Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
zielonka10

Czy mieszkanie w starszym domu to wstyd?

Polecane posty

Witam wszystkich. Jak myślicie, czy w dzisiejszych czasach mieszkanie w starszym domu to wstyd? Ja mam 28 lat i mieszkam z mamą która samotnie mnie wychowała. Nasz 36 letni dom który ma 106 m kw kupili mamie moi dziadkowie, którzy mieli duże gospodarstwo rolne. Z racji tego że mama wychowała mnie samotnie, nie byłyśmy nigdy wybitnie bogate i mama nie robiła remontów. Kiedy byłam mama dziadkowie pomogli nam zrobić dach, ocieplić dom i założyli w całym domu plastikowe okna. Teraz minęły lata a nasz dom wymaga sporego remontu. Mama jest juz starsza i powiedziała że nie będzie juz robiła żadnych remontów i jak chcę to mam sama sobie je zrobić kiedy wyjdę za mąż. Zauważyłam też że teraz ludzie mają piękne domy, ale za kredyty. Ostatnio moja koleżanka wybudowała sobie z mężem piękny dom ale właśnie za kredyt i teraz ciężko mi im się żyje spłacając ten kredyt. I teraz moje pytanie jest takie, jak sądzicie, czy w tych czasach to wstyd zaprosić kogoś do starszego domu, który nie wygląda jak z katalogu czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jak jest syf, i wszystko z innej parafi. Tak było w domu w którym zamieszkałam ze swoim facetem. Nikt nie widział nic złego jak było coś poniszczone, brudne, szopki porobione z blach, szafki kuchenne każda inna. No nie. To wprowadza nieporządek i właśnie było mi wstyd jak ktoś do na sprzycodzil, więc trochę cie rozumiem. Dopiero po remoncie  czuje się jak u siebie. Najlepiej remontować, odnawiać, wymieniać na bieżąco bo w naszym przypadku remont domu okazał się być mega kosztowny, w takiej cenie kupilibyśmy mieszkanie w nowym budownictwie... 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, w tych czasach kiedy widzę że większość moich znajomych ma przepiękne domu czy mieszkania to niestety trochę ciężko żyje mi się z tym że muszę mieszkać w starym domu 😞 Np. na korytarzach mamy jeszcze boazerię która śmierdzi bo wdarł się za nią grzyb, na niektórych sufitsch mamy jeszcze kasetony a ściany w prawie wszystkich pokojach są bardzo nieładnie wygipsowane bo mama sama gipsowała bo jej było szkoda pieniędzy na fachowców a nie umiała tego zrobić dokładnie. Do tego stare grzejniki i parapety w całym domu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, zielonka10 napisał:

No właśnie, w tych czasach kiedy widzę że większość moich znajomych ma przepiękne domu czy mieszkania to niestety trochę ciężko żyje mi się z tym że muszę mieszkać w starym domu 😞 Np. na korytarzach mamy jeszcze boazerię która śmierdzi bo wdarł się za nią grzyb, na niektórych sufitsch mamy jeszcze kasetony a ściany w prawie wszystkich pokojach są bardzo nieładnie wygipsowane bo mama sama gipsowała bo jej było szkoda pieniędzy na fachowców a nie umiała tego zrobić dokładnie. Do tego stare grzejniki i parapety w całym domu. 

Masz kasę lub możliwość zrobić, wymienić, odnowić cos w tym domu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam trochę kasy odłożonej ale remont tego domu to chyba studnia bez dna 😞 A co do wyprowadzki to po pierwsze ten dom i tak przejdzie na mnie bo jestem jedynaczką a po drugie nie chcę zostawiać mamy samej w tym dużym domu bo samotnie mnie wychowała i czuję że mam wobec niej dług wdzięczności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest czysto i schludnie to nie wstyd.  Jezeli masz jakies pieniadze odlozone to mozesz odnowic fasade i miejsca gdzie goscie by chodzili na pierwszym miejscu czyli pokoj goscinny, wejscie, lazienka.  Nie musisz od razu zrobic remontu calego domu.  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×