz w tygodniu zajmuję się małą. Mój brat co drugi weekend ja ma i 2 razu w tygodniu popołudniuami. Z bratanica mam świetny kontakt mówi mi zawsze o wszystkim, ostatnio mała cały czas dopytuje się mnie czemu jej rodzice nie są ze sobą, czemu nigdy nie mieszkali razem, czemu mama zle mówi o tacie itd. Radzę jej żeby na ten temat porozmawiała najlepiej z mamą, nie chce żeby rozmawiala z bratem, bo znajac go, nie wytrzymałby wszystkich pytań i  powiedziałby cała prawdę,a uważam,że to jest ich sprawa i niepotrzebnie stresować dziecko. Radziłam mu,aby poszedł z dzieckiem do psychologa, mój brat jest za,natomiast mama bratniacy jest przeciwna, uważa że jej dziecko nie potrzebuje chodzić po "takich miejscach".

Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, basiulka_28 napisał:

Cześć dziewczyny!

Proszę o radę, nie dotyczy bezpośrednio mnie tylko mojego brata, a najbardziej jego córeczki. (Mój brat od 6 lat nie jest z mamą jego dziecka, była szwagierka zostawiła go dla faceta poznanego na imprezie) Raz w tygodniu zajmuję się małą. Mój brat co drugi weekend ja ma i 2 razu w tygodniu popołudniuami. Z bratanica mam świetny kontakt mówi mi zawsze o wszystkim, ostatnio mała cały czas dopytuje się mnie czemu jej rodzice nie są ze sobą, czemu nigdy nie mieszkali razem, czemu mama zle mówi o tacie itd. Radzę jej żeby na ten temat porozmawiała najlepiej z mamą, nie chce żeby rozmawiala z bratem, bo znajac go, nie wytrzymałby wszystkich pytań i  powiedziałby cała prawdę,a uważam,że to jest ich sprawa i niepotrzebnie stresować dziecko. Radziłam mu,aby poszedł z dzieckiem do psychologa, mój brat jest za,natomiast mama bratniacy jest przeciwna, uważa że jej dziecko nie potrzebuje chodzić po "takich miejscach".

Co robić?

Nic. Nie Twoje dziecko, nie Twoja sprawa.

I to nie Twoje chciejstwo powinno tutaj być najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, basiulka_28 napisał:

czemu nigdy nie mieszkali razem, czemu mama zle mówi o tacie itd. Radzę jej żeby na ten temat porozmawiała najlepiej z mamą, nie chce żeby rozmawiala z bratem, bo znajac go, nie wytrzymałby wszystkich pytań i

Fajna z ciebie siostra jeśli sugerujesz żeby dzieciak czerpał wiedzę od źle nastawionej i puszczalskiej matki….

Tak, młodej należy się prawda. Mama podjęła taka decyzję bo zakochała się w innym panu i tyle w temacie. 
I zupełnie nie rozumiem dlaczego twój brat miałby pytać byłą żonę czy może iść z dzieciakiem do psychologa, skoro uważa że to słuszne to niech po prostu umówi wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×